MediaPolsatZapowiedzi TV

Festiwal Kabaretu Koszalin 2017: Bananowa Republika

Deski koszalińskiego amfiteatru zamienią się w palmowe plaże „Bananowej Republiki”. Gospodarzem wieczoru będzie kabaret Koń Polski, a na scenie wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, kabarety Rak, Jurki, Nowaki i Chyba oraz Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru i Ewa Błachnio.

Jak co roku w ostatni weekend lipca na scenie koszalińskiego amfiteatru wystąpią satyrycy i kabareciarze, którzy potrafią rozbawić spragnioną śmiechu publiczność. Koszaliński festiwal powstał z inicjatywy Leszka Malinowskiego, lidera kabaretu Koń Polski i ma już 22-letnią tradycję.
W tym roku gospodarze wieczoru i zaproszeni artyści kabaretowi wylądują w „Bananowej Republice”. Będzie więc bananowy rząd, bananowa telewizja, bananowi piłkarze i… bananowy uśmiech, bo trwają właśnie przygotowania do Święta Banana, czyli szerokiego uśmiechu, na które przyjadą „królowie” humoru i satyry.

W rolę ministra ds. Świąt i Jubileuszy wcieli się Leszek Malinowski, a Ministra Braku Skarbu Waldek Sierański (obaj z kabaretu Koń Polski). Wielkim Szamanem i Ministrem Strachu będzie Michał Wójcik (Ani Mru-Mru), a Ministrem Spraw Niezręcznych Mikołaj Cieślak (Kabaret Moralnego Niepokoju), zaś w rolach prezenterów bananowej telewizji wystąpią Ewa Błachnio i Piotr Gumulec z Kabaretu Chyba.

Tego wieczoru nie zabraknie premier – skecz o „Bananowym Klubie Piłkarskim” napisze Robert Górski, czyli tytułowy prezes z genialnego serialu „Ucho Prezesa”. Na scenie doskonałymi żartami i piosenkami bawić będą jeszcze Kabaret Młodych Panów w skeczu „Wizyta u teścia” i Kabaret Nowaki w skeczu „Wyjazd na wakacje”. Jurki wykonają zabawny „Ślub”, a Kabaret Rak skecz i piosenkę „Blondynki”. Widzów czeka doskonały wieczór zabawy i humoru zgodnie z mottem festiwalu – „Minuta śmiechu to dzień życia dłużej”.

„XXIII Festiwal Kabaretu Koszalin 2017 – Bananowa Republika” w niedzielę 30 lipca o godz. 20:05 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *