ESET drugi rok z rzędu nazwany Challengerem w Magicznym Kwadrancie Gartnera!

ESET, globalny lider rozwiązań i usług bezpieczeństwa IT, drugi rok z rzędu został nazwany jedynym Challengerem w najnowszym Magicznym Kwadrancie Gartnera za 2019 rok* dla rozwiązań zabezpieczających stacje robocze. ESET został doceniony m.in. za silną pozycję na rynku międzynarodowym, a także łączenie wysokiej skuteczności ochrony z niezauważalnym wpływem na pracę stacji roboczych. Producent wierzy, że sklasyfikowanie jej jako Challengera odzwierciedla wysoki poziom ochrony realizowanej przez rozwiązania ESET.

 

 

 

Najnowszy, wydany 22 sierpnia br,. raport Gartnera – Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms, ponownie wskazał firmę ESET jako jedynego Challangera wśród dostawców rozwiązań zabezpieczających dla stacji roboczych. Wyróżnienie, już drugi rok z rzędu, udowadnia, że producent dostarcza proste w obsłudze, kompleksowe i spójne produkty do ochrony stacji roboczych.

– Myśleliśmy, że zeszłoroczne uznanie firmy ESET jedynym Challengerem Magicznego Kwadrantu Gartnera było wielkim wyróżnieniem. Ponowne uzyskanie prestiżowego tytułu potwierdza, że jako producent zapewniamy najlepszą ochronę stacji roboczych przedsiębiorstw (również tych z sektora enterprise za pomocą rozwiązań EDR)komentuje Ignacio Sbampato, chief business officer w ESET. – Wierzymy, że wyróżnienie Gartnera odzwierciedla nasz nieustanny rozwój i udowadnia, że jesteśmy globalnym graczem w zakresie cyberbezpieczeństwa – dodaje.

Pozycja firmy w kwadrancie odzwierciedla udział ESET na rynku dostawców rozwiązań IT we wszystkich kluczowych segmentach rynku – począwszy od sektora enterprise, aż po MŚP oraz rynek konsumencki.

– Od ponad roku wzmacniamy ofertę skierowaną do przedsiębiorstw, dodając do swojego portfolio m.in. rozwiązanie klasy EDR – ESET Enterprise Inspector oraz oparty na sandboxingu w chmurze ESET Dynamic Threat Defense, który zapewnia zaawansowaną ochronę stacji roboczych przedsiębiorstw na całym świecie. Wdrożenie nowych rozwiązań jest częścią strategii ESET, polegającej na pokryciu segmentu enterprise – wyjaśnia Ignacio Sbampato.

To, co wyróżnia ESET spośród pozostałych dostawców, to przede wszystkim wysoka skuteczność w wykrywaniu zagrożeń, niezauważalny wpływ na pracę komputerów, a także profesjonalne podejście do obsługi wszystkich użytkowników rozwiązań ESET.

Czym jest Magiczny Kwadrant Gartnera?

Według słownika Gartera – IT Glossary**: „Magiczny Kwadrant Gartnera przedstawia pewien obraz rynku producentów rozwiązań zabezpieczających, w tym dogłębną analizę oraz przydatne porady, które określają poziom jego dojrzałości, uczestników oraz wyznaczają kierunek zmian, w którym podąża. Magiczny Kwadrant porównuje dostawców IT w oparciu o standardowe kryteria i metodologię Gartnera. Do każdego raportu dołączona jest grafika Magic Quadrant, która obrazuje rynek za pomocą dwuwymiarowej matrycy, oceniającej producentów na podstawie ich kompletności wizji i zdolności do jej realizacji.”

Pełen raport jest dostępny na stronie: https://www.gartner.com/it-glossary/magic-quadrant

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *