Ferguson: Dwa nowoczesne odbiorniki combo z obsługą kodeka h.265/HEVC

Ferguson sp. z o.o. nie ustaje w rozbudowie swojej linii produktów Ariva, tym razem oferując następców niezwykle popularnych modeli combo: Arivy 153 Combo i Arivy 253 Combo. Odbiorniki te wyznaczają po dziś dzień standard pracy odbiorników combo (wspierających odbiór telewizji naziemnej i satelitarnej w tym samym urządzeniu) nie tylko dla urządzeń Fergusona ale także szeroko pojętej konkurencji. Nowe odbiorniki Ariva 154 Combo i Ariva 254 Combo musiały zaoferować więcej, lepiej i jeszcze stabilniej.

 

 

Ariva 154 Combo i Ariva 254 Combo to zupełnie nowe konstrukcje z zupełnie nowymi, nowoczesnymi podzespołami, dopieszczonym oprogramowaniem i interfejsem użytkownika. Najważniejszy wyróżnik nowych konstrukcji to obsługa kodeka h.265/HEVC, dzięki której Ariva 154 Combo i Ariva 254 Combo mogą obsłużyć najnowsze standardy przesyłu sygnału telewizyjnego. Dodatkowo model Ariva 254 Combo wyposażony został w kompatybilne ze standardem CI+ złącze CA.

Odbiorniki posiadają komplet wyjść i wejść pozwalających m.in. podłączyć je do Internetu za pomocą złącza Ethernet, wypuścić dźwięk przestrzenny do amplitunera za pomocą łącza S/PDIF a dzięki złączom USB, pozwalają na podłączenie zewnętrznego napędu dla realizacji funkcji Time Shift czy nagrywania programów. Odbiorniki posiadają oczywiście dwie głowice pozwalające na równoległe oglądanie programu za pomocą jednej głowicy i nagrywanie innego za pomocą drugiej.

Podstawowe cechy obydwu odbiorników:

  • Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)
  • Wysokiej jakości skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080p
  • Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
  • Obsługa DiSEqC 1.0, 1.1, Unicable oraz DiSEqC 1.2, USALS
  • Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265
  • Kompatybilne z systemami DVB-S, DVB-S2, DVB-C, DVB-T, DVB-T2
  • Serwisy internetowe (za pomocą wbudowanego łącza Ethernet lub zewnętrznego adaptera Wi-Fi sprzedawanego oddzielnie)
  • Czytnik kart dla płatnych telewizji
  • Gniazdo Common Interface (w modelu Ariva 254 Combo)

Odbiorniki dostępne będą w handlu od połowy października 2018 roku w dobrych sklepach z elektroniką użytkową i sklepie internetowym producenta.

Więcej szczegółów oraz specyfikacja techniczna odbiorników dostępna jest na stronach producenta:

Ariva 154 Combo – http://ferguson-digital.eu/tunery-telewizji-satelitarnej/ariva154-combo-tuner-telewizji-satelitarnejnaziemnej-i-kablowej/

Ariva 254 Combo – http://ferguson-digital.eu/tunery-telewizji-satelitarnej/ariva-254-combo-tuner-telewizji-satelitarnejnaziemnej-i-kablowej/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *