Filmy w TVP Kultura

Geena Davis i Susan Sarandon wyjeżdżają na weekend w góry, Romain Duris przyjeżdża do Paryża, Joaquin Phoenix pisze listy miłosne, a Homolkowie wyjeżdżają na piknik.
 
Wieczór kinomana – „Thelma i Louise”. Piątek, 29 grudnia, godz. 20:25. TVP Kultura. 
Całkowicie uzależniona od swojego męża gospodyni domowa Thelma (Geena Davis) i jej przyjaciółka, kelnerka Louise (Susan Sarandon), wyjeżdżają na weekend w góry. Po drodze zatrzymują się w przydrożnym barze…
Bilet do kina – „Zakochany Molier”. Sobota, 30 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Połowa XVII wieku. Młody dramatopisarz Moliere (Romain Duris) i jego trupa przybywają do Paryża. Jest pełen zapału, ale jego sztuki okazują się finansową klapą. Na szczęście swoją pomoc oferuje zamożny Jourdain (Fabrice Luchini).
„Rent”. Niedziela, 31 grudnia, godz. 21:05. TVP Kultura.
Nowy Jork, przełom lat 80. i 90. XX w. Filmowiec Mark (Anthony Rapp), muzyk Roger (Adam Pascal) i geniusz komputerowy Tom (Jesse L. Martin) z trudem wiążą koniec z końcem, ale nie przestają marzyć o sukcesie.
„Cały ten zgiełk”. Poniedziałek, 1 stycznia, godz. 20:25. TVP Kultura.
Znany choreograf i reżyser broadwayowski Joe Gideon (Roy Schneider) całe życie podporządkowuje karierze – poświęca dla niej wszystko.
Wieczór kinomana – „Ona”. Środa, 3 stycznia, godz. 20:25. TVP Kultura.
Theodore Twombly (Joaquin Phoenix) pracuje w serwisie BeautifulHandwrittenLetters.com. Pewnego dnia instaluje na komputerze nowoczesny system, który poznaje potrzeby użytkownika, aby móc je jak najlepiej zaspokajać. Tak zaczyna się jego związek z systemem komputerowym (Scarlett Johansson), który rozumie go lepiej niż jakikolwiek człowiek.
Czwartkowy klub filmowy – „Straszne skutki awarii telewizora”. Czwartek, 4 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Pierwsza część groteskowej trylogii o perypetiach praskiej rodziny Homolków. Rodzina praskiego taksówkarza – żona, dwoje dzieci oraz dziadkowie wyrusza w niedzielę na wycieczkę do lasu. Kiedy napawają się ciszą i pięknem przyrody, z gęstwiny rozlega się wołanie o pomoc…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *