Emocjonujący Weekend Tarantino w TNT

Świetnie zrealizowane sceny walki, czarny humor, gangsterskie porachunki oraz bohaterowie, których nie da się zapomnieć. TNT zaprasza na weekend z Quentinem Tarantino, podczas którego widzowie zobaczą najważniejsze i najlepsze produkcje znanego reżysera.

 

 

 

 

Niemal każdy z nas widział choć jeden z jego filmów. Sposób realizacji i specyficzny klimat produkcji Quentina Tarantino zdecydowanie zapada w pamięć. TNT proponuje w styczniu weekend z najlepszymi produkcjami, w które zaangażowany był ten kultowy reżyser, aktor i scenarzysta. Ich wspólny mianownik? Wartka, trzymająca w napięciu akcja, charakterystyczne, czarne poczucie humoru oraz wyraziste i nieoczywiste postacie. Weekend 24-26.01 będzie zdecydowanie pełen emocji!

Cykl zainauguruje jeden z najbardziej znanych filmów Tarantino, który dziś, po ponad 20. latach od swojej premiery jest ważnym punktem odniesienia dla współczesnej popkultury. „Pulp Fiction” to wielowątkowa historia bohaterów, których losy łączą się w zaskakujący sposób. W obsadzie znajdziemy wiele znanych nazwisk, wśród nich m.in. Uma Thurman, Samuel L. Jackson, John Travolta czy Bruce Willis.

Sobota rozpocznie się filmem „Od zmierzchu do świtu”, do którego Tarantino nie tylko napisał scenariusz, ale również w nim zagrał. Bracia Seth (George Clooney) oraz Richard (Quentin Tarantino) są w trakcie ucieczki do Meksyku obfitującej w kolejne popełnione przez nich zbrodnie. Po drodze porywają zakładników, z którymi przekraczają granicę i zatrzymują się w klubie Titty Twister, który na ich nieszczęście okazuje się siedliskiem zła.

Kolejną głośną produkcją prezentowaną w cyklu będzie również „Kill Bill”. Beatrix Kiddo (Uma Thurman) budzi się z kilkuletniej śpiączki i chce zemścić się na swoich oprawcach, którzy w dniu jej ślubu próbowali ją zabić. Celem Beatrix jest znalezienie i zamordowanie odpowiedzialnego za zbrodnię Billa oraz zniszczenie stowarzyszenia profesjonalnych morderców, które stoi za zamachem.

Ostatnia sobotnia projekcja to „Jackie Brown” przedstawiająca historię stewardessy pracującej dla kiepskich linii lotniczych (w tej roli Pam Grier). Bohaterka „dorabia” do niewielkiej wypłaty przemycając brudne pieniądze i współpracując z handlarzem broni Ordellem Robbim (Samuel L. Jackson). Kiedy jej działalność zostaje zdemaskowana, Jackie staje przed trudnym wyborem: zeznawać przeciwko Ordellowi czy odsiedzieć wyrok?

Niedzielny wieczór w TNT zacznie się od „Kill Bill 2”. Film dokładniej wprowadza widzów w przeszłość głównej bohaterki. Beatrix stoczy kolejne, spektakularne pojedynki z przeciwnikami, którzy byli zamieszani w przestępstwo sprzed lat, m.in. z bratem tytułowego Billa. Czy tym razem Czarnej Mambie uda się zrealizować swoją zemstę?

Niedzielny wieczór zakończy czarna komedia „Cztery pokoje”. Boy hotelowy – Ted (Tim Roth) w sylwestrową noc stara się spełnić życzenia wszystkich gości. Nie jest to łatwe, bo każdy pokój kryje w sobie specyficznych bohaterów:  kochanków walczących na śmierć i życie, czarownice czy meksykańskiego gangstera. W produkcji wzięła udział prawdziwa plejada hollywoodzkich gwiazd, m.in. Madonna, Antonio Banderas i Marisa Tomei.

Plan emisji:

24.01, godz. 21:00  – „Pulp Fiction”

25.01, godz. 00:05  – „Od zmierzchu do świtu”

25.01, godz. 21:00 – „Kill Bill”

25.01, godz. 23:15 – „Jackie Brown”

26.01, godz. 21:00 – „Kill Bill 2”

26.01, godz. 23:50 – „Cztery pokoje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *