TVPZapowiedzi TV

Filmy w Jedynce i Dwójce

Tomasz Schuchardt jest u szczytu sławy, François Cluzet zatrudnia Omara Sy, a Mieczysław Pawlikowski skłania Tadeusza Łomnickiego do opuszczenia klasztoru. W Dwójce Anne Hathaway szuka niezależności, Robert De Niro, Jean Reno i Sean Bean spotykają się w paryskim magazynie, John Travolta, Tim Allen i Martin Lawrence wyruszają w podróż, a Edward Lubaszenko i Cezary Pazura inwestują w wykształcenie Anny Przybylskiej.

„Savages: Ponad bezprawiem”. Piątek, 10 sierpnia, godz. 23:55. TVP1.

Przyjaciele Ben (Aaron Taylor-Johnson) i Chon (Taylor Kitsch) zakładają plantację najlepszej na świecie marihuany. Ich interesy idą tak dobrze, że zwracają uwagę meksykańskiego kartelu Baja, którym kieruje Elena (Salma Hayek).

Hit na sobotę – „Nietykalni”. Sobota, 11 sierpnia, godz. 22:15. TVP1.

Bogaty arystokrata Philippe (François Cluzet) ulega wypadkowi. Sparaliżowany wymaga ciągłej opieki. Do pomocy zatrudnia Drissa (Omar Sy) – młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia.

Zakochana Jedynka – „Rosa: Duchy przeszłości”. Niedziela, 12 sierpnia, godz. 23:20. TVP1.

Rosa Winter (Alexandra Neldel) i jej ukochany mają bardzo mało czasu dla siebie, od kiedy jej matka Ruth tymczasowo zamieszkała razem z nimi. Na domiar złego muszą poszukać nowego mieszkania w Berlinie, bo właściciel wypowiedział im umowę najmu.

„Pan Wołodyjowski”. Środa, 15 sierpnia, godz. 8:45 (część 1) i godz. 10:15 (część 2). TVP1.

Jest rok 1668. Po tragicznej śmierci narzeczonej pułkownik Michał Wołodyjowski (Tadeusz Łomnicki) postanawia poświęcić życie Bogu i wstępuje do klasztoru kamedułów. Jego wieloletni przyjaciel, Onufry Zagłoba (Mieczysław Pawlikowski), za pomocą sprytnego fortelu , skłania go do opuszczenia klasztornych murów.

„Bodo”. Środa, 15 sierpnia, godz. 22:25. TVP1.

Rok 1917. Młody chłopak, Bodzio (Antoni Królikowski), ucieka z domu. Nie chce zostać lekarzem, marzy o karierze scenicznej. Kilka lat później Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt) jest u szczytu sławy.

„W cywilu 3”. Piątek, 10 sierpnia, godz. 20:45. TVP2.

Po przyjeździe do rodzinnego miasta sierżant Jake Carter (Mike ‘The Miz’ Mizanin) dowiaduje się, że jego siostra została uprowadzona przez bandę ekstremistów. By ją uratować, atakuje ich bazę operacyjną…

„Gang dzikich wieprzy”. Niedziela, 12 sierpnia, godz. 20:20. TVP2.

Woody Stevens (John Travolta), Doug Madsen (Tim Allen) i Bobby Davis (Martin Lawrence) mają rodziny, stałe prace i szereg obowiązków. O ich chłopięcych ekscesach przypominają im tylko cotygodniowe spotkania z przyjaciółmi, z którymi dzielą pasję motocyklową. Pewnego dnia decydują się wyruszyć w podróż śladami minionej młodości.

„Złoty środek”. Poniedziałek, 13 sierpnia, godz. 20:45. TVP2.

Wychowana na warszawskiej Pradze Mirka (Anna Przybylska) ukończyła studia prawnicze. Natomiast jej dziadek (Edward Lubaszenko) i ojciec (Cezary Pazura) szczycą się licznymi pobytami w zakładach karnych. Może się wydawać, że zawód Mirki to wręcz ujma na honorze rodziny, jednak jej prawnicza wiedza okazuje się przydatna w walce o starą kamienicę.

„Ronin”. Wtorek, 14 sierpnia, godz. 20:45. TVP2.

Sześciu obcokrajowców, ekspertów od spraw uzbrojenia, ochrony i tajnych operacji, spotyka się w zatęchłym magazynie w Paryżu. Sam (Robert De Niro ), Larry (Skipp Sudduth), Spence (Sean Bean), Gregor (Stellan Skarsgard), Vincent (Jean Reno) i Deirdre (Natasha McElhone) na zlecenie tajemniczego klienta mają wykraść Rosjanom doskonale strzeżoną tajemniczą walizkę.

„C. K. Dezerterzy”. Środa, 15 sierpnia, godz. 15:15 (część 1) i 16:50 (część 2). TVP2.

Rok 1918. Kres I wojny światowej. Do kompanii na Węgrzech przybywa nowy zastępca dowódcy – von Nogay (Wojciech Pokora), który postanawia wprowadzić surową dyscyplinę. Tymczasem żołnierz Jan Kaniowski (Marek Kondrat) wraz z kompanami postanawiają zupełnie się tym nie przejmować.

„Ella zaklęta”. Środa, 15 sierpnia, godz. 20:10. TVP2.

Ella (Anne Hathaway) jest mieszkanką fantastycznego, magicznego świata, w którym dzieci w dniu swoich urodzin otrzymują od matki chrzestnej – wróżki prezent na całe życie. Dziewczynka zostaje obdarowana “przywilejem” posłuszeństwa wobec innych. Aby uwolnić się od zaklęcia i przejąć kontrolę nad własnym życiem, Ella wyrusza w podróż pełną przygód i niebezpieczeństw.

„Woda dla słoni”. Środa, 15 sierpnia, godz. 21:55. TVP2.

Lata 30. ubiegłego stulecia. Jacob Jankowski (Robert Pattinson) trafia do wędrownej trupy cyrkowej, prowadzonej przez bezwzględnego Augusta (Christoph Waltz). Sytuacja komplikuje się, gdy zakochuje się w jego pięknej żonie (Reese Witherspoon).

Kino relaks – „Lagardere”. Czwartek, 16 sierpnia, godz. 20:45. TVP2.

Film płaszcza i szpady. Lagardere (Bruno Wolkowitch) to sierota wychowany przez dwóch mistrzów, którzy przekazali mu wszystkie tajniki sztuki szermierczej. Lagardere darzy wielkim podziwem księcia de Nevers (Frédéric van den Driessche) i pragnie zgłębić tajemnicę jego mistrzowskiego pchnięcia szpadą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *