Filmy w Jedynce i Dwójce

Casey Affleck i Rooney Mara żyją z napadów i kradzieży, Hilary Swank i Tommy Lee Jones wyruszają w niebezpieczną podróż do Meryl Streep, Diane Kruger wpada w panikę po oświadczynach, a Melina Mercouri i Maximilian Schell planują kradzież. W Dwójce Katie Holmes opuszcza Biały Dom, Ashton Kutcher walczy o realizację swoich marzeń, Gary Cooper udaje się w podróż do Forth West, Portia Doubleday zaczyna pracę w domu mody, Daniel Craig wyrusza do Meksyku, a Sarah Jessica Parker ulega urokowi Pierce’a Brosnana.

 

 

„Wydarzyło się w Teksasie”. Piątek, 7 grudnia, godz. 22:35. TVP1.
Lata 60. ubiegłego wieku, małe miasteczko w Teksasie. Bob Muldoon (Casey Affleck) i jego ukochana Ruth Guthrie (Rooney Mara) żyją z napadów i kradzieży. Wszystko zmienia się, kiedy okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży.

Hit na sobotę – „Eskorta”. Sobota, 8 grudnia, godz. 20:35. TVP1.
Niezależna, samotna farmerka Mary Bee Cudy (Hilary Swank) podejmuje się misji, której bali się wszyscy mężczyźni. Ma zawieźć trzy niepoczytalne kobiety na drugi koniec kraju, gdzie ma się nimi zająć żona pastora (Meryl Streep). W podróży towarzyszy jej wdzięczny za ocalenie życia dezerter George Briggs (Tommy Lee Jones).

„Loft”. Sobota, 8 grudnia, godz. 22:50. TVP1.
Pięciu zaprzyjaźnionych żonatych facetów wynajmuje wspólnie mieszkanie, w którym spotykają się ze swoimi kochankami. Pewnego dnia jeden z nich odkrywa w mieszkaniu zwłoki. Rozpoczyna się ciąg podejrzeń i narastającego strachu.

Zakochana Jedynka – „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Niedziela, 9 grudnia, godz. 21:15. TVP1.
Isabelle (Diane Kruger) ma wszystko – jest piękna, ma świetną pracę i cudownego narzeczonego. Kiedy ukochany prosi ją o rękę, dziewczyna wpada w panikę. Okazuje się, że jej rodzinę od pokoleń prześladuje klątwa – pierwsze małżeństwa zawsze kończą się szybkim rozwodem.

„Dekalog – Dziewięć”. Poniedziałek, 10 grudnia, godz. 22:40. TVP1.
Hanka i Roman (Ewa Błaszczyk i Piotr Machalica) to kochające się, dobrze sytuowane małżeństwo. Na przeszkodzie ich wspólnemu szczęściu staje choroba – impotencja męża.

„Topkapi”. Wtorek, 11 grudnia, godz. 22:35. TVP1.
Elizabeth (Melina Mercouri) i jej kochanek Walter (Maximilian Schell) planują kradzież bezcennego sztyletu, który znajduje się w muzeum Topkapi w Istambule. Udaje im się zrealizować skomplikowany plan kradzieży, ale popełniają drobny błąd…

 

 

„Fotograf”. Piątek, 7 grudnia, godz. 22:30. TVP2.
We współczesnej Moskwie szaleje psychopatyczny seryjny morderca. Śledczy trafiają na trop prowadzący do wydarzeń z lat 70., które miały miejsce w byłym garnizonie Armii Radzieckiej w Legnicy. W dochodzeniu bierze udział młoda milicjantka Natasza Sinkina (Tatyana Arntgolts) – jedyna osoba, która przeżyła spotkanie z mordercą.

„Córka prezydenta”. Sobota, 8 grudnia, godz. 12:00. TVP2.
Córka prezydenta Stanów Zjednoczonych, osiemnastoletnia Samantha MacKenzie (Katie Holmes) dorastała w atmosferze ciągłej presji ze strony opinii publicznej. Strzeżona dzień i noc przez agentów i służby specjalne postanawia wyrwać się z tego zamkniętego kręgu. Opuszcza Biały Dom, aby rozpocząć studia w college’u w Kalifornii.

„Jobs”. Sobota, 8 grudnia, godz. 20:05. TVP2.
Historia założyciela firmy Apple, Steve’a Jobsa (Ashton Kutcher). Ekscentryk i buntownik zawsze uważał, że wie lepiej i zwykle się nie mylił. Od początku wiedział czego chce i potrafił o to walczyć.

Gwiazdy w południe – „Człowiek z Zachodu”. Niedziela, 9 grudnia, godz. 12:05. TVP2.
Dziki Zachód, rok 1874. Były rewolwerowiec, a obecnie szanowany obywatel Link Jones (Gary Cooper) udaje się w podróż do Forth West. Ma przy sobie dużą sumę pieniędzy przeznaczonych na zatrudnienie nowej nauczycielki. W pociągu poznaje piosenkarkę Billie Ellis (Julie London), która ma zamiar go okraść.

„Kopciuszek w świecie mody”. Niedziela, 9 grudnia, godz. 15:20. TVP2.
Kate Kassell (Portia Doubleday), młoda, utalentowana projektantka mody, zaczyna pracę w domu mody swojego ojca, Lee Kassella (Chris Noth). Pracuje tam również druga żona ojca i jej dwie córki. Trzy panie wyraźnie nie lubią Kate i robią wszystko, żeby pozbyć się jej z firmy.

„Spectre”. Niedziela, 9 grudnia, godz. 20:05. TVP2.
Tym razem Bond (Daniel Craig) wyrusza do Meksyku tropem niebezpiecznej organizacji terrorystycznej. Próbuje zapobiec wysadzeniu w powietrze wypełnionego po brzegi stadionu w stolicy, w której odbywa się wielka fiesta w dniu zmarłych.

Kino bez granic – „Lina”. Niedziela, 9 grudnia, godz. 22:40. TVP2.
Szwajcaria, lata 60. ubiegłego wieku. Para nastolatków zakochuje się w sobie, jednak rodzicie bogatego chłopaka nie akceptują związku. Używają swoich wpływów, aby osadzić dziewczynę w poprawczaku, a następnie w więzieniu.

Kino relaks – „Jak ona to robi?”. Środa, 12 grudnia, godz. 22:30. TVP2.
Reddy (Sarah Jessica Parker) jest szczęśliwą żoną Richarda (Greg Kinnear) i spełnioną matką dwojga uroczych dzieci. Pracuje jako menedżerka w bostońskiej spółce inwestycyjnej, a jej mąż architekt zajmuje się domem i opieką nad dziećmi. Wszystko się zmienia, gdy na horyzoncie pojawia się przystojny i szarmancki wdowiec Jack Abelhammer (Pierce Brosnan).

„Rodziny się nie wybiera”. Czwartek, 13 grudnia, godz. 21:50. TVP2.
Sprzedawca samochodów Cesar Borgnoli (Christian Clavier) tonie w długach. Kiedy wszystko wskazuje na to, że już nie wybrnie z finansowych kłopotów, niespodziewanie pojawia się szansa na pomyślne rozwiązanie sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *