Fiberhost i Nexera pomagają uchodźcom z Ukrainy korzystać z Internetu światłowodowego za 1 zł

Operatorzy hurtowi tworzący Fundację Open Allies – Fiberhost i Nexera – wprowadzili na swoich sieciach promocyjną usługę BSA dla operatorów detalicznych, którzy zdecydują się zaoferować uchodźcom z Ukrainy lub osobom, które udostępniają im lokal mieszkalny dostęp do Internetu światłowodowego za 1 zł.

 

W połowie lutego tego roku Fiberhost i Nexera powołały Fundację Open Allies, będącą platformą do wspólnej komunikacji i współpracy hurtowych operatorów otwartych sieci światłowodowych. Jako jedno z pierwszych wspólnych działań, zrzeszeni w fundacji operatorzy wprowadzają promocję usługi BSA dla operatorów detalicznych korzystających z ich sieci, którzy skierują do uchodźców z Ukrainy lub osób udostępniających im swój lokal mieszkalny promocyjny dostęp do Internetu światłowodowego. Atrakcyjna oferta dostępu do szerokopasmowego Internetu za symboliczne 1zł miesięcznie stanowi realną pomoc dla potrzebujących, ponieważ umożliwia kontakt z najbliższymi, dostęp do poczty, usług finansowych i informacji, ułatwia również podjęcie zdalnej pracy.

Fiberhost i Nexera objęły promocją zarówno nowe, jak i już działające usługi BSA. Operatorzy detaliczni będą mogli skorzystać z warunków promocyjnych przez okres 6 miesięcy od daty aktywacji usługi (dla nowych) lub zamówienia (dla już aktywnych usług BSA). Promocja dotyczy usług i zamówień w okresie od 30 czerwca do 31 grudnia 2022 roku.

Z promocji może skorzystać każdy operator, który podpisał umowę ramową z Nexerą lub Fiberhost
i który świadcząc w danym adresie usługi końcowe dla uchodźców z Ukrainy lub osób udostępniających im swój lokal mieszkalny zaoferuje im dostęp do Internetu za 1zł miesięcznie. W przypadku nowych aktywacji, promocją objęta jest także opłata aktywacyjna.

Szczegółowe informacje dla zainteresowanych operatorów korzystających dotyczące warunków promocyjnych usług BSA zawarte są w regulaminach udostępnionych przez operatorów na ich stronach internetowych. Abonentów chcących skorzystać z detalicznych ofert promocyjnych Fiberhost i Nexera zapraszają do detalicznych operatorów korzystających z ich sieci światłowodowych.

Myślą przewodnią Open Allies jest współpraca na wielu płaszczyznach. Naszą intencją było nie tylko wypracowywanie wspólnych stanowisk czy wymiana doświadczeń, ale też prowadzenie inicjatyw o wymiarze społecznym czy edukacyjnym. Promocja dla osób z Ukrainy, które przebywają w naszym kraju, jest tego doskonałym przykładem. To kolejne działanie Fiberhost, które ma na celu wsparcie obywateli Ukrainy w tak trudnym dla nich czasie. Bardzo cieszy mnie, że nasz partner Nexera zdecydował się dołączyć do tej inicjatywykomentuje Marta Wojciechowska, Prezes Zarządu Fiberhost S.A.

Działalność NEXERY opiera się na wartościach, które zmieniają świat i czynią go lepszym. Jako firma technologiczna mamy realny wpływ na otaczającą nas codzienność, a zachowanie najwyższych standardów etycznych pozwala nam odpowiedzialnie prowadzi biznes. Od samego początku wybuchu wojny w Ukrainie angażujemy się w akcje pomocowe skierowane do uchodźców. Cieszymy się, że wraz z naszymi Partnerami z Fundacji Open Allies, możemy uczestniczy w kolejnej inicjatywie, która przekłada się na realne wsparcie dla potrzebujących komentuje Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu NEXERY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *