Technologia - Promocje

Epson oficjalnym partnerem technologicznym warszawskiego Festiwalu Nowe Epifanie 2019

Nowe Epifanie 2019 – kolejna odsłona znanego od wielu lat w Polsce i poza jej granicami interdyscyplinarnego festiwalu sztuk – rozpoczęła się tym roku w Warszawie 6 marca i potrwa aż do 14 kwietnia. W programie tegorocznej edycji znalazły się premiery teatralne, gościnne spektakle, koncerty muzyki dawnej, projekcje filmów i wydarzenia kulinarne.

 

Festiwal ma na celu poszukiwanie nowych, współczesnych doznań estetycznych i inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką sakralną w duchu „Listu do artystów” papieża Jana Pawła II. Dla jego uczestników organizatorzy zapowiadają terapię szokową dla zmysłów smaku i węchu, a także ucztę dla uszu oraz wzroku.

W kwestii oprawy wizualnej, jej odpowiednią jakość zapewnią projektory Epson oparte na autorskiej technologii 3LCD. W ramach całościowej współpracy z festiwalem firma została także oficjalnym Partnerem Technologicznym wydarzenia. Zapewniające jasny, realistyczny obraz o przekątnej do 300” modele EB-1985WU oraz interaktywne EB-1430Wi znajdą zastosowanie w instalacjach podczas całej serii wydarzeń artystycznych. Spośród wszystkich warto wymienić dwa koncerty zespołu Graindelavoix, występ „Psałterz Polski” Adama Struga i Monodii Polskiej oraz spektakl „Arcykłamca” w reżyserii Dawida Zalesky’ego. W tym ostatnim interaktywne funkcje projektorów będą także wykorzystywane podczas samego spektaklu.

Warto podkreślić, że poza wysokimi parametrami samego obrazu, w zastosowaniach scenicznych bardzo przydatne okazały zaawansowane funkcje podłączania oraz zarządzania z poziomu urządzeń mobilnych.

Więcej szczegółów na temat festiwalu znajdziemy na oficjalnej stronie wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *