Filmy w TVP Kultura

„M – Morderca” w Wieczorze kinomana, „Blue Velvet” w Bilecie do kina, „Piłkarski poker” w Panoramie kina polskiego i „Pozycja dziecka” w cyklu Na wschód od Hollywood.

 

Wieczór kinomana – „M – Morderca”. Piątek, 17 listopada, godz. 20:25. TVP Kultura.
Miastem wstrząsa wiadomość, że w podmiejskim lesie znaleziono zwłoki niedawno zaginionej dziewczynki. Rozpoczyna się obława na niebezpiecznego mordercę (Peter Lorre).

Bilet do kina – „Blue Velvet”. Sobota, 18 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Mieszkaniec spokojnego miasteczka, Jeffrey Beaumont (Kyle MacLachlan), przez przypadek znajduje ludzkie ucho. Chłopak rozpoczyna prywatne śledztwo.

Panorama kina polskiego – „Piłkarski poker”. Niedziela, 19 listopada, godz. 20:30. TVP Kultura.
Laguna (Janusz Gajos), niegdyś sławny piłkarz, którego karierę przerwała kontuzja, jest sędzią futbolowym. Świadomy patologii obecnych w sporcie postanawia w niezwykły sposób ukoronować swoją sędziowską karierę – chce zadrwić z traktujących go protekcjonalnie działaczy klubowych.

Na wschód od Hollywood – „Pozycja dziecka”. Środa, 22 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura. 
Zadbana, majętna i szanowana Cornelia (Luminiţa Gheorghiu) właśnie skończyła 60 lat. Osiągnęła sukces zawodowy, ma oddanego męża oraz wpływowych znajomych wśród bukareszteńskich elit. Jednak życie wcale Cornelii nie cieszy…

Czwartkowy klub filmowy – „Działa Navarony”. Czwartek, 23 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Grupa komandosów otrzymuje niewykonalne na pierwszy rzut oka zadanie. Muszą unieszkodliwić niemieckie działa dalekiego zasięgu umieszczone daleko za linią frontu, na maleńkiej wysepce na Morzu Egejskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *