MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Filmowy lipiec w TVN Fabuła

W lipcu w TVN Fabuła nie ma nudy. Zobaczcie propozycje filmowe TVN Fabuła na wieczorne seanse w lipcu.

 

Zawód: szpieg   1 lipca, 20:00

Rok 1991, Langley w stanie Virginia. Do znajdującej się tu siedziby sztabu CIA dociera wiadomość o tym, że jeden z agentów, Tom Bishop (Brad Pitt) został aresztowany w Chinach i jako szpieg zostanie stracony w ciągu 24 godzin. Ze względu na napięte stosunki dyplomatyczne z Chinami, agencja postanawia nie ingerować i poświęcić życie pechowego agenta. Mentor i przyjaciel Bishopa, Nathan Muir (Robert Redford), postanawia ratować go na własną rękę.

Film zrealizowano z ogromnym rozmachem, zawrotne tempo akcji, doskonały montaż i fenomenalny duet aktorski dwóch gwiazd reprezentujących zupełnie różne szkoły. Zdjęcia realizowano w Maroku (udającym Wietnam i Bejrut), w Budapeszcie (udającym Berlin) i w Londynie.

Battleship: Bitwa o Ziemię   3 lipca, 20:00

Oparty na grze wojennej film Battleship opowiada o starciu między Ziemią, a obcą siłą zagrażającą planecie. Bitwy toczą się na morzach, lądach oraz w powietrzu.

W rolach głównych Liam Neeson Taylor Kitsch, Brooklyn Decker oraz Rihanna.

Władcy umysłów   5 lipca, 20:00

Robiący karierę młody polityk zdobywa upragnione stanowisko kongresmena. Wkrótce zaczyna orientować się, że otaczająca go rzeczywistość jest złudzeniem.

Wszystko, co otacza ludzi, to tylko scenografia zbudowana przez tajemniczych strażników kontrolujących ludzi…

Krwawy diament   7 lipca, 20:00

Zmuszony do niewolniczej pracy w kopalni diamentów, Solomon (Hounsou), znajduje bardzo cenny diament i ukrywa go. Potem ucieka z kopalni i zwraca się o pomoc do dziennikarki (Connelly) oraz byłego najemnika, Archera (DiCaprio). Wszyscy razem wyruszają na poszukiwania diamentu, ich śladem wyrusza wojsko, inni poszukiwacze oraz rebelianci.

Powstał film trzymający w nieustającym napięciu. Twórcy znakomicie sfotografowali afrykańskie plenery oraz dobrali świetnych aktorów – Leonardo DiCaprio został nominowany do Oscara za główną rolę męską, a Djimon Hounsou za drugoplanową rolę męską.

Mumia   9 lipca, 20:00

Starożytny Egipt. Kapłan Ozyrysa Imhotep zakochuje się z wzajemnością w żonie faraona, Anck Su Namun. Imhotep zabija faraona, który odkrył zdradę żony. Anck Su Namun popełnia samobójstwo. Imhotep chce przywrócić jej życie, jednak podczas ceremonii zostaje pojmany przez straż faraona. Kapłan zostaje pogrzebany żywcem i obłożony klątwą.

W XX wieku wyruszają dwie wyprawy mające na celu odnalezienie zaginionego Miasta Umarłych – Hamunaptry, gdzie mają się podobno znajdować skarby faraona. Jedną z ekip prowadzi Rick O’Connell, jeden z dwóch ludzi, którzy wcześniej byli w Mieście Umarłych. Towarzyszą mu Evelyn (młoda pani archeolog) i jej brat Jonathan. W Hamunaptry znajdują Księgę Umarłych. Czytając ją Evelyn wypowiada zaklęcie, które budzi do życia mumię Imhotepa.

Kroniki Riddicka   12 lipca, 20:00

Kontynuacja przeboju science fiction “Pitch Black”. Akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach, które miały miejsce w poprzednim filmie. Riddick (Vin Diesel) – międzygalaktyczny więzień – starając się uniknąć polujących na niego najemników trafia na planetę Helion.

Poproszony o pomoc przez jednego ze swoich byłych towarzyszy walczy o uratowanie Helionu i całej rasy ludzkiej przed wyznawcami morderczej sekty prowadzonej przez tajemniczego lorda Marshalla. Kroniki Riddicka zaskakuje rozmachem realizacyjnym, wspaniałymi efektami specjalnymi i niezwykłą scenografią.

Jeszcze dłuższe zaręczyny   14 lipca, 20:00

Po roku szczęśliwego związku Tom (Jason Segel) i Violet (Emily Blunt) zaręczają się i zaczynają planować ślub. Wszystko komplikuje nagły dwuletni staż Violet w innym mieście.

Ślub zostaje przełożony, lecz ku niezadowoleniu Toma, przyszła panna młoda dostaje awans i kontrakt na kolejne dwa lata. Czy w końcu uda im się pobrać?

Pogromcy mafii   16 lipca, 20:00

Los Angeles, rok 1949. Miastem rządzi bezwzględny, urodzony na Brooklynie król mafii – Mickey Cohen (Sean Penn), czerpiąc nielegalne zyski z handlu narkotykami i bronią, z prostytucji i – o ile zdoła – z każdej jaskini hazardu na zachód od Chicago. Chronią go nie tylko opłacani przez niego bandziory, ale także kontrolowana przez niego policja i politycy.

To wystarcza, by zastraszyć nawet najodważniejszych i najbardziej doświadczonych policjantów… za wyjątkiem niewielkiego, tajnego oddziału policyjnych outsiderów z Los Angeles, dowodzonych przez sierż. Johna O’Marę (Josh Brolin) i Jerry’ego Wooters’a (Ryan Gosling), którzy razem spróbują zniszczyć stworzone przez Cohena imperium…

Niepamięć   17 lipca, 20:00

Jest rok 2077: Jack Harper (Cruise) stacjonuje na ewakuowanej Ziemi, serwisując niesprawne drony. Jego misja jako część operacji mającej na celu zabezpieczenie niezbędnych surowców po dekadach wojen z obcymi dobiega końca. Za dwa tygodnie Harper dołączy do grupy ocalałych przebywających w kolonii, na księżycu Saturna – Tytanie, z dala od zniszczonego wojną świata, który kiedyś nazywał domem.

Życie patrolującego niebo z wysokości tysięcy metrów Jacka ulega drastycznej zmianie, kiedy ratuje z rozbitego statku kosmicznego piękną nieznajomą. Pojawienie się kobiety daje początek łańcuchowi wydarzeń, które zmuszają Jacka do podania w wątpliwość wszystkiego, co do tej pory wiedział. Odkrywając szokującą prawdę, która łączy go z Ziemią z przeszłości, Jack zostaje zmuszony do licznych aktów odwagi. Los ludzkości spoczywa teraz w rękach człowieka, który wierzył, że nasz świat wkrótce zostanie stracony na zawsze.

Bodyguard   19 lipca, 20:00

Frank Farmer (Kevin Costner) jest zawodowym ochroniarzem, jednym z najlepszych w swoim fachu. Rachel Marron (Whitney Houston) jest aktorką i piosenkarką, jedną z największych gwiazd Hollywood. Od pewnego czasu ktoś wysyła anonimy z pogróżkami pod adresem Rachel. Jej najbliżsi współpracownicy postanawiają wynająć profesjonalistę do jej ochrony.

Ich wybór pada na Franka Farmera. Nieświadoma grożącego jej niebezpieczeństwa, Rachel lekceważy Franka. Wkrótce sama zaczyna zdawać sobie sprawę, że Frank jest kimś, bez kogo nie może się obejść. Frank staje się jedyną osobą, która jest w stanie dać jej poczucie bezpieczeństwa.

Piekielna głębia   22 lipca, 20:00

Rekiny mako należą do najbardziej niebezpiecznych drapieżników w oceanie. Są niezwykle silne i wytrzymałe, a w dodatku wskutek eksperymentów genetycznych stworzono ich nową odmianę.

Nim zorientowano się, że doświadczenia przyniosły inne niż zamierzone skutki, rekiny zaczęły czynić spustoszenie wśród ludzi.

Śmiertelna głębia   25 lipca, 20:00

Halle Berry wciela się w postać Kate Mathieson, znanej podróżniczki, dokumentalistki życia rekinów i profesjonalnej instruktorki nurkowania. Po dramatycznych wydarzeniach z przeszłości i bliskim spotkaniu z żarłaczem białym, powraca na głębokie wody z niewielką grupką turystów i biologów morskich.

Gdy ich statek rozbija się podczas szalejącego sztormu, Kate będzie musiała zmierzyć się ze swymi demonami i znaleźć drogę ucieczki, zanim pojawią się ogromne i mięsożerne drapieżniki.

Romeo musi umrzeć   27 lipca, 20:00

W Oakland, dwie mafijne rodziny rywalizują o władzę w dzielnicy portowej. Azjaci i Afroamerykanie zwalczają się w nieustającej, bezpardonowej walce. Aż wreszcie Po, młodszy syn azjatyckiego bossa zostaje zamordowany. Na wieść o jego śmierci, Han (Jet Li) jego starszy brat ucieka z więzienia w Hongkongu i rozpoczyna krwawą wendettę. Niewiele w tym filmie z szekspirowskiego dramatu, ale imponujące sceny walki doprawione efektami specjalnymi robią ogromne wrażenie. Nic dziwnego, ich twórcami są ci sami, nominowani do Oscara, specjaliści, którzy stworzyli kultowy film Matrix. Do tego dochodzi jeszcze atrakcja w postaci świetnej muzyki hip-hopowej.

Han, syn bossa azjatyckiego gangu, odsiaduje wyrok w więzieniu w Hongkongu, gdy dociera do niego wiadomość, że jego młodszy brat, Po został zamordowany. Han postanawia pomścić śmierć brata. Ucieka z więzienia, wraca do Stanów i rozpoczyna poszukiwania zabójcy. Tak zaczyna się jego samotna wojna z konkurencyjnym gangiem kierowanym przez Afroamerykanina Isaaka (Delroy Lindo). Przez przypadek Han poznaje w Oakland dziewczynę, Trishę (Aaliyah), w której się zakochuje. Niestety, okazuje się, że Trisha jest córką jego największego wroga – Isaaka. Dziewczyna jest skłócona z ojcem i w kulminacyjnym momencie walki obu zwaśnionych rodzin bez wahania staje po stronie ukochanego i wspólnie z nim walczy przeciwko wysłannikom ojca.

Zielona strefa   28 lipca, 20:00

Rok 2003, rozpoczęła sie wojna w Iraku. Chorąży Miller (Matt Damon) wraz z innymi specjalistami poszukuje broni chemicznej i innych broni masowego rażenia.

Ma kontakty z wieloma ludźmi, z tym z agentami wywiadu. Powoli chorąży Miller zaczyna odkrywać najstraszniejszą broń… prawdę.

Lucy   31 lipca, 20:00

Lucy (Scarlett Johansson) mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga (Choi Min Sik), na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy.

Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości… Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej – powietrze, wibracje, ludzi, nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie – telepatia, telekineza, niezwykle rozległa wiedza oraz zapierająca dech w piersiach kontrola nad materią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *