Technologia - Promocje

Epson wprowadza do oferty nowe modele projektorów 4K o wysokiej jasności

Epson wprowadza do oferty nowe modele projektorów 4K o wysokiej jasności. Są to najmniejsze i najlżejsze na świecie projektory 4K o jasności 10 000 i 20 000 lumenów.

 

Epson, czołowy światowy·dostawca[1] i lider na rynku profesjonalnych projektorów w krajach EMEA [2], wprowadza modele o rozdzielczości 4K do swojej najnowszej generacji kompaktowych, wydajnych i ultralekkich projektorów 3LCD o wysokiej jasności. Nowa seria projektorów EB-PQ2000 jest prezentowana na stoisku firmy (nr 3J100) podczas tegorocznych targów ISE, które odbywają się w dniach od 31 stycznia do 3 lutego.

Rodzina urządzeń EB-PQ2000 z 4K stanowi kontynuację popularnej serii projektorów 3LCD o wysokiej jasności Epson PU2200. Premierowe modele są o 60% mniejsze i 50% lżejsze od swojego poprzednika (EB-L20000U). Poza tymi zaletami zapewniają także prostą instalację i konfigurację, uproszczoną konserwację i wyjątkową jakość obrazu. Wykorzystane w nich rozwiązanie 4K firmy Epson składa się z opatentowanej, najnowocześniejszej technologii 4K Crystal Motion, panelu kontroli temperatury oraz układu podwójnych mikroobiektywów, co zapewnia optymalną wyrazistość obrazu.

Premierowe urządzenia wyposażone są w dedykowany, wbudowany procesor graficzny 4K zawierający najnowszy układ scalony, który istotnie poprawia częstotliwość operacyjną, przepustowość pamięci oraz transmisję danych, co zapewnia płynne wyświetlanie obrazów w rozdzielczości 4K. Seria EB-PQ2000 dodatkowo oferuje także wszechstronność i zgodność z opcjonalnym modułem kamery ELPEC01, dzięki któremu użytkownicy mogą korzystać z ulepszonych technik wsparcia, takich jak wbudowany stacking czy łączenie obrazów.

Ponadto bezpłatne oprogramowanie EPPT firmy Epson pozwala korzystać z jeszcze większej liczby funkcji, takich jak korekcja geometrii czy kalibracja kolorów oraz narzędzi pomocy przy wyświetlania z kilku projektorów.

Każdy projektor z serii EB-PQ2000 jest dostarczany w postaci głównej jednostki, bez obiektywu. Dzięki temu użytkownik może zaprojektować i stworzyć optymalne dla danego zastosowania rozwiązanie do projekcji, wybierając spośród palety obiektywów 4K wysokiej jakości, bez zmiany współczynnika rzutu.

W czasach rosnących kosztów energii elektrycznej i logistyki te urządzenia oferują także korzyści istotne dla środowiska naturalnego. Zużywają znacznie mniej energii, a mniejsza waga i  rozmiar wpływają na redukcję śladu węglowego związanego z ich przechowywaniem, transportem i instalacją. Pozwalają też na oszczędzenie przestrzeni magazynowej oraz obniżenie kosztów pracy i dostawy.

Wszystkie modele z tej serii są wyposażone w funkcje umożliwiające prostą instalację, stacking, swobodne ustawienie obiektywów i kontrolę podczas pracy. Zapewniają wbudowane przetwarzanie obrazu, co jest szczególnie przydatne w przypadku stackowania projektorów oraz łączenia obrazów bez użycia komputera. Oznacza to, że bez używania dodatkowego sprzętu można połączyć moc dwóch projektorów, praktycznie podwajając jasność lub połączyć obrazy do określonych proporcji. Wśród dodatkowych funkcji znajduje się wsparcie NFC upraszczające instalację i umożliwiające komunikację pomiędzy urządzeniami a smartfonami obsługującymi NFC, nawet wówczas, gdy projektor jest wyłączony.

„Z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy przedstawimy naszą nową generację ultralekkich, kompaktowych modeli 4K o wysokiej jasności”powiedział Norbert Gościński, CEE Pre-Sales and Business Development Manager w Epson. „Projektory Epson stały się branżowym standardem jakości i elastyczności, który nie tylko redukuje czas i koszty wysyłki, lecz także zmniejsza wpływ na środowisko ważnego i rozwijającego się segmentu rynku projektorów o jasności 10 i 20 tys. lumenów. Jako wiodący na świecie producent, uważnie słuchaliśmy naszych klientów i wierzymy, że nowa seria odpowiada potrzebom rynku w zakresie bardziej kompaktowych, lżejszych, niezawodnych i wszechstronnych projektorów wysokiej jasności”.

Epson jest wiodącym globalnym producentem projektorów. Jego udział w światowym rynku tych urządzeń wynosi ponad jedną trzecią. Specjalizuje się w produkcji wszechstronnych, kompaktowych projektorów laserowych 3LCD o wysokiej jasności przeznaczonych dla domów, biur, szkół, sprzedawców detalicznych i dużych instalacji w obiektach rozrywkowych, muzeach, galeriach, imprezach na świeżym powietrzu i atrakcjach turystycznych.

Projektory laserowe Epson o wysokiej mocy światła są wykorzystywane do tworzenia immersyjnych i interaktywnych środowisk w dużych obiektach i atrakcjach turystycznych na całym świecie. Najnowsze przykłady wykorzystania to między innymi Festiwal Muzyczny Electric Forest w Ameryce, instalacja TeamLab Borderless w Szanghaju i międzynarodowy Festiwal Świateł w Europie. Technologia projekcji Epson wpływa na produktywność w sali lekcyjnej i innych środowiskach nauki na całym świecie, poprawia jakość obsługi w handlu detalicznym i zwiększa możliwości w wielu sektorach w zakresie zdalnego serwisu.

 

[1]2001 do 2021 r., 500 lumenów i więcej, wyłączając urządzenia·screenless·TV, Futuresource Consulting – Quarterly Projector Market Insights – Worldwide Analyzer CY21Q2

[2]2020 r., 6000 lumenów i więcej, Futuresource Consulting – Quarterly Projector Market Insights – Worldwide Analyzer CY21Q2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *