Sport w TVTVN Discovery Polska

Eurosport 1 liderem oglądalności wśród płatnych kanałów sportowych w Polsce w 2020 roku!

Eurosport 1 był w 2020 roku najchętniej oglądanym płatnym kanałem sportowym w Polsce zarówno w ogóle widowni, jak i w grupie wiekowej 16-49[i]. Hitami stacji w minionych 12 miesiącach były transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym Turnieju Czterech Skoczni i towarzyszące im studia oraz relacje z wielkoszlemowego Roland-Garros.

 

W 2020 roku Eurosport 1 oglądało średnio 32,2 tys. widzów w grupie A3+ i 6,3 tys. widzów w grupie A16-49, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich płatnych kanałów sportowych w Polsce. Transmisją o najwyższej oglądalności w całym 2020 roku były kwalifikacje do konkursu w Bischofshofen 5 stycznia, które śledziło 1,39 mln osób.

– To był niezwykły rok, w którym musieliśmy mierzyć się z całkowicie nowymi wyzwaniami. Jestem dumna, że dzięki kreatywności, zaangażowaniu i zespołowej pracy Eurosport 1 był najpopularniejszym kanałem sportowym w Polsce. Przed nami kolejne pasjonujące miesiące, w trakcie których będziemy pokazywać widzom ich ukochane dyscypliny sportowe. Już w lipcu i sierpniu czekają nas relacje z najważniejszej imprezy sportowej świata, czyli igrzysk olimpijskich w Tokio. Jestem pewna, że nasza sportowa oferta w 2021 roku ponownie znajdzie uznanie w oczach milionów miłośników sportu w Polsce – podsumowała Dorota Żurkowska-Bytner, Dyrektor Eurosportu w Polsce.

Filarami Eurosportu 1 w minionym roku były między innymi relacje z kwalifikacji i konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, w tym prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Na początku 2020 roku najważniejszy cykl w Pucharze Świata w znakomitym stylu wygrał Dawid Kubacki, a cała impreza przyciągnęła najwyższą w historii Eurosportu, średnio ponad 1,1-milionową widownię. Rekordowe były również wyniki oglądalności kwalifikacji i konkursów na początku trwającego sezonu, czyli zawodów w Wiśle, Ruce, Niżnym Tagile, Planicy i Engelbergu. Transmisje w Eurosporcie 1 zgromadziły średnio 654 tys. widzów.

Dużą popularnością cieszyły się towarzyszące transmisjom skoków studia, których oglądalność regularnie sięga kilkuset tysięcy widzów. Od początku sezonu 2020/21 w związku z restrykcjami pandemicznymi Eurosport wprowadził do swoich relacji możliwość „teleportacji” sportowców i ekspertów, dzięki czemu przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, możliwe jest prowadzenie ciekawych rozmów wzbogacających przekaz telewizyjny.

Jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce w 2020 roku było niesamowite zwycięstwo odniesione przez Igę Świątek w turnieju Roland-Garros. 19-latka została pierwszą polską zwyciężczynią turnieju Wielkiego Szlema. Aby umożliwić wszystkim kibicom wspieranie tenisistki w najważniejszych momentach, jej mecz półfinałowy i finał były pokazywane równolegle na antenach Eurosportu 1 i TVN, a relacje te przyciągnęły rekordową widownię w historii transmisji wielkoszlemowych.

W 2020 roku anteny Eurosportu wypełnione były również transmisjami z najważniejszych kolarskich wyścigów sezonu w tym trzech Wielkich Tourów – Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Na długie godziny widzów przykuwały turnieje snookerowe na czele z mistrzostwami świata. Jak co roku stacja oferowała najpełniejsze relacje z zawodów w dyscyplinach zimowych: skokach narciarskich, biathlonie, narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej. Nowością w Eurosporcie były z kolei obszerne transmisje z piłki ręcznej, w tym z Mistrzostw Europy kobiet, a także meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej z udziałem między innymi Łomży Vive Kielce i Orlen Wisły Płock. Ciekawe transmisje czekały również kibiców piłki nożnej, którzy mogli podziwiać w akcji Bayern Monachium i Roberta Lewandowskiego w Pucharze Niemiec.

Szczególnym okresem dla wszystkich stacji sportowych był początkowy okres pandemii, kiedy większość wydarzeń sportowych była przekładana. Eurosport szybko wyszedł naprzeciw oczekiwaniom widzów i oferował programy na żywo takie jak rozmowy z gwiazdami w cyklu „Okno na sport”. Stacja transmitowała pasjonujące wirtualne wydarzenia sportowe m.in. kolarski Wyścig z Pokoju, e-Tour de Pologne Amatorów, Zwift Tour for All, czy Formula E #RaceAtHome. Eurosport wykorzystał zdobyte doświadczenia pod koniec roku przy organizacji i transmisjach wyścigów simracingowych z serii Audi Eurosport eRacing.

Wszystkim relacjom towarzyszył profesjonalny komentarz znakomitych ekspertów takich jak Marek Rudziński, Igor Błachut, Tomasz Sikora, Tomasz Jaroński, Dariusz Baranowski, Adam Probosz, Karol Stopa, Lech Sidor, Marek Furjan, Tomasz Wiktorowski, Edward Durda, czy Mateusz Borek.

fot. Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *