PolecaneSport w TVTVN Discovery Polska

Eurosport przedłużył prawa do Tour de France i La Vuelty

Eurosport pozostanie jedynym kanałem, w którym fani kolarstwa będą mogli oglądać każdą minutę Tour de France oraz wszystkie etapy La Vuelty przynajmniej do 2025 roku! Stacja osiągnęła w tej sprawie porozumienie z Amaury Sport Organisation (ASO) i Eurovision Sport.

 

 

 

 

Na mocy umowy Eurosport pozostanie wyłącznym nadawcą najważniejszego kolarskiego wyścigu na świecie na 38 rynkach*. Tylko w Eurosporcie, który transmituje Tour de France od 1991 roku, widzowie zobaczą każdy etap od startu do mety! W 2019 roku stacja osiągnęła znakomite wyniki oglądalności podczas Wielkiej Pętli – liczba minut obejrzanych przez widzów w kanałach cyfrowych nadawcy w trakcie Tour de France wzrosła rok do roku o 95%, a oglądalność telewizyjna w Eurosporcie 1 na wszystkich rynkach o 4%. W Polsce w minionym roku Eurosport po raz kolejny pokazał, że jest najlepszym kanałem dla fanów kolarstwa. Przez 10 miesięcy stacja pokazała relacje z wszystkich najistotniejszych wyścigów, na czele z wielkimi tourami, wiosennymi klasykami, Tour de Pologne i mistrzostwami świata. Zasięg transmisji w polskim Eurosporcie wyniósł aż 7,6 miliona osób. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także materiały kolarskie publikowane w mediach społecznościowych stacji, w których wideo osiągnęły ponad 6,5 miliona wyświetleń.

Porozumienie z ASO i Eurovision Sport obejmuje przedłużenie praw do transmisji La Vuelty do 2025 roku. Od 2021 roku Eurosport rozszerzy prawa, zyskując wyłączność na 50 rynkach**. W ramach umowy stacja będzie mogła dostosować przekaz telewizyjny do swoich potrzeb, a także publikować wideo z najważniejszymi momentami wyścigu w swoich mediach społecznościowych. Nadchodząca, 75. edycja wyścigu dookoła Hiszpanii, którą transmitować będzie Eurosport, rozpocznie się w Utrechcie, czyniąc z tego miasta pierwsze w historii miejsce, w którym gościły wszystkie trzy wielkie toury.

Od 2021 Global Cycling Network (GCN) – siostrzana platforma Eurosportu – pokaże na żywo każdy wielki tour za pośrednictwem nowej aplikacji, która będzie w jednym miejscu zbierać wszystko, co najważniejsze dla miłośników kolarstwa.

– Fani sportu są w centrum wszystkiego, co robimy. Cieszymy się, że możemy dać im możliwość śledzenia każdej sekundy najważniejszych wydarzeń w kolarskim świecie – Tour de France i La Vuelty – przynajmniej do 2025 roku  powiedział Andrew Georgiou, President Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions. – Nasze światowej klasy zespoły digitalowe i produkcyjne pozwalają nam na przenoszenie widzów w samo centrum sportowej akcji! Dajemy kibicom możliwość nie tylko oglądania najlepszych kolarskich treści, ale także pełnej interakcji z nimi na wszystkich urządzeniach, kiedy chcą i gdzie chcą. Cały czas wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, takie jak umieszczenie Bradleya Wigginsa na motocyklu, jadącym w środku peletonu. Eurosport to pierwszy wybór dla każdego pasjonata kolarstwa  dodał.

Eurosport pozyskał także prawa do pokazywania kobiecych wyścigów na czele z Liège-Bastogne-Liège i Flèche Wallonne, które będą transmitowane po raz pierwszy w historii. – Możliwość pokazania najlepszych zawodniczek widzom w całej Europie jest dla nas bardzo ważna. Jesteśmy pewni, że dzięki temu zaangażujemy jeszcze więcej fanów kolarstwa na wszystkich rynkach – podkreślił Andrew Georgiou.

W styczniu 2019 roku Discovery nabyło większość udziałów w Play Sports Group, spółce-matce Global Cycling Network (GCN). Strategia digitalowa Discovery obejmuje m.in. transmisje wszystkich wielkich tourów, większości wyścigów w kalendarzu World Touru i ponad 100 innych kolarskich wydarzeń. Oprócz transmisji w telewizji, stacja oferuje kibicom kolarstwa relacje na żywo i na żądanie w Eurosport Playerze.

*Rynki z pełną wyłącznością praw, Tour de France (38): Polska, Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Cypr, Estonia, Finlandia, Grecja, Gruzja, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Kosowo, Kirgistan, Liechtenstein, Litwa, Łotwa, Macedonia Północna, Malta, Mołdawia, Rosja, Rumunia, Serbia, Szwecja, Tadżykistan, Turcja, Turkmenistan, Ukraina, Uzbekistan, Węgry

**Rynki z pełną wyłącznością praw, La Vuelta (50): Polska, Albania, Andora, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Cypr, Estonia, Finlandia, Francja, Grenlandia, Gruzja, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Kosowo, Kirgistan, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia Północna, Malta, Mołdawia, Maroko, Monaco, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turcja, Turkmenistan, Ukraina, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Owcze.


Fot. Eurosport

Jeden komentarz do “Eurosport przedłużył prawa do Tour de France i La Vuelty

  • Ogląda się świetnie ale słuchać tych dziadów prowadzących się nie da, tak kaleczą język że aż uszy bolą… Nie każdy jest poliglotą ale wstyd żeby prowadzący przez 3 tygodnie kilka godzin dziennie taki wyścig nie napisali sobie na karteczce jak wymawia się prawidłowo nazwiska francuskich kolarzy, miast czy przełęczy… Jak słyszy się ,, kol de katr szemła ” albo miasto ,, Lukeram” albo miasto ,, Wans ” to odechciewa się słuchania tych ignorantów nie mówiąc już o ich opowieściach z krypty i żartach a la Familiada… Wstyd Eurosport, wstyd…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *