Emocjonujący koniec roku w Motowizji!

Wkraczamy w najważniejszą część roku dla fanów sportów motorowych. W listopadzie oraz grudniu zakończą się sezony Monster Energy NASCAR Cup Series, Virgin Australia Supercars Championship oraz F1 H2O. Wszystkie relacje zobaczymy na antenie Motowizji!

 

 

 

 

O mistrzostwo pucharowej serii NASCAR zawalczy w najbliższy weekend czterech zawodników: Denny Hamlin, Kyle Busch, Martin Truex Jr oraz Kevin Harvick. Wszyscy mają równe szanse – po ostatniej rundzie zrównano im punkty i teraz stoi przed nimi jeden niezwykle prosty, ale zarazem bardzo skomplikowany cel – ukończyć wyścig na Homestead-Miami Speedway przed pozostałą trójką. Ten, który jako pierwszy przekroczy linię mety zostanie nowym mistrzem. Muszą jednak pamiętać o pozostałych 36 kierowcach, którzy może nie mają już szansy na mistrzostwo, ale z pewnością będą chcieli udowodnić swoją wartość w wyścigu kończącym sezon. Smaku tytułu Monster Energy NASCAR Cup Series nie zaznał z tego grona jedynie Hamlin, który zapewnił sobie awans do finałowej fazy sezonu, wygrywając w minioną niedzielę na ISM Raceway. W Miami zmierzy się z dwoma partnerami z zespołu Joe Gibbs Racing – Buschem i Truexem Jr. Przez większość sezonu trójka ta często pomagała sobie zyskiwać pozycje na torze, jednak tym razem będą dla siebie największymi rywalami. Harvick może natomiast liczyć na wsparcie całej ekipy Stewart-Haas Racing, jednak ostatecznie to on będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności jeżeli chce zdobyć swój drugi tytuł.

Tydzień później przeniesiemy się na drugą półkulę by zakończyć sezon Supercars. Ostatnie dwa wyścigi sezonu odbędą się na ulicach australijskiego Newcastle, które stosunkowo niedawno – w 2017 roku – zadebiutowało w kalendarzu VASC i od razu runda ta stała się klasykiem. Z jednej strony mamy przepiękne plaże nad Pacyfikiem, z drugiej – wszechobecne bandy i brak miejsca na jakikolwiek błąd. W kwestii mistrzostwa kierowców, najważniejsze rozstrzygnięcia już znamy – Scott McLaughlin zdominował rywalizację w pierwszej połowie roku i pobił rekord pod względem ilości zwycięstw w ciągu jednego sezonu. Druga jego część okazuje się już trudniejsza – kierowca DJR Team Penske wciąż wygrywał, jednak obecnie rywalom łatwiej jest konkurować z kierowcą Forda Mustanga. Dzięki temu do walki o mistrzostwo zespołów powrócił Red Bull Holden Racing Team. Australijski motosport kręci się wokół odwiecznej rywalizacji Forda z Holdenem, więc obie ekipy będą niezwykle zmotywowane by móc celebrować pokonanie głównego rywala.

Ostatniego mistrza sezonu 2019 poznamy w Motowizji 21 grudnia. W sobotę tuż przed Bożym Narodzeniem na wodach Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rywalizować będą motorowodniacy z F1 H2O. Tam będziemy mogli zobaczyć bitwę „Dawida z Goliatem” – Jonas Andersson z Team Sweden kontra obrońca tytułu Shaun Torrente płynący dla Team Abu Dhabi. Zespoły z Emiratów i reprezentujących ich kierowcy zdobywały mistrzostwa w trzech ostatnich sezonach. Szwed traci obecnie 5 punktów do Amerykanina, a do zdobycia będzie ich 20, więc Andersson, który jest jednocześnie zawodnikiem i szefem własnej ekipy liczącej sobie kilka osób, ma realną szansę na wyrwanie mistrzostwa z rąk Torrente.

Plan transmisji w Motowizji:

17.11, godz. 21:00 – Monster Energy NASCAR Cup Series | Ford EcoBoost 400 (Homestead-Miami Speedway)

23.11, godz. 05:45 – Virgin Australia Supercars Championship | Coates Hire Newcastle 500 – wyścig 1

24.11, godz. 05:45 – Virgin Australia Supercars Championship | Coates Hire Newcastle 500 – wyścig 2

19.12, godz. 12:30 – F1 H2O | Grand Prix Szardży – kwalifikacje

21.12, godz. 13:00 – F1 H2O | Grand Prix Szardży – wyścig

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *