Sport w TVTVP

Euro 2020: Turcja – Włochy w TVP1, TVP 4K i TVP Sport

Czas na wielkie otwarcie piłkarskich mistrzostw Europy. Do inauguracyjnego spotkania turnieju finałowego dojdzie na Stadio Olimpico w Rzymie. Transmisja na żywo meczu otwarcia Turcji z Włochami na antenach TVP.

 

Czas na wielkie otwarcie Euro 2020. Z rocznym opóźnieniem, ale ostatecznie udało się doprowadzić do szesnastej w historii edycji piłkarskich mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w poniedziałek 14 czerwca. Będzie to czwarty dzień imprezy. Pierwszego odbędzie się tylko jedno spotkanie. Gdzie zostanie przeprowadzony mecz otwarcia? Na Stadio Olimpico w Rzymie. O której godzinie początek meczu Turcji z Włochami? Zacznie się o 21:00.

Wcześniej dojdzie do ceremonii otwarcia, podczas której m.in. zostanie wykonana oficjalna piosenka turnieju. Stworzył ją DJ Martin Garrix, we współpracy z legendarnymi muzykami U2 – Bono i The Edge.

A później rozpocznie się już święto piłki. Faworytem spotkania będzie reprezentacja Włoch. Ekipa Squadra Azzurra to mistrz Europy z 1968 roku. Poza tym dwa razy docierała do finału. Ostatnio podczas Euro 2012. W drużynie prowadzonej przez Roberto Manciniego brakuje może tym razem wielkich gwiazd, ale nie oznacza to, że należy ich lekceważyć.

Włosi nie ponieśli porażki od września 2018 roku. Wygrali też osiem ostatnich starć – m.in. z Polską w Lidze Narodów. Tuż przed rozpoczęciem mistrzostw odnieśli dwa wysokie zwycięstwa. 7:0 z San Marino to nie był zaskakujący wynik, ale 4:0 z Czechami już robi wrażenie. Po golu i asyście zanotowali Ciro Immobile oraz Lorenzo Insigne.

Rywalem jednego ze współgospodarzy będzie Turcja, której najlepszym wynikiem jest półfinał Euro 2008.

Drużyna Senola Gunesa może być groźna dla każdego. W ostatnich miesiącach m.in. remisowała towarzysko z Niemcami. Ten rok zaczęła bardzo dobrze. W eliminacjach mundialu pokonała Holandię 4:2 i ograła Norwegię 3:0. Kilka dni potem zremisowała za to z Łotwą 3:3…

Piłkarze znad Bosforu nie zachwycali podczas ostatnich sparingów. W potyczce z Gwineą bramek nie było. Na tydzień przed inauguracją ME pokonali w niemieckim Paderborn Mołdawię 2:0, a gole strzelili Burak Yilmaz oraz Cengiz Under.

Gdzie obejrzeć mecz otwarcia Włoch z Turcją w Euro 2020? Transmisja na żywo w TVP 1, TVP 4K, TVP Sport oraz live online w TVPSPORT.PL i naszej aplikacji Studio rozpocznie się już o godzinie 18:05. Kto skomentuje mecz? Duet Jacek Laskowski oraz Robert Podoliński.

Poprzednie mecze tych zespołów zdecydowanie przemawiają za zespołem z Półwyspu Apenińskiego, który z tym rywalem jeszcze nie przegrał – siedem zwycięstw i trzy porażki. Ich dwa ostatnie starcia kończyły się remisami 1:1.

Te reprezentacje zmierzyły się również podczas Euro 2000. Włosi wygrali wówczas 2:1. Za nimi przemawia również to, że przez ostatnich 40 lat tylko raz przegrali na inaugurację.

W sobotę o 15:00 w drugim spotkaniu tej grupy Walia zmierzy się ze Szwajcarią.

Euro 2020: Turcja – Włochy, grupa A. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: piątek, 11 czerwca o godzinie 21:00

Transmisja: 18:05 TVP Sport, TVP 4K, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, TVP HBB, 20:20 TVP 1

Komentarz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

Prowadzący studio: Rafał Patyra

Goście/eksperci: Rafał Gikiewicz, Jakub Wawrzyniak, Janusz Michallik, Michał Borkowski

Analiza: Marek Papszun

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *