MediaPlatforma Canal+Zapowiedzi TV

EMIGRACJA XD kulisy: 160 aktorów, ogromna liczba lokacji i zdjęcia w samym Londynie! (wideo)

Pełna przygód podróż dwóch małomiasteczkowych chłopaków, którzy wyruszają na spotkanie z wielkim światem. Adaptacja bestsellerowej powieści Malcolma XD wymagała odpowiedniej oprawy i dużego rozmachu. Żeby jak najwierniej oddać skalę emigracyjnych realiów, część scen nakręcono w najbardziej charakterystycznych lokacjach Londynu, a głównym bohaterom na planie towarzyszyli polscy i międzynarodowi aktorzy. Więcej o tym jak wyglądała praca nad najnowszą produkcją CANAL+ można się dowiedzieć od samych twórców w specjalnym materiale wideo. Wszystkie odcinki EMIGRACJI XD są już dostępne w serwisie CANAL+ online!

 

EMIGRACJA XD to przeniesiona na ekran powieść literacka Malcolma XD. Pisarz mocno wyróżnia się formą i stylem, a w jego dziełach panuje stylistyczna frywolność. Nie sposób nie zauważyć, że jego żarty przekraczają wszelkie granice poprawności politycznej, a absurd goni absurd. Wielu uważa, że książki są lepsze niż filmy, a filmy nie oddają tego, co przeczytać można na papierze. EMIGRACJA XD to doskonały przykład na to, że można stworzyć znakomity serial, który w zupełności odwzorowuje styl, w jakim stworzony został literacki pierwowzór – i popierają to słowa krytyków. Ta niezwykła i nietypowa estetyka, a także język Malcolma, zostały doskonale odwzorowane w szalonej, komediowej produkcji CANAL+.

 

 

Jednak w przypadku EMIGRACJI XD nie tylko osobliwy charakter serialu stawiał przed ekipą produkcyjną poprzeczkę wysoko. Nie lada wyzwaniem była również bardzo duża liczba lokacji, w których rozgrywa się akcja. Serial poza Polską kręcono także w Wielkiej Brytanii, a sam Londyn ze swoimi kultowymi miejscami – Buckingham Palace, Piccadilly Circus, Chinatown, Seven Dials, Covent Garden, Hyde Park czy Belgrave Square – stał się niejako kolejnym bohaterem serialu.

Dobór obsady to również dowód na odwagę i wyobraźnię twórców, którzy zdecydowali się obsadzić aktorów w rolach zupełnie innych niż te, w których przyzwyczailiśmy się ich oglądać. Począwszy od wcielającego się w głównego bohatera Tomasza Włosoka kojarzonego z mroczną rolą lokalnego kryminalisty w KRUKU czy wrażliwym muzykiem w „Piosenkach o miłości”, przez Michała Czerneckiego, który kapitalnie wcielił się w doświadczonego przez życie kierowcę tira o gołębim sercu, po kolorowego ptaka tej produkcji, czyli Paulinę Gałązkę jako Rachel. Ekipę tę uzupełnia wiele międzynarodowych nazwisk, dodatkowo ubarwiając tę wyjątkową i nieprzewidywalną produkcję. Ten zaskakujący dobór ról sprawia, że przyjemność sprawia nie tylko samo śledzenie losów bohaterów EMIGRACJI XD, ale również odkrywanie ulubionych aktorów w zupełnie nowym emploi.

EMIGRACJA XD była wyzwaniem, ponieważ akcja serialu dzieje się w Polsce, Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii, a do tego gra w nim 160 aktorów z każdej strony świata. Myślę, że ta mieszanka kulturowa jest nie tylko dodatkowym składnikiem fantastycznej rozrywki, jaką niesie ta produkcja, ale również pokazuje, jak wygląda nasz świat dookoła, który jest pełen inności i różnorodności – nie tylko w Londynie, ale również w Warszawiemówi Dorota Kośmicka, producentka kreatywna Jake Vision DGA Studio.

Dużym wyzwaniem EMIGRACJI XD była skala przedsięwzięcia. W serialu zagrało niemal dwustu aktorów a ilości miejsc, w który mieliśmy zdjęcia nie zliczę – w samym Londynie było ich kilkadziesiąt i to takich jak The Mall przed Pałacem Buckingham czy Picadilly Circus. Było to jedno z trudniejszych, ale i ciekawszych wyzwań zawodowych, jakie do tej pory miałem dodaje Łukasz Kośmicki, reżyser i współscenarzysta EMIGRACJI XD.

EMIGRACJA XD to szalona komedia drogi o podróży dwóch ziomków z bardzo małego miasta do bardzo Wielkiej Brytanii. Z Europejskiej Stolicy Agrestu do centrum Londynu. Pełna absurdalnych sytuacji, znakomitych dialogów i totalnie odjechanych (dosłownie i w przenośni) bohaterów, w których wcielili się m.in. Tomasz Włosok, Michał Balicki, Paulina Gałązka, Adam Bobik, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz czy Piotr Trojan. Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki (KLANGOR), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka (THE OFFICE PL). Producentem ze strony CANAL+ Polska jest Filip Bałdyga.

Wszystkie odcinki EMIGRACJI XD są już dostępne w serwisie CANAL+ online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *