eWinner 2. liga: Finał baraży o 1. ligę: Stomil Olsztyn – Motor Lublin w TVP Sport

Czas na ostatnie rozstrzygnięcie w eWinner 2. lidze. W finale baraży o ostatnie miejsce gwarantujące awans do 1. ligi powalczą Stomil Olsztyn oraz Motor Lublin. Kto powróci na zaplecze Ekstraklasy?

W niedzielę dowiemy się, kto oprócz Polonii Warszawa oraz Znicza Pruszków będzie grał w kolejnym sezonie w Fortuna 1. lidze. Drużyny z Mazowsza wywalczyły bezpośredni awans z pierwszego oraz drugiego miejsca.

Kolejne cztery drużyny przystąpiły do baraży. Te, które zajmowały wyższą pozycję w tabeli, były gospodarzami finałów. Stomil, czwarty zespół 2. ligi, udźwignął rolę faworyta. Drużyna z Warmii pewnie pokonała Wisłę Puławy 3:1.

Zupełnie inny przebieg miał mecz w Kołobrzegu. Tamtejsza Kotwica była o krok od finału, ale gol Piotra Ceglarza w doliczonym czasie drugiej połowy doprowadził do dogrywki. W niej kibiców Motoru uszczęśliwił Dawid Kasprzyk. Lublinianie wygrali 2:1 i wciąż zachowują szanse na awans.

Finał odbędzie się w Olsztynie, ale goście z Lubelszczyzny mają w ręku mocne argumenty. Drużyna Goncalo Feio nie przegrała od połowy kwietnia. Stomil natomiast zaciął się w końcówce sezonu i nie wygrał czterech ostatnich meczów. To z tego powodu piłkarze trenera Szymona Grabowskiego nie zapewnili sobie bezpośredniego awansu.

Stomil i Motor to firmy doskonale znane polskim kibicom. Obie wcale nie tak dawno grały na poziomie 1. ligi. Olsztynianie spadli z niej przed rokiem, natomiast lublinianie – 13 lat temu. W obu miastach marzą pewnie też o powrocie do Ekstraklasy, w której tych klubów nie ma odpowiednio od 2002 i 1992 roku.

Kto będzie bliżej nawiązania do tych tradycji? Pojedynki obu drużyn w tym sezonie były wyrównane. W sierpniu wygrał Motor (1:0), w marcu zaś Stomil (2:1). Jak będzie tym razem? Początek finału o 15:30.

eWinner 2. liga, finał baraży o 1. ligę: Stomil Olsztyn – Motor Lublin. Szczegóły transmisji

Kiedy mecz: niedziela, 11 czerwca o godzinie 15:30

Gdzie oglądać: od 15:05 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV

Kto skomentuje: Sławomir Kwiatkowski, Jakub Wawrzyniak

Prowadzący studio: Kacper Tomczyk

Reporter: Dominik Pasternak

Goście/eksperci: Rafał Grodzicki