Filmy w Jedynce i Dwójce

Dina Meyer leci do Waszyngtonu, Shane Harper chodzi na wykłady Kevina Sorbo, Charles Bronson wraca do Nowego Jorku, a Lindsay Wagner wpada pod samochód. W Dwójce Lindsay Lohan spotyka prawdziwego pechowca, Ryan Reynolds pisze brutalnie szczerą książkę, Taylor Lautner w nietypowych okolicznościach poznaje Marie Avgeropoulos, a Jonas Nay zostaje wysłany do Niemiec Zachodnich.

 

 

 

 

„Raz w życiu”. Piątek, 18 maja, godz. 23:45. TVP1.

Daphne Fields (Lindsay Wagner) wpada pod samochód, kiedy zamyślona przechodzi przez ulicę. W krytycznym stanie zostaje przewieziona do szpitala. Lekarze walczą o życie pacjentki. W jej umyśle krążą wspomnienia z odległej przeszłości.

„Życzenie śmierci 5”. Sobota, 19 maja, godz. 23:00. TVP1.

Paul Kersey (Charles Bronson) wraca do Nowego Jorku, gdzie podejmuje mocne postanowienie zerwania z przeszłością. Rozpoczyna pracę jako wykładowca na wydziale architektury i oświadcza się pięknej projektantce mody Olivii (Lesley – Anne Down). Niestety jej były mąż, okrutny gangster, nie daje Olivii spokoju.

„Lot 192”. Sobota, 19 maja, godz. 00:45. TVP1.

Agentka FBI, Sarah Plummer (Dina Meyer) leci do Waszyngtonu. W samolocie miejsce obok zajmuje tajemnicza kobieta, która oświadcza, że mąż Sary i jej dwunastoletni syn stracą życie, jeśli kobieta nie spełni jej żądań.

„Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”. Niedziela, 20 maja, godz. 21:05. TVP1.

Historia Jana Pawła II (Piotr Adamczyk) od inauguracji pontyfikatu aż do śmierci. Kontynuacja filmu „Karol – człowiek, który został papieżem”.

„Bóg nie umarł”. Niedziela, 20 maja, godz. 00:50. TVP1.

Josh Wheaton (Shane Harper) rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez zagorzałego ateistę profesora Radissona (Kevin Sorbo).

„Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy. Już tylko Nadzieja”. Wtorek, 22 maja, godz. 20:30. TVP1.

Wieloodcinkowa filmowa saga, ukazująca na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w poznańskiem w okresie od 1815 do 1918.

„Iskander”. Odc 1/4. Piątek, 18 maja, godz. 23:20. TVP2.

Miniseria kryminalna. Młoda policjantka zostaje przeniesiona do Cayenne w Gujanie Francuskiej, gdzie z miejscowym policjantem próbuje rozwikłać sprawę rytualnego morderstwa francuskiej pary z kontynentu.

„Nieuchwytni”. Niedziela, 20 maja, godz. 20:45. TVP2.

Nowojorczyk Cam (Taylor Lautner) pracuje jako kurier. Pewnego dnia przez nieuwagę niemal wpada rowerem w piękną Nikki (Marie Avgeropoulos). Dziewczyna, dostrzegając jego kunszt w jeździe na rowerze, przedstawia go grupie swoich przyjaciół.

Kino bez granic – „Świetliki w ogrodzie”. Niedziela, 20 maja, godz. 22:30. TVP2.

Michael Weacher (Ryan Reynolds) od dziecka nie może poradzić sobie z relacją z apodyktycznym ojcem Charlim (Willem Dafoe). Chce uporać się ze wspomnieniami, pisząc brutalnie szczerą książkę o swoim dzieciństwie.

Kino relaks – „Całe szczęście”. Środa, 23 maja, godz. 22:25. TVP2.

Gdy największa szczęściara na świecie Ashley Albright (Lindsay Lohan) spotyka pechowca Jaka Hardina (Chris Pine), ich losy się odmieniają. Kobieta traci wymarzoną pracę, a Jake w końcu wydaje wymarzoną płytę. Czy Ashley uda się przywrócić pomyślne życie?

„Szpieg D’83”. Ep. 5. Czwartek, 24 maja, godz. 20:45. TVP2.

Młody żołnierz z Niemiec Wschodnich, Martin Rauch (Jonas Nay), zostaje wysłany do Niemiec Zachodnich w celu infiltracji armii wroga i zdobycia strategii wojennych NATO. Wychowany w rzeczywistości NRD, wkracza w zupełne nieznaną rzeczywistość.

„11 minut”. Czwartek, 24 maja, godz. 23:35. TVP2.

Losy męża zazdrosnego o swoją atrakcyjną żonę aktorkę, sprzedawcy hot dogów, hollywoodzkiego reżysera, handlarza narkotyków, nastoletniego złodziejaszka, sędziwego malarza oraz ekipy pogotowia ratunkowego nieodwracalnie zmienią się pod wpływem wydarzeń, do których dojdzie w ciągu 11 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *