Sport w TVTVP

eWinner 2. liga: Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Elbląg w TVP Sport

Walka o promocję do 1. ligi wkroczyła w decydującą fazę. Do końca rozgrywek w drugiej lidze pozostało zaledwie pięć kolejek. W najbliższą niedzielę, 7 maja, Kotwica Kołobrzeg zmierzy się z Olimpią Elbląg. Dla obu klubów będzie to ważne starcie. Gospodarze walczą o bezpośredni awans, a goście o miejsce w barażach.

 

Jest o co walczyć. Dwie najlepsze drużyny eWinner 2. ligi awansują bezpośrednio na zaplecze PKO Ekstraklasy. Cztery kolejne zmierzą się w barażach, które wyłonią trzecią z ekip, która od przyszłego sezonu będzie mogła szczycić się mianem pierwszoligowca. Kotwica Kołobrzeg wciąż jest w wyścigu o czołową dwójkę. W tabeli prowadzi Polonia Warszawa, która ma 55 punktów. Na drugim miejscu jest w tej chwili Znicz Pruszków z dorobkiem 52 punktów, ale on rozegrał już swój mecz 30. kolejki z rezerwami Śląska Wrocław (wygrał 2:1). Kolejne pozycje zajmują Stomil Olsztyn i właśnie Kotwica. Do Znicza tracą zaledwie punkt.

W czołowej szóstce utrzymują się jak na razie również Wisła Puławy oraz sensacja Pucharu Polski – KKS Kalisz. Mają jednak niewielką przewagę nad kolejnymi drużynami. Olimpia Elbląg jest w gronie zespołów wciąż mających szanse na baraże. Ma 44 punkty, co sprawia, że do drużyny z Kalisza traci zaledwie dwa. Między nią a szóstką jest jeszcze Motor Lublin. Końcówka sezonu zapowiada się więc emocjonująco.

Mecz Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Elbląg da którejś z drużyn niezwykle cenne punkty. Będzie więc bardzo ważny w kontekście końcowej walki o awans do pierwszej ligi. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 7 maja. Rozpocznie się ono o godzinie 17:30.

Wszystko, co najważniejsze w eWinner 2. lidze można śledzić za sprawą Telewizji Polskiej. Niedzielny mecz Kotwicy Kołobrzeg z Olimpią Elbląg będzie można zobaczyć w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:20. Kto skomentuje spotkanie? Komentatorami będą Sławomir Kwiatkowski i Jakub Wawrzyniak.

Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Elbląg. Szczegóły transmisji

Data: 7 maja 2023

Godzina: 17:30

Gdzie: TVP Sport, TVPSPORT.PL, Smart TV, aplikacja mobilna

Komentatorzy: Sławomir Kwiatkowski, Jakub Wawrzyniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *