F-Secure przejmuje MWR InfoSecurity – do firmy dołącza niemal 400 specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa

Firma F-Secure podpisała umowę przejęcia MWR InfoSecurity, globalnego dostawcy usług z zakresu cyberbezpieczeństwa, którego oddziały znajdują się w Wielkiej Brytanii, USA, RPA, Singapurze oraz w Polsce. Decyzja stanowi ważny krok w realizacji strategii rozwoju organizacji i sprawia, że F-Secure jest obecnie największym w Europie podmiotem oferującym produkty oraz usługi do wykrywania i zwalczania cyberzagrożeń.

 

 

– Uznane w branży technologie stosowane przez MWR InfoSecurity, takie jak platforma do wykrywania zagrożeń Countercept, będą stanowiły idealne uzupełnienie dla naszych dotychczasowych rozwiązańmówi Samu Konttinen, prezes firmy F-Secure. – Niezmiernie miło mi powitać kilkuset doświadczonych pracowników, którzy świadczą usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa na czterech kontynentach. Wspólnie będziemy mogli opracowywać kolejne rozwiązania w oparciu o połączenie wiedzy ekspertów oraz możliwości sztucznej inteligencji i reagować na cyberataki w trybie 24/7, aby skuteczniej chronić naszych klientów dodaje Konttinen.

MWR InfoSecurity jest jednym z największych na świecie dostawców usług z zakresu cyberbezpieczeństwa, który zatrudnia niemal 400 pracowników. Zespół wykwalifikowanych ekspertów nie tylko wykorzystuje nowoczesne technologie do zwalczania cyberzagrożeń, ale stara się również zrozumieć sposób myślenia cyberprzestępców poprzez regularnie przeprowadzone badania.

Wnioski z analiz technicznych i symulacji zaawansowanych ataków ukierunkowanych pozwolą na bieżąco dostosowywać rozwiązania do najnowszych zagrożeń, skutecznie je wykrywać oraz neutralizować. Portfolio F-Secure zostanie wzbogacone między innymi o platformę Countercept, która aktywnie wykrywa ataki, a także o zarządzane usługi z zakresu ochrony przed phishingiem (phishd).

– Innowacje, które wdrażamy, zawsze były efektem badań przeprowadzanych przez naszych specjalistów i z użyciem nowoczesnych technologii. Dzięki temu zyskaliśmy zaufanie największych organizacji na świecie – mówi Ian Shaw, dyrektor generalny MWR InfoSecurity, który dołączy do kierownictwa F-Secure w lipcu. Wartości, które wyznaje firma F-Secure są nam bardzo bliskie, dlatego cieszy nas fakt, że będziemy mogli razem pracować i odgrywać istotną rolę w branży cyberbezpieczeństwa – podsumowuje Shaw.

Transakcja ma zostać sfinalizowana na początku lipca 2018 r. Wstępny wkład pieniężny firmy F-Secure za nabycie wszystkich pozostających w obrocie udziałów MWR InfoSecurity Limited wyniesie 91,6 miliona EUR (rezerwy własne oraz finansowanie bankowe). Ponadto, premia wynosząca maksymalnie 28,6 miliona EUR zostanie wypłacona w gotówce po 18 miesiącach od finalizacji, o ile zostaną osiągnięte uzgodnione cele biznesowe .

Przychód firmy MWR InfoSecurity za rok finansowy 2017 wyniósł 25,1 miliona EUR , a za rok finansowy 2018 31,1 miliona EUR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *