Sport w TVTVP

eWinner 2. liga: Garbarnia Kraków – Motor Lublin w TVP Sport

W niedzielę zapraszamy na pierwsze spotkanie 2. ligi sezonu 2022/23 w Telewizji Polskiej. Zagra w nim jeden z najpoważniejszych kandydatów do awansu.

 

W ten sam weekend rozpoczynają się rozgrywki w najwyższych klasach rozgrywkowych w krajowej piłce. W eWinner 2. lidze pierwsza część sezonu potrwa do połowy listopada. Piłkarze do gry wrócą pod koniec lutego, a ostatniego beniaminka 1. ligi poznamy po barażach w czerwcu.

W tym sezonie będzie grało siedem nowych zespołów. Z zaplecza Ekstraklasy spadły Stomil Olszyn, Górnik Polkowice oraz GKS Jastrzębie. Beniaminkami są Polonia Warszawa, Kotwica Kołobrzeg, Siarka Tarnobrzeg oraz rezerwy Zagłębia Lubin. Hutnik Kraków pozostał na tym poziomie z powodu wycofania się Wigier Suwałki.

W 1. kolejce zapraszamy jednak na starcie zespołów, które w tamtym sezonie walczyły w 2. lidze. Motor Lublin zajął piąte miejsce w tabeli, a potem w finale baraży przegrał z Ruchem Chorzów 0:4. Niedługo później Stanisław Szpyrka na stanowisku trenera zastąpił Marka Saganowskiego.

Garbarnię Kraków nadal będzie prowadził trener Maciej Musiał. W poprzednich rozgrywkach zespół pod jego wodzą zajął ósme miejsce. Teraz postara się co najmniej powtórzyć ten rezultat.

2. liga 2022/23. Garbarnia Kraków – Motor Lublin. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: niedziela, 17 lipca o godzinie 13:00

Transmisja: 12:55 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnejSmart TV i HBBTV

Kto skomentuje: Sławomir Kwiatkowski, Bartosz Jurkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *