eWinner 2. liga: Wigry Suwałki – Stal Rzeszów w TVP Sport

W niedzielnym spotkaniu eWinner 2. ligi zmierzą się zespoły, które zdobyły po trzy punkty w swoich pierwszych występach w 2022 roku. Czy lider rozgrywek zachowa przewagę nad rywalami?

Pod koniec lutego została rozegrana pierwsza w 2022 roku kolejka 2. ligi. Zespoły trzeciego szczebla rozgrywkowego wróciły do gry po blisko trzech miesiącach.

Stal Rzeszów rozpoczęła tegoroczne zmagania od zwycięstwa u siebie. Liderowi nie przyszło to jednak łatwo. Mimo tego, że do przerwy prowadził 3:1. Jedną z bramek zdobył Patryk Małecki. Goście jednak doprowadzili do wyrównania. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, którym wygraną 4:3 zapewnił z rzutu karnego w 88. minucie Piotr Głowacki.

Stal, mając jeszcze zaległe spotkanie, wyprzedza drugą Chojniczanką aż o siedem punktów oraz trzeci Ruch Chorzów o jedenaście. Teraz piłkarze Daniela Myśliwca zagrają z Wisłą Puławy, obecnie plasującą się na ósmej pozycji.

Zawodnicy Grzegorza Mokrego tracą tylko dwa punkty do strefy barażowej. Zespół z Podlasia w poprzedniej kolejce zmierzył się na wyjeździe z Sokołem Ostróda. I chociaż stracił bramkę już w pierwszej minucie, to wygrał 3:1.

Pierwsze spotkanie w tym sezonie między tymi ekipami zakończyło się zwycięstwem 2:1 gospodarzy w Rzeszowie. To drużyna z Suwałk prowadziła po trafieniu Kamila Adamka, ale rywale odpowiedzieli golami Andreji Prokicia oraz Mariusza Sławka.

eWinner 2. liga, mecz Wigry Suwałki – Stal Rzeszów. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy i o której mecz: niedziela 6 marca, godzina 17:30

Transmisja: 17:25 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej oraz Smart TV

Kto skomentuje: Aleksander Roj