Filmy w TVP Kultura

Benedict Cumberbatch pracuje nad złamaniem skomplikowanego kodu, Marianne Jean-Baptiste szuka biologicznych rodziców, Stanisław Cywka pracuje nad teorią światów równoległych, a Romain Paul postanawia spotkać się ze swoim ojcem. 

Mistrzowskie kino – „Sekrety i kłamstwa”. Piątek, 18 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Czarnoskóra Hortense (Marianne Jean-Baptiste) mieszka w Londynie, jest okulistką i świetnie się jej powodzi. Po śmierci przybranej matki postanawia dowiedzieć się, kim byli jej biologiczni rodzice. Okazuje się, że jej matka (Brenda Blethyn) pracuje jako robotnica w fabryce opakowań.

Bilet do kina – „Gra tajemnic”. Sobota, 19 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura. 
II wojna światowa. Genialny brytyjski matematyk i kryptolog Alan Turing (Benedict Cumberbatch), razem z zespołem niezwykle utalentowanych kryptologów, pracuje nad złamaniem skomplikowanego kodu stosowanego przez nazistów.

Seans kultowy – „Wideodrom”. Sobota, 19 stycznia, godz. 23:35. TVP Kultura.
Max Renn (James Woods), właściciel stacji kablowej, odkrywa piracki kanał, na którym emitowane są filmy pełne przemocy i okrucieństwa. Kiedy odkrywa, że to rejestracja prawdziwych tortur, postanawia odnaleźć autorów nagrań.

Panorama kina polskiego – „Królewicz Olch”. Niedziela, 20 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Wybitnie utalentowany nastolatek (Stanisław Cywka) rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka autorytarnie kierująca jego życiem.

Lekkie obyczaje – „Ostatnie uderzenie młotem”. Wtorek, 22 stycznia, godz. 22:35. TVP Kultura.
Trzynastoletni Victor (Romain Paul) mieszka z matką (Clotilde Hesme). Chłopiec marzy o tym, aby poznać swojego ojca, Samuela Rovinskiego (Grgory Gadebois), który jest dyrygentem w Opra Comdie w Montpellier. 

Na wschód od Hollywood – „Tom”. Środa, 23 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Tom (Xavier Dolan) wyrusza na prowincję, żeby wziąć udział w pogrzebie swojego ukochanego i poznać jego rodziców.

Sensacyjna zima – „Dzień Szakala”. Czwartek, 24 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Po nieudanej próbie zamachu na generała de Gaulle’a, przywódcy podziemnej organizacji OAS postanawiają wynająć płatnego zabójcę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *