Technologia - Promocje

Ericsson i Magyar Telekom uruchamiają komercyjną sieć 5G na Węgrzech

Magyar Telekom i Ericsson (NASDAQ: ERIC) uruchomiły komercyjną sieć 5G na Węgrzech. Pierwsze usługi zostały uruchomione w wybranych częściach Budapesztu oraz w siedzibie głównej Magyar Telekom w Könyves Kálmán körút.

 

 

 

 

  • Wybrane obszary Budapesztu jako pierwsze skorzystają z nowych usług
  • 5G jest kolejnym kamieniem milowym w długiej współpracy partnerów, obejmującej technologie 2G, 3G i 4G
  • Groupama Arena i stadion Puskás Ferenc w Budapeszcie oraz tor do testowania pojazdów ZalaZone w Zalaegerszeg wezmą udział w projekcie

Komercyjne wprowadzenie 5G przez Magyar Telekom jest oparte na kompatybilnych z technologią 5G produktach i rozwiązaniach oferowanych przez Ericsson Radio System.

Uruchomienie sieci 5G ma miejsce zaledwie dwa tygodnie po tym, jak Magyar Telekom zagwarantował sobie powiązane z nią pasmo 3.5GHz podczas węgierskiej aukcji, która odbyła się 26 marca. Sieć będzie dostępna dla subskrybentów za pośrednictwem urządzeń gotowych do obsługi 5G, pozwalających na korzystanie z nowej generacji technologii łączności.

Tibor Rékasi, CEO Magyar Telekom, mówi: „Magyar Telekom przygotowywał się do uruchomienia 5G już od długiego czasu po przeanalizowaniu możliwości biznesowych i technologii 5G oraz po uruchomieniu sieci testowej na sześć miesięcy we współpracy z Ericsson. Pozwoli nam to uruchomić usługę komercyjną wkrótce po otrzymaniu licencji na pasmo. Technologia 5G zapewnia naszym klientom większą szybkość transmisji danych i małe opóźnienia, a także możliwość podłączenia wielu nowych urządzeń. 5G stanie się platformą dla nowych zastosowań i możliwości zarówno dla firm, jak i osób prywatnych”.

Arun Bansal, Prezes na Europę i Amerykę Łacińską w firmie Ericsson, mówi: „Jestem bardzo zadowolony, że możemy rozwijać silną i owocną współpracę z Magyar Telekom, który tak samo jak my angażuje się w kwestie innowacji i cyfryzacji. Jako liderzy w obszarze technologii 5G, w Ericsson dostrzegamy ogromny wpływ, jaki ma ona na innowacje i cieszę się, widząc, jakie możliwości zapewni ona na Węgrzech”.

Dodaje również: „Szczególnie w czasach kryzysu sieci mobilne mają większe znaczenie niż kiedykolwiek. Wszyscy na nich polegamy i liczymy, że zapewnią nam łączność i bezpieczeństwo – od sytuacji nadzwyczajnych i usług zdrowotnych do kontaktów z rodziną. Technologia 5G otwiera przed nami bezprecedensowe możliwości – od zdalnej opieki medycznej, natychmiastowych usług w sytuacjach awaryjnych, aż po dostawy za pomocą dronów – wszystkie one mogą wspierać nasze społeczeństwo podczas pandemii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *