Euro 2020 z czterema ścieżkami dzwiękowymi do wyboru w TVP

Już za niespełna miesiąc, 11 czerwca, rozpocznie się piłkarskie Euro 2020. Wszystkie spotkania turnieju będą transmitowane w Telewizji Polskiej. Za pośrednictwem portalu TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej widzowie zyskają możliwość wyboru aż czterech wersji ścieżek dźwiękowych. Wszystkie mecze będą emitowane również z napisami dla niesłyszących.

 

Euro 2020 już od 11 czerwca w TVP

W mistrzostwach Europy zagrają 24 najlepsze drużyny kontynentu. Nie zabraknie wśród nich reprezentacji Polski, która zmierzy się w grupie E ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca). Wszystkie mecze turnieju pokaże Telewizja Polska.

Każdorazowo na stronie TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport kibice będą mogli wybrać preferowany komentarz. Opcje będą cztery:

– ścieżka z polskim komentarzem (telewizyjnym)

– ścieżka z angielskim komentarzem

– ścieżka bez komentarza

– ścieżka z audiodeskrypcją – dla osób niewidomych i słabowidzących

Już wcześniej ogłaszaliśmy kto skomentuje grupowe mecze Polaków. W przypadku komentarza angielskiego atrakcją będą legendarne głosy znane z serii gier wideo FIFA, a więc Martin Tyler oraz były piłkarz Arsenalu i Leicester, Alan Smith. A byłych graczy klubów Premier League, opowiadających o wydarzeniach boiskowych na Euro 2020 będzie więcej…

Wszystkie spotkania mistrzostw będą też dostępne z napisami dla osób niesłyszących. Widzowie telewizyjnych kanałów TVP będą mogli z kolei wybierać pomiędzy komentarzem polskim, a audiodeskrypcją.

UEFA Euro 2020 rozpocznie się 11 czerwca. W meczu otwarcia, na stadionie w Rzymie, zmierzą się Turcja i Włochy. Grupa A część spotkań rozegra też w Baku. Grupa B będzie rywalizować w Kopenhadze i Petersburgu, grupa C w Bukareszcie i Amsterdamie, grupa D w Londynie i Glasgow, „polska” grupa E w Petersburgu i Sewilli, a grupa F w Budapeszcie i Monachium.

Do 1/8 finału awansują po dwa zespoły z każdej z grup, a także cztery najlepsze z trzecich miejsc. Następnie rywalizacja będzie się toczyć systemem pucharowym. Finał zaplanowano na 11 lipca. Zostanie rozegrany na Wembley.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *