Technologia - Promocje

FBOX ATV – aktualizacja oprogramowania

Firma Ferguson wykorzystała wszystkie dostępne jej możliwości, aby dostarczyć użytkownikom aktualizacje oprogramowania, pozwalające zapewnić możliwie najnowocześniejsze parametry urządzenia Ferguson FBOX ATV

 

 

 

 

Jeśli dokonałeś właśnie zakupu FBOX ATV, warto byś dokonał jego uaktualnienia w wersji “FULL”. Musisz pamiętać, że wykonanie aktualizacji w tej wersji usunie z urządzenia wszystkie osobiste dane, materiały i aplikacje, w tym Linux OS jakie podczas jego użytkowania zostały wprowadzone.

Gdzie szukać opcji aktualizacji smart boxa ATV?

W “Ustawieniach ATV” przejdź do “Informacje” i wybierz “Aktualizacja systemu” jak poniżej.

 

 

Przed zainstalowaniem sprawdź “wersję kompilacji” Androida i po aktualizacji porównaj informacje o wersji.

Jeśli wybierzesz “Aktualizacja systemu”, zobaczysz trzy pozycje, jak poniżej.
– “Local Upgrade”
– “Upgrade Online”
– “Reinstall by Online”

 

 

Wybierz “Reinstall by Online”.

W OTA dostępne są trzy tryby aktualizacji.

Po otrzymaniu Produktu element “Linux” może nie pojawić się w zależności od statusu produktu. W tym przypadku wersja Linux zostanie wyświetlona podczas aktualizacji wersji “FULL”.

 

 

Wybierz wersję “Full” do pierwszego użycia po otrzymaniu produktu. Jest to oprogramowanie, które inicjuje wszystkie dane i ponownie instaluje system, zakładając, że użytkownik nie zainstalował aplikacji od momentu zakupu. Jeśli zainstalowałeś już aplikacje lub wyszukałeś już kanały TV lub zainstalowałeś  system Linux – powinieneś użyć wersji “Normal” ponieważ wersja “Full” spowoduje usunięcie wszystkich danych.

 

 

Aktualizacja rozpocznie się od pobrania obrazu pliku z systemem.

 

 

Po zakończeniu pobierania pojawi się interfejs “Uaktualnienia systemu”.

 

 

Wybierz “OK” i zatwierdź.
Poniższy ekran zmieni się w tryb uaktualnienia systemu Android i nastąpi aktualizacja oprogramowania.

 

Po zakończeniu procesu nastąpi ponowne uruchomienie.

21 komentarzy do “FBOX ATV – aktualizacja oprogramowania

 • Szkoda tylko, że po tej aktualizacji nie działa Netflix, HBO i Player TVN, więc posiadanie go zaczyna byc problematyczne.

  Odpowiedz
 • Mam to samo . Walczyłem przez 2 tygodnie i nic NETFLIXA brak . To już druga taka akcja od zakupu . Nie polecam tego sprzętu .

  Odpowiedz
 • Netflix przestał działać akurat przed świętami! Po świętach stworzyli jakąś “protezę” która i tak nie działała, a po nowym roku jak zaczęła działać, to ergonomia jej obsługi skutecznie zniechęca do jej użytkowania. Jak można wpaść na pomysł sterowania kursorem myszki za pomocą pilota do TV? Dla starszych ludzi to jest nie do ogarnięcia.
  Sprzęt kupiony GŁÓWNIE dla NETFLIXa, obecnie bez jego podstawowej funkcjonalności jest tylko złomem. Od awarii minął już miesiąc! Zdecydowanie ODRADZAM i NIEPOLECAM tego sprzętu!

  Odpowiedz
 • U mnie to samo. Swego czasu fbox był rozpoznawalny jako TV Shield. Podejrzewam, że bazował na systemie nvidii (piracko??), a teraz brak licencji na DRM, problemy z Google itp. Poczekam jeszcze ze 2 tygodnie, jak nic nie zrobią, trzeba będzie zfleszowac box na “inną ” wersję androida.

  Odpowiedz
  • Ferguson – Smart Solutions & Multimedia na swoim profilu na Facebooku usunął wszystkie zamieszczone wcześniej posty dotyczącye FBOXa i jego aktualizacji, wraz z mnóstwem komentarzy słusznie niezadowolonych klientów. Doskonale pokazuje stosunek tej firmy do wszystkich, którzy nabyli ten wadliwy produkt i co ma ona zamiar dalej z nim zrobić. Na szczęście są jeszcze screeny i zrzuty ekranu.

   Odpowiedz
 • Nie działa Netflix, którzy działa nawet na prehistorycznej konsoli XBox 360!!! Żałosna firemka, odradzam zakup!

  Odpowiedz
  • Jeżeli ta z Google Play będzie działać radzę wyłączyć automatyczna aktuizacje w Google Play bo może wyjdzie coś od netflix co ja zepsuje

   Odpowiedz
 • i następna klęska, aplikacja canal+ też nie działa na boxach podobno na wszystkich. Przy pierwszym uruchomieniu na FBOXie ATV było ok, a następne uruchomienia restartowały system, a dzisiaj ukazał się zupełny brak połączenia z serwerem … miałem nadzieje że choć to będzie działało w miarę ludzko i intuicyjnie poza NETFLIXEM . Jak chcecie jeszcze kupować to urządzenie to chyba lepiej wziąć te 3 stówy i pociąć artystycznie nożyczkami.

  Odpowiedz
 • Nie polecam tego badziewia, Netflix HBO go nie działa, filmy 4k na youtubie się zawieszają, potrafi się sam restartować, ma problemy z zewnętrzną kartą pamięci, pilot to totalna porażka. Z Ali express kupiłem chińskiego boxa za połowę ceny na którym działa wszystko a ten szrot od szajgusona dosłownie wyrzuciłem do śmieci. W życiu nie kupię nic od tej beznadziejnej firemki.

  Odpowiedz
 • Faktycznie nie działają aplikacje Netflix … ale to nie wina producenta…. tylko tych większych (Google), do Netflixa używam czegoś innego.
  Jednak Media Player jest fantastycznym odtwarzaczem plików DTX-X, Atmos czy TrueHD.

  Odpowiedz
 • Netflix nadal działa w jakiejś archaicznej wersji. Czy jest już dostępna nowsza,działająca, aplikacja????

  Odpowiedz
 • Nigdzie… firma krzak !!! Sprzęt nadaje się tylko do śmieci !!!
  Zero obsługi i aktualizacji !!!
  Nigdy więcej badziewia od fergusona, chyba że TRAKTOR !!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *