MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Filmowe Święta w TVN7!

Święta to doskonały czas, by rozsiąść się wygodnie przed telewizorem i nadrobić filmowe zaległości. Zobaczcie propozycje Siódemki!

 

Sobota

24.12Beethoven 2 / Domek na święta / Grinch / Chiński zodiak

24.12 wieczórListy do M /Mamma Mia: Here we go again! / Fokus

“Beethoven II

“Sympatyczny bernardyn o imieniu Beethoven znalazł dla siebie dom i rodzinę. Teraz, gdy dorósł, zakochał się i został ojcem. Jego szczęście trwa jednak tylko chwilę. Znów pojawiają się problemy, gdy okazuje się, że właścicielka jego żony chce sprzedać szczeniaki”.

Domek na święta

“Rozwiedziona miłośniczka świąt Bożego Narodzenia rezerwuje domek na wyjazd z matką i córką. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że chatka jest już zajęta przez pewnego pisarza, który nie znosi świątecznej atmosfery”.

Grinch

“Cyniczny i zrzędliwy Grinch postanawia ukraść Święta Bożego Narodzenia. Jego niecny plan próbuje pokrzyżować Cindy-Lou wraz z paczką przyjaciół”.

Chiński zodiak

“Asian Hawn (Jackie Chan) jest najemnikiem i jednocześnie liderem grupy, której zadaniem jest odnalezienie artefaktów zagrabionych przez brytyjskich i francuskich żołnierzy z pałacu Yuan Ming Yuan (Ogród Doskonałości i Blasku) w XIX w. n.e. Głównym celem ekspedycji jest odzyskanie 12 głów zwierząt z brązu, które symbolizują chińskie znaki zodiaku”.

Listy do M.

“Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas magiczny – wtedy spełniają się najskrytsze marzenia, ludzie stają się lepsi dla innych i nawet zakochują się z wzajemnością. W jedną, najbardziej wyjątkową noc roku, pięć samotnych kobiet i pięciu zagubionych mężczyzna przekona się, że przed prawdziwym uczuciem nie da się uciec”

Mamma Mia: Here we go again!

“Na urokliwej greckiej wyspie Sophie kończy właśnie remont hotelu i szykuje się na ponowne wielkie otwarcie. To znakomity moment, by przenieść się do roku 1979 i zobaczyć, co wydarzyło się, że młoda Donna postanowiła osiedlić się na wyspie. Jak poznała swoich trzech partnerów? Dlaczego nie związała się z żadnym z nich na stałe? „Mamma Mia! Here We Go Again” to wspaniała podróż do lat siedemdziesiątych. Pełna wzruszeń i radości opowieść toczy się w rytmie największych przebojów zespołu ABBA, a wielkie emocje gwarantuje wspaniała obsada. To doskonały film dla wszystkich kochających muzykę i widowiskowe hollywoodzkie kino”.

Fokus

“Will Smith wciela się w postać Nicky’ego, doświadczonego mistrza podstępu, który wdaje się w romans z początkującą oszustką o imieniu Jess (Margot Robbie). Nicky przekazuje podopiecznej tajniki swojego fachu, ale gdy ta zbliża się do niego za bardzo, nagle postanawia zerwać znajomość. Trzy lata później, już jako zawodowa femme fatale, Jess pojawia się w Buenos Aires na wyścigach samochodowych, podczas których gra toczy się o wysoką stawkę. Właśnie tam Nicky stara się wykonać swój najnowszy i bardzo niebezpieczny numer, ale ona zupełnie zbija go z pantałyku i na drodze wytrawnego oszusta zaczynają pojawiać się problemy”.

Niedziela

25.12Szkoła moich koszmarów / Kopciuszek: Roztańczona historia / Rodzinne rewolucje / Maverick

25.12 wieczórListy do M 2 / Siódmy syn / Na krawędzi

Szkoła moich koszmarów

“Niezwykle zabawna komedia o tym, jak przeżyć w koszmarnej średniej szkole, złamać wszelkie panujące zasady i nie dać się złapać. Rafe Katchadorian (Griffin Gluck), pomysłowy i kreatywny nastolatek trafia do szkoły, w której panuje szereg rygorystycznych zasad obowiązujących uczniów. Dyrekcja szkoły pragnie, aby uczniowie niczym się nie wyróżniali i byli mało twórczy. Chłopiec wspólnie z najbliższymi kolegami postanawia przeciwstawić się panującym w szkole regułom”.

Kopciuszek: Roztańczona historia

“Współczesna wersja bajki ze świetną muzyką i pokazami tanecznymi. Mary (Selena Gomez) to nowoczesny Kopciuszek, który zamiast szklanych pantofelków woli buty do tańca. Czy jej nowy szkolny kolega – Joey, okaże się Księciem? Czy zdobędzie serce dziewczyny? Czy razem będą tańczyć długo i szczęśliwie?”.

Rodzinne rewolucjeRodzinne rewolucje

“Po nieudanej randce w ciemno, samotni rodzice, Lauren i Jim postanawiają wyjechać ze swoimi dziećmi. Niespodziewanie spotykają się w luksusowym kurorcie i zostają skazani na swoje towarzystwo”.

MaverickMaverick

“Najsłynniejsi na Dzikim Zachodzie pokerzyści postanawiają zagrać ze sobą o najwyższe stawki. Przy pokerowym stole zasiądą między innymi czarujący oszust Maverick (Mel Gibson) oraz piękna i wyjątkowo sprytna Annabelle (Jodie Foster). Zanim jednak dotrą na miejsce gry, każde z nich będzie musiało przezwyciężyć liczne kłopoty i wyjść z niejednej opresji. “Maverick” jest doskonałą komedią, pełną przygód i niespodziewanych zwrotów akcji”.

Listy do M.2

“„Listy do M. 2” to kilka wyjątkowych historii o zwykłych ludziach, którym w świąteczny, magiczny dzień przydarzają się małe cuda. Igraszki losu sprawią, że zabiegani w codzienności bohaterowie zatrzymają się na chwilę by sprawdzić czy to właśnie miłość jest najlepszym prezentem na święta. Tomasz Karolak, Maciej Zakościelny, Roma Gąsiorowska, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Magdalena Lamparska, Małgorzata Kożuchowska, Marta Żmuda Trzebiatowska, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Katarzyna Zielińska, Marcin Perchuć, Paweł Małaszyński i Katarzyna Bujakiewicz, odkrywają siłę miłości, nadziei i przebaczenia.

Od wydarzeń znanych z „Listów do M” minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka (Jakub Jankiewicz) do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (Agnieszka Dygant) – obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk) – teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i „niegrzecznego” Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem Karolem (Marcin Perchuć). Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać się dla Kazika prawdziwym superbohaterem?

Wladi (Paweł Małaszyński) wciąż kieruje Agencją Mikołajów, wspierany przez niezawodną Larwę (Katarzyna Bujakiewicz) i nową pracownicę – Magdę (Magdalena Lamparska), która mocno namiesza w związku popularnego muzyka Redo (Maciej Zakościelny) i Moniki (Marta Żmuda-Trzebiatowska). Rodzice (Małgorzata Kożuchowska, Waldemar Błaszczyk) zmagają się ze zbuntowanym nastoletnim synem, kontestującym Wigilię.

Bohaterowie „Listów do M. 2” rozśmieszają, wzruszają, inspirują do tego, by uwierzyć, że w święta wszystko jest możliwe i że to właśnie miłość jest najlepszym prezentem pod choinkę”.

Siódmy syn

“Kiedy królowa złych czarownic zabija ucznia łowcy potworów, ten rekrutuje młodego Thomasa, aby ją pokonać”.

Na krawędzi

“Według krytyków to najlepszy dotąd film sensacyjny, w którym wystąpił Sylvester Stallone. Gabe (Sylvester Stallone) – ratownik górski – uczestnik nieszczęśliwego wypadku, w którym podczas wspinaczki ginie dziewczyna jego przyjaciela, obwiniając siebie o tragedię, opuszcza miasto i znika na rok. Poproszony o pomoc przez grupę alpinistów uwikłaną w kryminalną intrygę wartą miliony dolarów, musi zmierzyć się zarówno z bezwzględnymi mordercami, jak i demonami z przeszłości. Czy wygra tę walkę? Film trzyma w napięciu do końca, a niektóre efekty specjalne są najdroższymi w historii kina i robią na widzach olbrzymie wrażenie”.

Poniedziałek

26.12Gorące święta / Grinch / Siódmy syn / Showtime / Podatek od miłości

26.12 wieczórListy do M3 / Ścigany / Gniew oceanu / Mamma Mia

Gorące święta

“Jedenastoletni Bobby mieszka w Kalifornii wraz z samotnie wychowującym go ojcem – policjantem (C. Thomas Howell). Chłopiec ma fantastycznego przyjaciela – wesołego, energicznego i wiernego psa o imieniu Chłodek. Chłodek jest duży i włochaty, potrafi też narobić niezłego bałaganu, potrzebuje więc dużo przestrzeni. Kiedy więc ojciec Bobby’ego przyjmuje atrakcyjną ofertę pracy w Nowym Jorku, pojawia się gigantyczny problem. Chłopiec musi przekonać tatę, że Chłodek doskonale nadaje się do życia w mieszkaniu w centrum miasta… Nie idzie mu za dobrze – aż do chwili, kiedy do domu włamuje się człowiek o bardzo złych zamiarach, niejaki Mr Quarteman (Tom Arnold)”.

Showtime

“Energiczna Chase Renzi (Rene Russo) jest producentką filmową, szukającą sposobu, aby przyciągnąć publiczność do swojego reality show, w którym chce pokazać prawdziwe życie policji. Bohaterowie będą przez całą dobę śledzeni przez kamery telewizyjne. Doświadczony detektyw, Mitch Preston (Robert De Niro) zostaje wyznaczony do pracy w programie. Jego partnerem ma być gwiazda telewizyjna Trey Sellars (Eddie Murphy). Mitch i Trey nie pasują do siebie i bardzo siebie nie lubią, ale gdy zaczyna się show, muszą współpracować, nie tylko jako aktorzy. Wspólnie prowadzą prawdziwe śledztwo przeciwko szefowi gangu, który szykuje zamach bombowy”.

Podatek od miłości

“Ona – skuteczna pracowniczka Urzędu Skarbowego. On to domniemany oszust podatkowy, który wpada w jej sidła. Spotykają się przypadkiem. Rozpoczyna się prawdziwa przygoda pełna wzlotów i upadków. Marian jest cyniczny, lecz niepozbawionym uroku bawidamkiem, który przez swoją niefrasobliwość i niezwykle dobre serce popada w tarapaty. Kiedy trafia w ręce Klary, jego sprawa zdaje się przesądzona. Wkrótce okaże się, że los bywa przewrotny, a droga do miłości prowadzi krętymi ścieżkami. Marian dla pomyślnej przyszłości jest gotowy stać się facetem do towarzystwa, podczas gdy Klara postawi na szali całą swoją karierę. Czy razem dobrną do szczęśliwego finału?”.

Listy do M.3

“Listy do M. 3 opowiada historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. W trzeciej części uroczej komedii bohaterowie po raz kolejny przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

Uwielbiany przez widzów Mel (Tomasz Karolak) stanie przed nie lada wyzwaniem – będzie próbował odnaleźć swojego rezolutnego syna, który to ruszył w ślad za swoim zaginionym przed laty dziadkiem. Piękna prezenterka Karolina (Magdalena Różczka), która na co dzień uwodzi w radiu swoim głosem, trafi na dość zaskakującą miłość swojego życia, a Wojciech (Wojciech Malajkat) postara się poukładać swoje życie po śmierci ukochanej żony.

Na ekranie zobaczymy ponownie m.in. Wojciecha Malajkata, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka oraz Tomasza Karolaka. Do obsady dołączyli: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Danuta Stenka, Iza Kuna, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Stanisława Celińska, Marcin Kwaśny i Grażyna Szapołowska”.

Ścigany

“Życie cenionego chirurga z Chicago, doktora Richarda Kimble układało się bez zarzutu: piękna żona Helen, ugruntowana pozycja zawodowa, luksusowy dom. Niczym nie zmącony spokój trwa aż do nocy, podczas której zamordowano Helen. Po powrocie z pracy, Kimble zaskoczył w swoim domu intruza. Kilka chwil później znalazł śmiertelnie ranną żonę, która wkrótce umarła. Kimble zostaje oskarżony o zabójstwo, a jego relacja o dostrzeżonym w domu jednorękim mężczyźnie nie zostaje potraktowana poważnie. Dowody świadczą przeciwko lekarzowi i po zakończeniu procesu niewinny Kimble skazany zostaje na śmierć.

W drodze do więzienia stanowego, w autobusie przewożącym skazanych dochodzi do próby ucieczki. Kiedy kierowca traci kontrolę nad pojazdem, który wpada pod nadjeżdżający pociąg, doktorowi Kimble udaje się wymknąć ze szponów śmierci. Jego celem jest odnalezienie prawdziwego zabójcy żony. Wkrótce po wykryciu ucieczki, za Kimble’em rusza pościg, któremu przewodzi uparty i wytrwały agent federalny, szeryf Sam Gerard.Kimble może liczyć tylko na siebie. Staje się pozbawionym tożsamości straceńcem, dla którego żyć znaczy uciekać. Nadzieje pokłada w wyjaśnieniu tragicznego nieporozumienia, ale czas pracuje na jego niekorzyść; Gerard jest coraz bliżej”.

Gniew oceanu

“Od dawna Billy’emu nie dopisywało szczęście, połowy ledwie wystarczały na skromne utrzymanie. Ponieważ sezon dobiegał końca, Billy postanowił, że jeszcze raz spróbuje szczęścia i tym razem wypłynie w odległe okolice, w których zdarzają się bardzo obfite połowy. Rzeczywiście, kapitanowi i jego załodze udało się złowić ogromną ilość ryb, niestety, zepsuły się zainstalowane na kutrze chłodziarki. Trzeba było natychmiast wracać do portu, aby uratować towar. Nie bacząc na nic Billy zawrócił, nie mając pojęcia, że ruszył wprost na spotkanie jednego z najpotężniejszych sztormów, jakie kiedykolwiek nawiedziły wody północnego Atlantyku”.

Mamma Mia

“Niezwykły musical przeznaczony dla całej rodziny. Na małej greckiej wysepce trwają przygotowania do wesela córki właścicielki małego hoteliku. Dziewczyna jest jednak nieszczęśliwa bo nie zna swojego ojca. Z wykradzionego matce pamiętnika dowiaduje się, że może być aż trzech kandydatów i wszystkich zaprasza na swoje wesele. Fabuła filmu służy przedstawieniu wielu piosenek najpopularniejszego zespołu lat siedemdziesiątych, ABBY. Dwie godziny znakomitej rozrywki”.

Foto: TVN7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *