Filmowy luty w Telewizji Polsat

W poniedziałkowym paśmie MegaHit prym będzie wiódł Nicolas Cage. A w walce z chandrą wywoływaną przez długie zimowe wieczory pomoże mu Denzel Washington oraz cała plejada gwiazd, jak choćby Diane Kruger, Jon Voight, Harvey Keitel, Helen Mirren, Ed Harris czy Christopher Plummer.

Dwa pierwsze poniedziałki lutego to poszukiwania legendarnego skarbu Templariuszy oraz odsłanianie kulisów śmierci Abrahama Lincolna. Oba pełne przygód dochodzenia prowadzi Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage). Najpierw w „Skarbie narodów” orientuje się, że amerykańska Deklaracja Niepodległości zawiera cenne wskazówki, więc decyduje się wykraść dokument. Robi to jednak nie z pazerności, a z przezorności, ponieważ dochodzą go słuchy o podobnych planach pewnego zbrodniarza. By mu przeszkodzić, sam będzie musiał być na bakier z prawem.

„Skarb narodów”

Film przygodowy, USA 2004
Reż. Jon Turteltaub
Obsada: Nicolas Cage, Diane Kruger, Sean Bean, Jon Voight, Harvey Keitel, Justin Bartha, Christopher Plummer
POLSAT, poniedziałek, (05.02), godz. 20:05

W kolejny poniedziałek w „Skarbie narodów: Księdze tajemnic” Benjamin Franklin Gates będzie już najbardziej znanym poszukiwaczem skarbów w USA. Chociaż on sam wolałby, aby nazywano go obrońcą skarbów. Z ojcem Patrickiem (Jon Voigt) odnajdą zaginione karty z dziennika Johna Wilkesa Bootha, zabójcy prezydenta Lincolna. Okaże się, że przodek Gatesów był jednym z uczestników spisku, w którym brał udział Booth. A zgłębianie rodzinnych tajemnic sprawi, że Benjamin pozna również wątpliwej reputacji handlarza antykami Mitcha Wilkinsona, który będzie miał wobec niego niecne zamiary. Takich przygód i zagadek do rozwiązania nie powstydziłby się sam Indiana Jones.

„Skarb narodów: Księga tajemnic”

Film przygodowy, USA 2007
Reż. Jon Turteltaub
Obsada: Nicolas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha, Jon Voight, Helen Mirren, Ed Harris, Harvey Keitel, Bruce Greenwood
POLSAT, poniedziałek, (12.02), godz. 20:05

A jakby komuś było mało Nicolasa Cage’a, to w trzeci poniedziałek lutego pojawi się w roli walczącego niegdyś w krucjatach rycerza Behmena. Po powrocie z kolejnej śmiercionośnej potyczki w imię Boga będzie chciał przejść w stan spoczynku, lecz pewien kardynał (Christopher Lee) zmusi go, by wraz z towarzyszem broni Felsonem (Ron Perlman) eskortował na proces kobietę oskarżaną o posługiwanie się czarami i paktowanie z diabłem. Czy to rzeczywiście ona odpowiada za sprowadzenie zarazy na ich miasto?

„Polowanie na czarownice”

Film akcji, fantasy, USA 2011
Reż. Dominic Sena
Obsada: Nicolas Cage, Ron Perlman, Claire Foy, Christopher Lee
POLSAT, poniedziałek, (19.02), godz. 20:05

Mocnym akcentem zamknie miesiąc Denzel Washington, który wcieli się we wiodącego spokojne życie, bo uznanego za zmarłego, żołnierza sił specjalnych Roberta McCalla. Rutynę jego codzienności zburzy – a jakże – kobieta. Dla dręczonej przez rosyjskich gangsterów Teri (Chloë Grace Moretz) McCall porzuci bezpieczną maskę i zaryzykuje życie, by sprawiedliwości mogło stać się zadość. Potyczka z gangsterami i wyjście z cienia anonimowości, w którym krył się przed przeszłością, okaże się jednak zaledwie początkiem jego kłopotów.

„Bez litości”

Thriller, USA 2014
Reż. Antoine Fuqua
Obsada: Denzel Washington, Marton Csokas, Chloe Grace Moretz, Bill Pullman
POLSAT, poniedziałek, (25.02), godz. 20:05

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *