Sport w TVTVP

Euro 2020. Co zobaczycie w środę w TVP? Plan transmisji na 16 czerwca

Środa to szósty dzień Euro 2020. Przed fanami piłkarskich emocji trzy spotkania turnieju. Co oprócz nich czeka na Was w Telewizji Polskiej? Sprawdźcie plan transmisji.

 

8:00 – Studio Euro TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Prowadzący: Jan Piasecki
Goście: Jacek Krzynówek, Piotr Świerczewski, Marcin Borzęcki

45 minut najlepszych analiz tych, którzy o piłce nożnej wiedzą wszystko. A że plan dnia bogaty, to będzie o czym rozmawiać. Zaproszeni goście pochylą się nad meczami, które już za nami, i zapowiedzą nadchodzące starcia. Obecność Piotra Świerczewskiego jest równoznaczna z gotowością do emocjonującego starcia skrajnych poglądów.

9:00 – EurodebataTVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Prowadzący: Sebastian Szczęsny
Goście: Michał Zawacki, Paweł Wilkowicz, Michał Trela, Łukasz Olkowicz

Eurodebata to miejsce, w którym najlepsi dziennikarze piłkarscy w Polsce wymieniają najbardziej kontrowersyjne opinie. W środę gośćmi Sebastiana Szczęsnego będą: Michał Zawacki, Paweł Wilkowicz, Michał Trela, Łukasz Olkowicz. To gwarancja dyskusji na najwyższym merytorycznym poziomie.

10:00 – Studio EuroTVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Prowadzący: Jan Piasecki
Goście: Jacek Krzynówek, Piotr Świerczewski, Jan Tomaszewski, Maciej Szczęsny

Emocje z gorącej Eurodebaty przeniosą się na Studio Euro prowadzone przez Jana Piaseckiego, który początkowo w towarzystwie Jacka Krzynówka i Piotra Świerczewskiego przed meczem Finów z Rosjanami zastanowi się, jak duże szanse mają Suomi na pokonanie rywala na jego terenie. Następnie wspólnie z Janem Tomaszewskim oraz Maciejem Szczęsnym sprawdzą również formę Turków i Walijczyków, a także porównają Włochów do Szwajcarów. Doskonałe, dwugodzinne przetarcie przed dwoma meczami grup A i B.

11:00Konferencja prasowa reprezentacji Polski TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Falstart ze Słowacją to jeden z najgorszych startów reprezentacji Polski w turniejach rangi mistrzowskiej. Słaby styl, czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka i samobójczy gol Wojciecha Szczęsnego na długo zostaną w pamięci kibiców biało-czerwonych. Co do powiedzenia mają na ten temat podopieczni trenera Sousy? Sprawdźcie w środę o 11:00.

12:00 – Łączy na EuroTVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Z Sopotu: Jacek Kurowski, Radosław Przybysz, Kacper Tomczyk

Łączy nas Euro to godzinny program z polskiego serca EURO2020, czyli z bazy reprezentacji Polski. Treningi, konferencje, analizy wprost z Sopotu już od godziny 12:00. Tam czekają na widzów Jacek Kurowski, Radosław Przybysz i Kacper Tomczyk z najnowszymi wiadomościami. Jak Polacy poradzili sobie z porażką w meczu ze Słowacją? Sprawdźcie sami!

13:00 – Mecz Dnia z Kanałem SportowymTVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Prowadzący: Tomasz Smokowski

Goście: Marcin Borzęcki, Michał Borkowski, Piotr Nowak

Mistrzowie Europy 1968, mistrzowie świata między innymi z 1982 i 2006 roku. Włosi to jeden z faworytów do tytułu na Euro 2020. Czy Szwajcaria w grupie A jest w stanie w jakikolwiek sposób im zagrozić? O tym w Meczu Dnia z Kanałem Sportowym powiedzą Marcin Borzęcki, Michał Borkowski oraz Piotr Nowak. Moderatorem dyskusji będzie jeden z mejwenów polskiej piłki nożnej, Tomasz Smokowski.

13:00 – EURO 2020. Tifosi: Turcja – Walia TVPSPORT.PL, YouTube TVP Sport

Prowadzący: Jakub Pobożniak
Goście: Filip Cieśliński

Analiza pierwszych meczów Walii i Turcji. Największe gwiazdy, zalety obu zespołów i rozważania na temat tego, jak daleko mogą zajść. Gościem Jakuba Pobożniaka będzie Filip Cieśliński, ekspert od piłki tureckiej. Liczymy na Wasz udział! Opinie możecie przekazywać dzięki transmisji na YouTube.

14:00 – Euro 2020: Finlandia – Rosja: TVP1 (od 14:40), TVP Sport, TVP 4K, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, TVP HBB

Komentarz: Rafał Wolski, Wojciech Kowalewski
Prowadzący studio: Mariusz Jankowski
Goście/eksperci: Łukasz Gikiewicz, Jakub Wawrzyniak, Maciej Szczęsny
Analiza: Rafał Ulatowski

Choć Finowie swój pierwszy wielki turniej rozpoczęli od zwycięstwa, to po meczu nie mogli się w pełni cieszyć. Ich premierowa wygrana przypadła bowiem na spotkanie z rozbitą psychicznie Danią. Dzięki trzem punktom, razem z Belgami, przewodzą grupie B. Zawodnicy Roberto Martineza pokonali bowiem graczy Stanisława Czerczesowa 3:0. Rosjanie Euro 2020 rozpoczęli więc od wysokiej porażki. W kolejnym spotkaniu – z drużyną Markku Kanervy – poszukają pierwszych punktów w turnieju.

17:25 – Euro 2020: Turcja – Walia: TVP Sport, TVP 4K, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, TVP HBB, od 17:35 TVP 2

Komentarz: Sławomir Kwiatkowski, Jacek Zieliński
Prowadząca studio: Sylwia Dekiert
Goście/eksperci: Tomasz Kuszczak, Michał Gutka
Analizy: Rafał Ulatowski

Turcy rehabilitacji za słaby początek Euro 2020 poszukają więc już w środę. 16 czerwca o godzinie 18:00 zmierzą się z reprezentacją Walii. Na murawie stadionu w Baku będą musieli zaprezentować się znacznie lepiej, niż w meczu otwarcia. Walijczycy z kolei nie zaczęli tegorocznego turnieju tak dobrze, jak przed pięcioma laty. W starciu z dominującą Szwajcarią zyskali jednak cenny punkt.

20:25 – Euro 2020: Włochy – Szwajcaria: TVP Sport, TVP 4K, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, TVP HBB, od 20:40 TVP 1

Komentarz: Mateusz Borek, Kazimierz Węgrzyn
Prowadząca studio: Sylwia Dekiert
Goście/eksperci: Rafał Gikiewicz, Jakub Wawrzyniak, Michał Borkowski
Analizy: Rafał Ulatowski

Włosi są już niepokonani od 28 meczów. Przedłużyć tę passę będą mogli znów na Stadio Olimpico w Rzymie. Reprezentanci Szwajcarii mogą czuć niedosyt po swoim pierwszym starciu w grupie A. W sobotę zagrali w Baku z Walijczykami. I długo prowadzili po golu Breela Embolo. Rywale zdołali jednak wyrównać.

23:30 TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaEUROwieczór:

Podsumowanie dnia, a przede wszystkim wszystkich środowych meczów Euro 2020. Skróty, najciekawsze akcje, wywiady – to wszystko w EUROwieczorze.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *