Eurochannel przechodzi na standard HD na kluczowej pozycji 16° East

Eurochannel, międzynarodowy kanał TV poświęcony wysokiej jakości europejskim filmom i serialom, ogłasza przy okazji odbywających się w Cannes targów MIPCOM, przejście na standard HD. Będąc bezpośrednim klientem Eutelsat od pięciu lat, Eurochannel zwiększa dzierżawioną pojemność na wysokiej mocy satelicie EUTELSAT 16A, celem wprowadzenia na rynek europejski swojej wersji HD.

 

 

Satelita EUTELSAT 16A zlokalizowany jest na kluczowej dla Eutelsat pozycji 16° East, preferowanej dla dystrybucji usług TV do europejskich sieci naziemnych, od Rejkiawiku po Moskwę i od Teneryfy po Tbilisi. Obecnie, program nadawany przez Eurochannel trafia do ponad 70 operatorów sieci IP i kablowych w 17 krajach Europy. Pokrycie satelity EUTELSAT 16A pozwoli mu na rozszerzenie dystrybucji o Rosję, Litwę i Chorwację. Do uplinku programu w jakości HD zostanie wykorzystany zlokalizowany w Bośni, partnerski teleport Eutelsat „TEAM: MEDIA.”

Eurochannel to wielokrotnie nagradzany kanał TV, dedykowany filmom i serialom, obrazującym różnorodność kultury europejskiej, a także treściom z zakresu mody, sztuki i podróży. Zmiana na standard HD podkreśla zaangażowanie i chęć sprostania oczekiwaniom odbiorcy w zakresie jakości wrażeń wizualnych.

Eurochannel to wielokrotnie nagradzany, będący w czołówce światowej, europejski kanał filmowy Pay TV. Więcej informacji na: www.eurochannel.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *