Filmy w TVP Kultura

Helena Bonham Carter zaprzyjaźnia się z Giną McKee, Saleh Bakri włamuje się do mieszkania mafiosa, a Leszek Lichota, Maciej Mikołajczyk i Łukasz Simlat są zamieszani w morderstwo.

 

Wieczór kinomana – „Lewiatan”. Piątek, 3 listopada, godz. 20:25. TVP Kultura.
Rosyjska prowincja. Przeciętni obywatele są całkowicie zdani na łaskę absulutnie bezkarnej, skorumpowanej i wiecznie pijanej lokalnej władzy.

Bilet do kina – „Powtórnie narodzony”. Sobota, 4 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Samotna matka wraz z dorastającym synem przyjeżdża do Sarajewa, w którym podczas konfliktu bośniackiego zginął jego ojciec.

Panorama kina polskiego – „Lincz”. Niedziela, 5 listopada, godz. 21:00. TVP Kultura.
W niewielkiej wsi zostaje zamordowany mężczyzna (Wiesław Komasa) – recydywista, który przez lata terroryzował okolicznych mieszkańców. O morderstwo oskarżani są trzej bracia – Adam (Leszek Lichota), Marcin (Maciej Mikołajczyk) i Dariusz (Łukasz Simlat). Rodziny oskarżonych wraz z mieszkańcami wsi stają do walki o ich uniewinnienie…

Lekkie obyczaje – „Kobiety świntuszą”. Wtorek, 7 listopada, godz. 22:50. TVP Kultura.
Otwarta i pełna życia Cora (Helena Bonham Carter) jest samotną matką. Przypadkowo spotyka nieśmiałą rysowniczkę Ellen (Gina McKee). Kobiety zaprzyjaźniają się, ale ich relacja zostanie wystawiona na próbę.

Na wschód od Hollywood – „Salvo. Ocalony”. Środa, 8 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Członek sycylijskiej mafii, Salvo (Saleh Bakri) w akcie zemsty zakrada się do domu innego mafioza, który zorganizował na niego nieudany zamach. Przez przypadek spotyka tam jego siostrę – piękną, niewidomą Ritę (Sara Serraiocco).

Czwartkowy klub filmowy – „O jeden most za daleko”. Czwartek, 9 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Wrzesień 1944 roku. Trwają przygotowania do operacji wojsk amerykańskich, brytyjskich i polskich pod kryptonimem Market Garden.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *