Filmy w Jedynce i Dwójce

Daniel Craig zostaje wysłany na Madagaskar, Ewan McGregor zakochuje się w Renee Zellweger, Brendan Fraser w Sarze Jessice Parker, a D.W. Moffett w Tracy Pollan. W Dwójce Julianne Moore wiedzie spokojne życie w małym miasteczku, Jonah Hill i Channing Tatum działają pod przykrywką w college’u, a Anna Faris po raz kolejny próbuje sobie poukładać życie.
 

 

„Wszystko, co najlepsze”. Piątek, 6 kwietnia, godz. 23:35. TVP1.
Bernie Fine (D.W. Moffett) obejmuje posadę dyrektora domu handlowego w San Francisco. Pewnego dnia zauważa w sklepie małą dziewczynkę, która zgubiła się wśród tłumu i stoisk. Pomaga jej odszukać mamę. Okazuje się, że to piękna Elizabeth O`Reilly (Tracy Pollan).
„Dudley Doskonały”. Sobota, 7 kwietnia, godz. 18:05. TVP1.
Dudley Doskonały (Brendan Fraser) to wzorowy policjant Królewskiej Policji Konnej, który od dzieciństwa marzył, by zostać stróżem prawa w rodzinnym miasteczku Dolina Szczęśliwości. Już wówczas przyjaźnił się ze śliczną Nell Fenwick (Sarah Jessica Parker), córką inspektora, która nie mogła się zdecydować, czy bardziej lubi Dudleya, czy też drugiego ze swych kolegów, Snidelya Whiplasha (Alfred Molina).
Hit na sobotę – „Casino Royale”. Sobota,7 kwietnia, godz. 21:20. TVP1.
James Bond (Daniel Craig) zostaje wysłany przez szefową wywiadu M (Judy Dench) na Madagaskar. Pozornie niegroźna misja kończy się niepowodzeniem, a agent 007 popada w niełaskę. Na szczęście trafia na ślad groźnego przestępcy – matematyka Le Chiffre’a (Mads Mikkelsen), który jest bankierem mafii. Le Chiffre traci powierzone mu pieniądze i postanawia je odzyskać grając w pokerowym turnieju.
„Życzenie śmierci 2”. Sobota, 7 kwietnia, godz. 23:55. TVP1.
Paul Kersey (Charles Bronson) przenosi się razem z córką Carol (Robin Sherwood) do Los Angeles. Chce odnaleźć spokój i uciec przed wspomnieniami z przeszłości. Kiedy w wyniku zbiegu nieszczęśliwych okoliczności Carol umiera, zdruzgotany Kersey odmawia współpracy z policją i postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość.
Zakochana Jedynka – „Do diabła z miłością”. Niedziela, 8 kwietnia, godz. 21:10. TVP1.
Barbara Novak (Renee Zellweger) jest autorką kontrowersyjnego poradnika dla kobiet, w którym namawia do rezygnacji z miłości na rzecz kariery zawodowej. Dziennikarz Catcher Block (Ewan McGregor) postanawia podważyć teorię Barbary i rozkochać ją w sobie. Nie spodziewa się, że pisarka jest sprytniejsza od niego…
„Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”. Odc. 4. „Bazar czy rewolucja”. Wtorek, 10 kwietnia, godz. 20:35. TVP1.
Wieloodcinkowa filmowa saga, ukazująca na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w poznańskim w okresie od 1815 do 1918.

„Pianista”. Sobota, 7 kwietnia, godz. 00:30. TVP2.
Wrzesień 1939 roku. Koncert Władysława Szpilmana (Adrien Brody) w Polskim Radiu przerywa wybuch, który niszczy siedzibę rozgłośni. Niemcy wprowadzają rozliczne restrykcje wobec ludności żydowskiej. Prześladowania nasilają się, a Szpilmanowie wraz z tysiącami innych Żydów muszą się przenieść do getta…
„22 Jump Street”. Niedziela, 8 kwietnia, godz. 20:05. TVP2.
Oficerowie Schmidt (Jonah Hill) i Jenko (Channing Tatum), bohaterowie brawurowej komedii kryminalnej „21 Jump Street”, przebrnęli już przez szkołę średnią (dwukrotnie) i czekają ich duże zmiany. Tym razem będą działać pod przykrywką w miejscowym college’u.
Kino bez granic – „Mama Tina”. Niedziela, 8 kwietnia, godz. 22:10. TVP2.
Christina Noble (Deirdre O’Kane) wychowywała się w ciężkich warunkach w sierocińcu w Irlandii. W 1989 przyjechała do stolicy Ho Chi Minh (dawniej Sajgon) z kilkoma dolarami w kieszeni, głową pełną marzeń i śmiałym postanowieniem całkowitej zmiany swego życia. Tłumiąc bolesne wspomnienia z przeszłości, odkryła w sobie nieprzebraną chęć niesienia pomocy innym.
„Daleko od okna”. Niedziela, 8 kwietnia, godz. 23:55. TVP2.
Bezdzietne małżeństwo – Barbara i Jan (Dorota Landowska i Bartosz Opania) ukrywa podczas wojny młodą Żydówkę, Reginę Lilienstern (Dominika Ostałowska). Pewnego dnia Jan oświadcza żonie, że Regina jest z nim w ciąży.
Kino relaks – „Nauczycielka angielskiego”. Środa, 11 kwietnia, godz. 22:25. TVP2.
Nauczycielka literatury Linda Sinclair (Julianne Moore) wiedzie spokojne życie w małym miasteczku w Pensylwanii. Jej świat to ukochane koty i pokaźna kolekcja książek. Wszystko zmienia się kiedy do miasta wraca jej były uczeń Jason (Michael Angarano).
„Straszny film 4”. Czwartek, 12 kwietnia, godz. 23:35. TVP2.
Cindy Campbell (Anna Faris) po raz kolejny próbuje sobie poukładać życie. Zaczyna pracę opiekunki staruszki samotnie mieszkającej w podniszczonym domostwie. Wkrótce przekonuje się, że w domu jest ktoś jeszcze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *