Fame MMA chce 2.5 mln kary dla 13-latka z zespołem Aspergera

Federacja Fame MMA domaga się 2,5 miliona odszkodowania od 13-letniego chłopca z zespołem Aspergera. 30 marca 2019 roku nastolatek prowadził nielegalną transmisję walk Fame MMA 3.

 

 

 

 

 

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że patostreamy cieszą się w Polsce kolosalną i – co niepokojące – rosnącą popularnością. Równie dużą audiencję gromadzą od jakiegoś czasu gale Fame MMA, podczas których w ringu mierzą się ze sobą także wątpliwej sławy gwiazdy wszelakich filmów umieszczanych w sieci. Marta „Linkimaster” Linkiewicz, Luxuria Astaroth, Rafonix, Isamu, Bonus BGC i Esmeralda Godlewska to tylko niektóre z nazwisk. Dostęp do transmisji z gal jest płatny, ale wielu widzów ogląda je za darmo.

W sieci nie brakuje osób, które wykupują dostęp do transmisji Fame MMA, a następnie transmitują je za darmo w Internecie, ku uciesze oglądającej je gawiedzi. Wielu „śmiałków” nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji prawnych i finansowych takiego działania. Organizator 3. edycji gali Fame MMA zażądał właśnie 2.5 miliona złotych odszkodowania od rodziców 13-letniego chłopca z zespołem Aspergera – schorzeniem mieszczącym się w spektrum autyzmu.

Nastolatek podobnie jak wiele innych osób transmitował nielegalnie galę za pośrednictwem swojego kanału w serwisie YouTube. Okazało się, że robił to bez nadzoru rodziców, którzy akurat tego wieczora przebywali u krewnych – a przynajmniej tak twierdzą rodzice chłopca.

„Syn nie jest w stanie przewidywać konsekwencji swoich czynów, nie kalkuluje. Ma swój kanał na YouTube i prowadzenie go jest właściwie jedyną jego pasją, więc prawdopodobnie włączył tę retransmisję po to, żeby zaimponować internautom i zyskać popularność, bo na co dzień nawiązywanie kontaktu z innymi ludźmi sprawia mu olbrzymi kłopot.” – mówi Jacek, ojciec Aleksandra.

Organizator Fame MMA zaproponował ugodę, w ramach której 13-latek miał wystąpić… w filmie edukacyjnym. Nie zgodzili się na to rodzice, którzy stwierdzili, że ugoda była niejasna, a występ przed kamerami mógł narazić ich dziecko na stres. Wciąż są jednak otwarci na negocjacje, gdyż kary nie będą w stanie zapłacić ze swoich pensji.

Transmisję z 3. gali Fame MMA, podobnie jak wcześniejszych i kolejnych udostępniało wiele osób, a ich namierzenie pozostaje kwestią czasu. Wraz z rosnącą popularnością widowiska kary mogą być większe, na co zwraca uwagę Krzysztof Rozpara, współwłaściciel spółki.

„Im większa jest oglądalność i popularność treści, tym ta kwestia jest poważniejsza. Szczególne znaczenie ma dla nas fakt, że trafiamy do grupy docelowej, która świetnie sobie radzi z komputerami, jest zorientowana w Internecie i wie, jak takie rzeczy robić.”, mówi.

 

Źródło: Radio Zet/Instalki.pl

One thought on “Fame MMA chce 2.5 mln kary dla 13-latka z zespołem Aspergera

  • 7 listopada 2019 o 20:36
    Permalink

    Czy ta psełdo federacja co próbuje się nazywać MMA i gdzie występują sami nieudacznicy pokroju Najmana czy Godkewskiej nie może nabić sobie kasy żąda od chorego dziecka tak kolosalnej sumu , nie padła na rozum. Takim wyłudzanie pieniędzy od dzieci powinna jak najszybciej zająć się prokuratura !!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *