Eurosport z prawami do transmisji Mistrzostw Świata w kolarstwie

Eurosport poinformował o podpisaniu nowego, czteroletniego kontraktu z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI) i Europejską Unią Nadawców (EBU), przypieczętowującym tym samym swoją pozycję jako miejsca, w którym bije serce kolarstwa.

 

 

– Eurosport pokaże wszystkie najważniejsze wydarzenia Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w 36 krajach
– 4-letnia umowa obejmuje wszystkie dyscypliny, w tym Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym, torowym i przełajowym
– Transmisje rozpoczną się w ten weekend od relacji z Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym w Bergen

Umowa podpisana na lata 2017 – 2020 dotyczy relacji z najważniejszych wydarzeń kolarskich (w tym Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym, torowym i przełajowym) w 36 krajach Europy. Na fanów kolarstwa czeka w Eurosporcie ponad 200 dni relacji na żywo i 2500 godzin, podczas których będą oni mogli śledzić najwyższej jakości transmisje z największych wydarzeń w świecie kolarstwa.
Seria transmisji z Mistrzostw Świata w kolarstwie rozpocznie się w weekend, 17 września, kiedy to Słowak Peter Sagan będzie bronił tęczowej koszulki mistrza na Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym w Bergen.

– Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli dostarczyć jeszcze więcej kolarskich emocji milionom fanów tego sportu. Eurosport pozostaje miejscem, gdzie mogą oni oglądać swoich idoli w akcji – zarówno w telewizji, poprzez streaming, ale też w każdym miejscu i o każdej porze, dzięki aplikacji Eurosport Player powiedział Peter Hutton, CEO Eurosportu.

– Cieszymy się, że wraz z członkami EBU mogliśmy przyczynić się do powrotu Mistrzostw Świata w kolarstwie na antenę Eurosportu. Dzięki zasięgowi relacji nadawanych przez Eurosport i publicznych nadawców w Europie, widzowie na całym kontynencie będą mieli lepszy niż kiedykolwiek dostęp do tych światowej klasy imprez dodał Stefan Kuerten, dyrektor do spraw sportu w EBU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *