Zapowiedzi TV

Filmowe święta w iTVN

To będą prawdziwie filmowe święta. Podczas tych trzech dni iTVN zaprezentuje kilkanaście produkcji, w tym największe kinowe hity m.in. „Panie Dulskie”, „Ostatnia rodzina”, „Listy do M.2”, komedie romantyczne, jak „Kochaj”, „Dzień Dobry, kocham Cię” czy wzruszające dramaty jak „Las, 4 rano” i „Nad życie”.
 
Wigilijne przedpołudnie o godzinie 11.25 (CET – Berlin, Paryż), 11.10 (CST – Chicago), 12.10 (EST – Nowy Jork, Toronto) zaczniemy pozycją dla najmłodszych pt. „Śnieżny smok”. Piękna bajka o księżniczce Laurze, jej ukochanym Janie i starożytnej klątwie Śnieżnego Smoka. Zaraz po tym o godzinie 12.55 (CET), 12.45 (CST), 13.45 (EST) pokażemy film „Ze słońcem w oczach”, którego główną bohaterką jest czterdziestoletnia, pogrążona w depresji, Carla Astrei. Kobieta decyduje się na powrót do miejsca swojego dzieciństwa. Po drodze spotyka samotnego chłopca z Syrii… Z kolei o godzinie 14.35 (CET), 14.30 (CST), 15.30 (EST) zapraszamy Państwa na piękny i wzruszający dokument „Mały lalkarz”, opisujący przyjaźń małego chłopca i starszego człowieka, mistrza sztuki lalkarskiej. Kolejny dramat „Nad życie” wyświetlimy chwilę później o godzinie 15.30 (CET), 15.25 (CST), 16.25 (EST). Będzie to historia siatkarki Agaty Mróz (w tej roli Olga Bołądź), która jest o krok od zdobycia mistrzostwa. Niestety kilka dni przed tym wydarzeniem dowiaduje się, że jest chora na białaczkę. W nieco lepszy nastrój wprawimy Państwa podczas komedii „Kapelusz prezydenta”. Film jest zabawną i sympatyczną historią kilku osób, które połączył kapelusz, należący do… prezydenta Francji, Francoisa Mitteranda. Wyemitujemy go o  godzinie 17.05 (CET), 17.00 (CST), 18.00 (EST). Prawdziwy rarytas zostawiliśmy jednak na koniec dnia. O godzinie 20.05 (CET), 20.05 (CST), 21.05 (EST) zapraszamy przed telewizory na „Listy do M. 2” – film, który pokochały miliony Polaków! Tomasz Karolak, Maciej Zakościelny, Roma Gąsiorowska, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Magdalena Lamparska, Małgorzata Kożuchowska, Marta Żmuda Trzebiatowska, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Katarzyna Zielińska, Marcin Perchuć, Paweł Małaszyński i  Katarzyna Bujakiewicz, odkrywają siłę miłości, nadziei i przebaczenia.
Pierwszy dzień świąt, 25 grudnia zapowiada się równie interesująco! Młodych widzów zachęcamy do obejrzenia pozycji „Magiczne święta”, opowiadający historię magicznej doliny, zamieszkałej przez tajemnicze istoty. Ten ciepły, rodzinny film pokażemy o godzinie  11.10 (CET), 11.00 (CST), 12.00 (EST). Zaraz po nim, o godzinie 12.40 (CET), 12.35 (CST), 13.35 (EST) wyświetlimy „Wyścig tysiąca mil”, opowiadający o młodej, utalentowanej dziennikarce, która otrzymuje zlecenie na artykuł o słynnym włoskim wyścigu samochodowym – Mille Miglia. Wcześniej spotyka jednak mechanika Marco. Czy ten event stanie się okazją do zanurzenia się w swojej pasji? Po południu, o godzinie 14.15 (CET), 14.10 (CST), 15.10 (EST) zapraszamy na zabawną komedię „Stary człowiek i może”, której fabuła koncentruje się obok starego mężczyzny, zmuszonego do przeprowadzki do domu syna i jego rodziny. Zaraz po niej pokażemy kolejną komedię, tym razem romantyczną „Dzień dobry, kocham Cię” w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Charyzmatyczny lekarz Szymon zakochuje się w miłośniczce jazdy na rolkach – Basi. Ich relacji może zaszkodzić donżuan Leon. Na ten maraton śmiechu zapraszamy o godzinie 15.55 (CET), 15.50 (CST), 16.50 (EST). Po nim pokażemy film „Oriana”, będący biografią wybitnej dziennikarki i jednej z najważniejszych postaci świata mediów XX wieku – Oriany Fallaci. Pierwszą część tego obrazu wyświetlimy godzinie 17.25 (CET ), 17.25 (CST), 18.25 (EST), a drugą o tej samej godzinie, dzień później. Jedną z pozycji, którą szczególnie chcielibyśmy polecić Państwu tego dnia są „Panie Dulskie” – adaptację słynnego dramatu „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Filipa Bajona ( „Śluby panieńskie”, „Magnat”, „Limuzyna Daimler – Benz”).  W doborowej obsadzie zobaczą Państwo m.in.: Krystynę Jandę, Katarzynę Figurę, Maję Ostaszewską, Mateusza Kościukiewicza, Sonię Bohosiewicz, Katarzynę Herman i Olgierda Łukaszewicza. Wyświetlimy go o godzinie 20.10 (CET),20.05 (CST), 21.05 (EST). A na koniec pierwszego dnia świąt, o godzinie 21.40 (CET), 21.40 (CST), 22.40 (EST) zapraszamy na kolejną polską produkcję pt. „Skrzydlate świnie”. Bohaterem filmu jest Oskar – kibic drużyny piłkarskiej „Czarnych”, który dopinguje swój klub na każdym meczu. Pewnego dnia dostaje propozycję od szefa konkurencji…
Drugi dzień świąt upłynie również pod znakiem filmów. Rozpoczniemy go o godzinie 11.30 (CET), 11.30  (CST), 12.30 (EST) filmem „Fados”, w którym Carlos Saura zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie fado. Melancholijne, pełne ekspresji, poruszające pieśni to jeden z symboli Portugalii. Natomiast o godzinie 13.00 (CET), 13.00 (CST), 14.00 (EST) pokażemy  włoską komedię „A na zewnątrz pada śnieg”, której punktem wyjścia jest śmierć matki trzech braci. Ta przykra sytuacja zmusza ich do wzięcia życia we własne ręce. Z kolei o godzinie 14.25 (CET), 14.25 (CST), 15.25 (EST) wyemitujemy „Na głębinie”, czyli opartą na faktach historię fatalnego rejsu islandzkich rybaków. Tylko jednemu z nich udaje się uratować. Lekarze uznają to za cud. Na rozluźnienie atmosfery przygotowaliśmy dla Państwa komedię z plejadą polskich gwiazd m.in. Olgą Bołądź i Małgorzatą Kożuchowską. Aktorki wcielają się we współczesne dziewczyny z wielkiego miasta, które szukają prawdziwej miłości. Produkcję „Kochaj” pokażemy o godzinie 15.55 (CET), 15.55 (CST), 16.55 (EST). Tego dnia nie można też przegapić jednego z najgłośniejszych polskich filmów „Ostatnia rodzina”, który opowiada o niełatwym życiu słynnego malarza Zdzisława Beksińskiego i jego rodziny. Obraz ten zdobył nagrodę Złote Lwy dla najlepszego filmu, a także za najlepsze role dla Aleksandry Koniecznej i Andrzeja Seweryna na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W 2017 roku otrzymał także nagrodę Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich Złota Taśma w kategorii – film polski.  Zapraszamy przed telewizory o godzinie 20.10 (CET), 20.05 (CST), 21.05 (EST). Świąteczną ucztę filmową zakończymy obrazem „Las, 4 rano” Jana Jakuba Kolskiego. Film opowiada historię Forsta, 50-letniego pracownika korporacji. Dowodzi on kilkuosobowym zespołem, ekscentrycznie się ubiera, a po mieście porusza się motorem. Jego życie wypełniają treningi na siłowni, wizyty w nocnych klubach i przygodne miłości. Pewnego dnia postanawia jednak rzucić pracę i wyjechać w nieznanym kierunku. Po latach odnajdujemy go w lesie, gdzie mieszka w zbudowanej przez siebie lepiance. Odżywia się tym, co upoluje, ubrany jest w stare łachmany, jest zarośnięty i brudny. Jego jedynym towarzyszem jest pies bez jednej łapy. Obraz ten pokażemy o godzinie 22.10 (CET), 22.05 (CST), 23.05 (EST).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *