Epson podsumowuje obecność na Audio Video Show 2018

Za nami kolejna edycja jednej z największych europejskich imprez dla audiofilów oraz profesjonalistów video – Audio Video Show 2018. Targi te są świetną okazją do zapoznania się z kluczowymi nowościami w dziedzinie odtwarzania dźwięku i obrazu adresowanymi zarówno do szerokiej publiczności oraz profesjonalistów branży.

 

Wszystkie publikacje podsumowujące  tegoroczną imprezę w gronie ważniejszych premier wymieniły projektor 3LCD z rodziny Pro UHD – Epson EH-TW7400. Urządzenie to oferuje szereg udogodnień radykalnie zwiększających komfort oglądania filmów, w tym optymalizację 4K, wysoki współczynnik kontrastu dynamicznego na poziomie 200 000 : 1 oraz wsparcie dla standardów Full HD, UHD BD i HDR. Nowy sprzęt prezentowany był na stanowisku firmy, gdzie eksperci z portalu HDTVPolska.com codziennie prowadzili co najmniej jeden poświęcony mu wykład. Pasjonaci technologii szczególnie docenili ten model za jeszcze jeden aspekt w postaci najlepszej w swym przedziale ceny nie przekraczającej 10 tys. złotych.

Instalacją Epson, cieszącą się zainteresowaniem najmłodszych gości targów oraz profesjonalistów współpracującymi z placówkami edukacyjnymi, była klasa wyposażona w interaktywny model ultrakrótkiego rzutu EB-1460Ui. To urządzenie potrafi błyskawicznie przemienić dowolną powierzchnię (taką jak zwykła tablica czy po prostu ściana) w obszar współdzielonej pracy, gdzie wyświetlany z projektora dowolny obraz można edytować, nanosić na nim uwagi, wykorzystując tą przestrzeń jako punkt wyjścia do rozwiązywania zadań w szkole czy burzy mózgów w firmie. Co ważne, na każdym etapie zmieniony obraz można zapisywać, by kontynuować pracę później czy w celu przesłania mailem lub wydruku.

Istotną nowością w dziedzinie Digital Signage był premierowy projektor laserowy LightScene EV-100. Ten niewielki, nie odbiegający wyglądem od standardowych systemów oświetlenia model, przeznaczony jest do wyświetlania interaktywnych treści marketingowych na wystawach sklepowych lub materiałów edukacyjnych w galeriach czy muzeach. Rozdzielczość WXGA przy jasności 2000 lumenów i funkcji oświetlenia punktowego pozwalają na pełną swobodę zastosowań znacząco uatrakcyjniających przestrzenie ekspozycyjne.

Tradycyjnie na ekspozycji Epson nie mogło zabraknąć – obleganego nie tylko przez dzieci i młodzież – stanowiska gamingowego. Wyposażone w projektor laserowy EB-L615U dużej mocy, rzucający obraz z konsoli na ekran o przekątnej powyżej 100 cali, dobitnie prezentowało atuty prowadzenia cyfrowych zmagań w tak wielkiej skali, nieosiągalnej dla monitora czy telewizora przy zachowaniu czytelności, realistycznych barw i wysokiego kontrastu.

Wisienką na torcie, która przyciągała uwagę gości na stoisku firmy Epson, był zachwycający mapping surrealistycznej animacji opowiadającej o technologiach druku rzutowany wprost na… najpotężniejszą w swej klasie drukarkę atramentową Epson Enterprise.

“Podczas każdej edycji Audio Video Show chcemy pokazać szerokiej publiczności nowość, która istotnie zmienia obraz rynku. W tym roku były to aż dwie premiery: przeznaczony do kina domowego projektor EH-TW7400 i adresowany do profesjonalistów laserowy LightScene EV-100.” – mówi Andrzej Bieniek, Business Account Manager z firmy Epson.“Różnorodność nie jest tu przypadkowa – podobnie jak w innych obszarach produktowych, Epson stara się oferować kompletne portfolio projektorów, zaspokajając różnorodne potrzeby odbiorców. Wspólnym mianownikiem naszej oferty są autorskie precyzyjne technologie, takie jak projekcja 3LCD będąca sercem wszystkich projektorów z naszym logo.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *