Filip Lato zwycięzcą 9. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo! Polsat liderem pasma (wideo)

Dziewiątą edycję show Twoja Twarz Brzmi Znajomo wygrał Filip Lato. Jego genialne wcielenie w Roberta Planta i wykonanie przeboju wszechczasów „Stairway To Heaven” najbardziej podobało się jurorom. – Dziękuję jurorom za to pierwsze miejsce, chyba zwariowaliście – mówił ze śmiechem wzruszony zwycięzca. Nagrodę, czek na 100 tysięcy złotych, przekazał podopiecznemu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Julkowi Maranowskiemu. W trakcie emisji dziewiątego sezonu Polsat utrzymał pozycję lidera wśród wszystkich stacji telewizyjnych w grupie 4 + i komercyjnej.
 

 
W minioną sobotę zakończyła się 9. edycja show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. To był wieczór pełen emocji i wzruszeń. O Złotą Twarz i czek na 100 tysięcy złotych mierzyli się aktorzy: Anna Guzik, Krzysztof Szczepaniak, Janek Traczyk i wokalista Filip Lato. Finaliści sami wybrali artystów, w których się wcielili. Anna Guzik przeistoczyła się w Beatę Kozidrak, Filip Lato w Roberta Planta z Led Zeppelin, Krzysztof Szczepaniak w Lady Gagę a Janek Traczyk w Eda Sheerana.
Każde wykonanie było aktorską i wokalną perełką, jednak to metamorfoza Filipa Lato najbardziej urzekła jurorów. – Oprócz twojego świetnego wokalu zacząłeś się fantastycznie bawić materią aktorską. I z prawdziwym poświęceniem i z duszą wcielać się w te wszystkie role. A dzisiejszy twój występ jest zwieńczeniem twojej naprawdę fantastycznej pracy aktorskiej. Filip dzięki – mówiła Katarzyna Skrzynecka. – Drzemie w tobie ogromna siła kreacji, po prostu masz duszę (…). Sprostałeś temu wokalnemu wyzwaniu – ocenił wykonanie Filipa Paweł Królikowski.
Wokalista zupełnie nie spodziewał się wygranej: – Nie wierzę w to i zupełnie nie liczyłem się z możliwością wygrania tego programu, wiec niczego sobie nie przygotowałem. To, co się tu wydarzyło przez ostanie miesiące to niesamowita magia. Dziękuję uczestnikom, bo wieszaliście poprzeczkę niesamowicie wysoko. Bardzo wam dziękuję, że mogłem to przeżyć z wami – powiedział zwycięzca. Laureatem drugiego miejsca został Janek Traczyk.
Trzecią lokatę zajęła Anna Guzik a czwartą Krzysztof Szczepaniak. Pozostali uczestnicy wystąpili w duetach. Natalia Krakowiak i Izabella Miko wcieliły się w Ritę Orę i Iggy Azaleę w utworze „Black Widow”. Joanna Lazer i Andrzej Młynarczyk przeistoczyli się w Edytę Bartosiewicz i Krzysztofa Krawczyka w utworze „Trudno tak”.
A kolejna edycja show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” już jesienią!
 

 
Filip Lato ma 26 lat. To jeden z najzdolniejszych wokalistów młodego pokolenia. Z wykształcenia jest prawnikiem. Kocha muzykę, zaczął śpiewać zanim nauczył się dobrze mówić. Na swoim koncie ma współpracę z najpopularniejszym chórem w Polsce „Sound’n’Grace”, z którym nagrał przebój „100”. Pracuje nad swoją debiutancką płytą, a zapowiada ją singiel „Halo Ziemia” (premiera w kwietniu tego roku). Jego wcielenie w Czesława Niemena zanotowało na Facebooku i w serwisie YouTube ponad dwa miliony odsłon. Razem z Sound’n’Grace Filip Lato wystąpi na majowym Polsat SuperHit Festiwal w koncercie Radiowy Przebój Roku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *