Filmy w Jedynce i Dwójce

Christian Bale i Amy Adams zostają zwerbowani przez FBI, Kate Hudson odnosi wielkie sukcesy w agencji modelek, Michalina Łabacz wychodzi za mąż za Arkadiusza Jakubika, a Clint Eastwood ratuje sędziego przed porwaniem. W Dwójce Benedict Cumberbatch szuka skradzionych listów, Hugh Grant zakochuje się w Andie MacDowell, Fernando Gil w Amaii Salamanca, a Grzegorz Heromiński w Katarzynie Śmiechowicz.

 

 

 

„Awantura w tropikach”. Piątek, 6 lipca, godz. 23:45. TVP1.
Dwie kompletnie różne rodziny – jedna z Berlina, druga z Monachium – jadą na wakacje na Mauritius. Nieprzewidziane okoliczności powodują, że trafiają na bezludną wyspę i muszą walczyć o przeżycie.

Hit na sobotę – „American Hustle. Amerykański przekręt”. Sobota, 7 lipca, godz. 22:20. TVP1.
Irving Rosenfeld (Christian Bale) jest zawodowym oszustem, który wraz z partnerką i kochanką Sydney Prosser (Amy Adams) zostaje zwerbowany do współpracy z FBI. Niezrównoważony agent Richie DiMaso (Bradley Cooper) wciąga parę w niebezpieczny, ale pociągający świat wpływowych lobbystów i mafii…

„Joe Kidd”. Niedziela, 8 lipca, godz. 17:55. TVP1.
Grupa niezadowolonych meksykańskich wieśniaków wdziera się do budynku sądu w małym, granicznym miasteczku Sinola, gdzie jest właśnie sądzony cieszący się złą sławą Joe Kidd (Clint Eastwood). Kidd ratuje sędziego przed porwaniem przez wieśniaków, ale później odmawia wzięcia udziału w pościgu za ich przywódcą.

„Wołyń”. Niedziela, 8 lipca, godz. 20:10. TVP1.
Rok 1939. Mała wioska w południowo-zachodniej części Wołynia, zamieszkała przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka (Michalina Łabacz) jest zakochana w ukraińskim chłopcu z tej samej wsi. Jednak ojciec postanawia wydać ją za najbogatszego gospodarza, znacznie starszego od niej wdowca z dwójką dzieci, Polaka, Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik).

„Mama na obcasach”. Poniedziałek, 9 lipca, godz. 22:45. TVP1.
Helen Harris (Kate Hudson) odnosi wielkie sukcesy w jednej z najlepszych agencji modelek. Niespodziewanie okazuje się, że musi przejąć opiekę nad trójką swoich siostrzeńców. Jak Helen poradzi sobie w nowej roli?

Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy. Odc. 13: „Zwycięstwo bez wodzów”. Wtorek, 10 lipca, godz. 23:30. TVP1.
Wieloodcinkowa filmowa saga, ukazująca na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w poznańskim w okresie od 1815 do 1918.

„Nic śmiesznego”. Środa, 11 lipca, godz. 00:30. TVP1.
Martwy Adam Miauczyński (Cezary Pazura), reżyser filmowy, leży w prosektorium. Jako trup spogląda z dystansu na całą swą żałosną egzystencję. „Nie spotkało mnie w życiu nic śmiesznego” – tymi słowami rozpoczyna pośmiertny monolog wewnętrzny…

 

 

„Filip i Letycja: miłość i obowiązek”. Piątek, 6 lipca, godz. 20:10. TVP2.
Film inspirowany prawdziwą historią miości następcy tronu hiszpańskiego Filipa VI Burbona (Fernando Gil) z dziennikarką Letizią Ortiz (Amaia Salamanca).

„Agent XXL”. Niedziela, 8 lipca, godz. 20:10. TVP2.
Z więzienia ucieka groźny przestępca Lester Vesco (Howard Terrence). Do poszukiwań zbiega zostaje wyznaczony agent do zadań specjalnych Malcolm Turner (Martin Lawrence). Działać będzie „pod przykrywką” jako… kobieta.

Kino bez granic – „Sherlock – Ostatnie wyzwanie”. Niedziela, 8 lipca, godz. 21:55. TVP2.
Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) i Dr Watson (Martin Freeman) muszą rozwiązać sprawę skradzionych listów, a dawno skrywane sekrety wreszcie dosięgną Baker Street.

„U Pana Boga za miedzą”. Poniedziałek, 9 lipca, godz. 20:10. Również we wtorek, 10 lipca, godz. 22:15. TVP2.
Staszek Niemotko (Grzegorz Heromiński) po 20 latach wraca z USA jako bogacz. Postanawia osiąść w Królowym Moście i znaleźć kandydatkę na żonę. Jego wybranką zostaje kasjerka miejscowego banku – Ludmiła (Katarzyna Śmiechowicz). Plany niestety nieco się komplikują.

„Cztery wesela i pogrzeb”. Wtorek, 10 lipca, godz. 20:10. TVP2.
Przystojny, pełen wdzięku bon vivant Charles (Hugh Grant) jest zdeklarowanym przeciwnikiem formalnych związków. Choć jego znajomi – jeden po drugim – dołączają do grona „żonkosiów”, to on ciągle unika zobowiązań. Pewnego dnia poznaje Amerykankę Carrie (Andie MacDowell)…

Kino relaks – „Miłość po francusku”. Środa, 11 lipca, godz. 20:10 oraz czwartek, 12 lipca, godz. 23:05. TVP2.
Piękna, ambitna i całkowicie oddana swej pracy trzydziestoośmiolatka Alice Lantins (Virginie Efira) jest kobietą, która nigdy nie wykracza poza utarte schematy. Wszystko zmienia się, gdy w jej życiu pojawi się 20-letni, czarujący Balthazar (Pierre Niney).

Kino relaks – „Cartouche – Rabuś Wspaniały”. Cz. 2. Czwartek, 12 lipca, godz. 20:10. TVP2.
Młoda kobieta zostaje zamordowana. Jej narzeczony Cartouche (Frédéric Diefenthal) od tej pory ma tylko jeden cel – zemścić się na zbrodniarzach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *