Internet & Gry

Empik GO, iTaxi i Airly wśród nowych aplikacji dostępnych na smartwatchach Huawei Watch 3

Do końca 2021 roku kilkadziesiąt polskich aplikacji pojawiło się na smartwatchach Huawei z serii Watch 3, które działają w oparciu o HarmonyOS, autorski system operacyjny Huawei. Są wśród nich m.in. aplikacje streamingowe pozwalające na słuchanie muzyki, podcastów i audiobooków, takie jak Empik GO i Empik Music, aplikacje działające w oparciu o lokalizację, takie jak iTaxi czy Airly, aplikacja dostarczająca dane o jakości powietrza.

 

Ze smartwatchami Huawei z serii Watch 3 zostały zintegrowane również aplikacje najpopularniejszych stacji radiowych w Polsce, wśród nich Radia ZET, Radia Złote Przeboje, Antyradia, TOK FM i grupy RMF, a także radia internetowego Replaio, dzięki którym poprzez smartwatcha można na żywo słuchać ulubionych audycji, na przykład podczas treningu, zakupów albo w drodze do pracy.

Do grona zintegrowanych aplikacji dołączyły też te, których działanie oparte jest o lokalizację GPS – m.in. aplikacja iTaxi, dzięki czemu możliwe jest śledzenie bieżącej lokalizacji zamówionej taksówki na tarczy zegarka i AutoMapa, która wyświetla na smartwatchu obraz nawigacji.

Zintegrowaną ze smartwatchami Huawei z serii Watch 3 jest także aplikacja Airly – jedno
z najpopularniejszych narzędzi do śledzenia jakości powietrza i stanu zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym. Aplikacja wykorzystując sygnał GPS wyświetli na tarczy zegarka informacje o stanie powietrza dokładnie w miejscu, w którym znajduje się jego użytkownik, pomagając mu zdecydować, czy warunki na zewnątrz pozwalają na bezpieczny spacer czy trening.

Na smartwatchach Huawei z serii Watch 3 dostępny jest także szereg aplikacji narzędziowych i gier – wśród nich popularne Kółko i Krzyżyk – Tic Tac Toe albo odstresowująca „folia bąbelkowa” – Bubble Stress Relief od ExaMobile.

Integracja popularnych aplikacji z HarmonyOS rozszerza zakres funkcjonalności smartwatchy Huawei z serii Watch 3. Przejrzysta, prosta i intuicyjna forma wyświetlania danych z aplikacji i zarządzania nimi z poziomu tarczy zegarka sprawia, że korzystanie z niego jest przyjemne i jeszcze bardziej praktyczne niż dotychczas.

Huawei Watch 3 i Watch 3 Pro to pierwsze smartwatche Huawei działające w oparciu o HarmonyOS, autorski system operacyjny Huawei. Urządzenia wyróżniają się eleganckim designem, długim czasem pracy na jednym ładowaniu oraz mnogością funkcji. Oprócz zaawansowanych funkcji monitorujących zdrowie, sen, czy kondycję fizyczną, smartwatche z serii Watch 3 obsługują również eSIM, dzięki czemu użytkownik może korzystać z tego samego numeru telefonu w smartfonie i w smartwatchu. W serii Watch 3 znajduje się również preinstalowany sklep z aplikacjami AppGallery, który umożliwia instalowanie dodatkowych aplikacji na urządzenie.

Huawei AppGallery to sklep, który globalnie oferuje dostęp do ponad 177 tysięcy aplikacji zintegrowanych z HMS, a więc w pełni funkcjonalnych na urządzeniach Huawei opartych o autorski system usług mobilnych. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 560 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS), w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Z myślą o użytkownikach sklepu z aplikacjami AppGallery, powstała dedykowana strona na Facebooku: https://www.facebook.com/AppGalleryPL, na której można znaleźć nie tylko najświeższe oferty i informacje o najnowszych aplikacjach, ale również wymieniać się doświadczeniami i opiniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *