MediaZapowiedzi TV

Filmowe święta z CDA Premium (wideo)

Przed nami przerwa świąteczno-noworoczna i ferie. CDA przygotowało na tę okazję filmy dla widzów o różnych upodobaniach i oczekiwaniach: od bajek i kino familijne, przez komedie, akcje i kino obyczajowe, aż po filmy grozy i horrory.

 

W tym roku czeka nas zdecydowanie dłuższa przerwa zimowa niż w poprzednich latach – okres świąteczny i noworoczny został połączony z feriami szkolnymi, które wyjątkowo odbędą się w tym samym czasie dla wszystkich w Polsce. A wciąż aktualne zalecenia o ograniczenie kontaktów i rezygnację z wyjazdów jeszcze tylko zwiększają zapotrzebowanie na dobrą, domową rozrywkę. Dlatego w tym roku na użytkowników CDA Premium czeka wyjątkowo dużo nowych i bardzo różnorodnych gatunkowo pozycji filmowych.

Najmocniejszą grupę nowości stanowią najchętniej oglądane w święta bajki i kino familijne, a wśród nich między innymi takie tytuły jak:

– Gang Wiewióra 1 i 2 cz. Przygody zuchwałego wielbiciela orzeszków i jego przyjaciół. Dwie części animowanej komedii dla najmłodszych, której bohaterów nie da się nie lubi

 

 

– Rysiek Lwie Serce (2013). Perypetie tytułowego Ryśka, który bardzo pragnie zostać rycerzem. Kolejny animowany przebój dla najmłodszych.

– Bella i Sebastian 1, 2 i 3 cz. Historia niezwykłej przyjaźni małego chłopca i na wpół dzikiego psa. To wszystko w zapierających dech alpejskich widokach. Piękna filmowa historia dla całej rodziny.

 

 

– Skubani (2013). Żywiołowa komedia animowana dla dzieci. Główni bohaterowie, indyki Franek i Olo, przenoszą się w czasie z misją wykreślenia indyków z tradycyjnego menu obowiązującego w trakcie Święta Dziękczynienia.

– Mikołaj i Spółka (2017). Jak Święta, to i prezenty, a jak prezenty, to i Święty Mikołaj. Ale co ma zrobić brodaty święty, gdy wszystkie Elfy się pochorują? Świetne kino familijne idealnie na Święta!

– Królowa Śniegu: po drugiej stronie lustra (2018). Kolejna animacja dla najmłodszych. Baśniowa klasyka, ale teraz opowiedziana nieco inaczej.

– Mikołajek (2009). Któż nie zna Mikołajka? Bohater, na którego książkowych przygodach wychowywały się pokolenia. Aktorska wersja przygód Mikołajka to doskonałe kino familijne dla wszystkich!

– Artur i Minimki 1, 2 i 3 cz. Światowy hit spod ręki Luca Bessona, czyli przygody Artura w magicznym świecie Minimków. Wszystkie trzy części to gwarantowana rozrywka nie tylko dla najmłodszych.

W trakcie świąt dużą popularnością cieszą się także komedie i nieco lżejsze pozycje. Na zwolenników tego rodzaju repertuaru czekają między innymi:

– Szczęśliwego Nowego Roku (2019). Lekka i zabawna komedia romantyczna w wykonaniu naszych południowych sąsiadów. Skoro w tym roku większość z nas zmuszona będzie oglądać śnieg i góry jedynie w filmowym wydaniu, to warto to zrobić na wesoło.

– Świąteczny kac (2018). Brytyjska komedia romantyczna dla tych, którzy uważają, że święta, zwłaszcza te w gronie rodzinnym, trzeba przede wszystkim… przetrwa

 

 

– Pewnego razu w Betlejem (2019). Drogi księdza i drobnego złodziejaszka krzyżują się podczas Wigilii, a następnie ten egzotyczny duet przenosi się w czasie do Palestyny, tuż przed narodzinami Chrystusa.

 

 

– Gwiazdkowa randka mojego taty (2020). Historia skomplikowanych relacji ojca z córką i trudnym układaniu życia od nowa opowiedziana wzruszająco, a przy tym zabawnie (film dostępny wkrótce).
Z kolei widzom ceniącym zarówno dobre kino obyczajowe, trzymającą w napięciu akcje, czy po prostu ciekawie opowiedziane historie polecamy:

– Bronson (2008). Kapitalny Tom Hardy w biograficznym filmie opowiadającym historię jednego z najniebezpieczniejszych skazańców Wielkiej Brytanii, który w więzieniu spędził 34 lata, z czego 30 w izolatce. Mocne kino!

– Nocny stróż (2020). Młody chłopak pracujący jako nocny recepcjonista staje się głównym podejrzanym w sprawie morderstwa dokonanego podczas jego zmiany.

 

 

– Green book (2018). Zdobywca trzech Oscarów, ośmiu innych nagród i kilkudziesięciu nominacji. Para bohaterów, których włącznie z kolorem skóry dzieli dokładnie wszystko, przemierza Amerykę w czasach segregacji rasowej. Jeden z największych hitów światowego kina ostatnich lat (film dostępny wkrótce).

– Niemożliwe (2018). Szwedzki thriller sci-fi. Nadchodząca apokalipsa i próba stawienia jej czoła opowiedziana w charakterystyczny dla kina skandynawskiego sposób.

 

 

– Mortal (2020). Kolejny thriller sci-fi, tym razem jako wspólna norwesko-amerykańsko-brytyjska produkcja. Ocalały z tajemniczej eksplozji mężczyzna odkrywa, że posiada groźne umiejętności, nad którymi nie potrafi panowa.

 

 

Ostatnia grupa filmów została przygotowana dla tych, którzy lubią się bać i niezależnie od świątecznej atmosfery oczekują od filmów jak najmocniejszych wrażeń. Wśród nowości spod gatunku grozy i horroru czekają:

– 4 metry pod wodą (2017). Dwie kobiety zostają uwięzione w ogromnym basenie pod szklaną pokrywą. Przed nimi długi weekend i lodowata woda…

– Dziedzictwo (2020). Ojciec szanowanej i wpływowej rodziny nagle umiera, a jego córka odkrywa szokującą tajemnicę. Jej ujawnienie zagraża nie tylko pozycji rodziny, ale wielu innym osobom, które niekoniecznie będą chciały do tego dopuści

– Zaśnij (2019). Studentka medycyny usiłuje wyleczyć swojego brata z wyjątkowo rzadkiej choroby powodującej bezsenność. Odkrywa jednak, że przyczyna jego stanu jest znacznie bardziej przerażająca, niż jej się wydawało.

– Nocne istoty (2017). Argentyński horror. Trzech ekspertów specjalizujących się w zjawiskach paranormalnych podejmuje próbę rozwiązania mrocznej zagadki, przyprawiającej o dreszcze mieszkańców jednej z dzielnic Buenos Aires.

– Przeklęte dziecko (2017). Dziewczynka o imieniu Olivia znika w lesie. Kiedy odnajduje się po kilku dniach, jej siostra zaczyna snuć pewne podejrzenia co do siostry. Niestety okazuje się, że ma racje….

– O dziewczynie, która wraca sama nocą do domu (2014). Horror inny niż wszystkie! Czarno-biały obraz nawiązujący do kina noir, duszny i przygnębiający nastrój, nawiązania do najlepszego światowego kina oraz para bohaterów: młody outsider w stylistyce Jamesa Deana i wampirzyca.

Więcej informacji o filmach na https://media.cda.pl oraz https://cdacinema.pl. Wszystkie filmy dostępne są dla subskrybentów usługi CDA Premium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *