Filmy w TVP Kultura

Marian Dziędziel wydaje za mąż Tamarę Arciuch, Piotr Głowacki i Wojciech Mecwaldowski stosują nieetyczne sztuczki, a Olivia Wilde i Jake Johnson zakochują się w sobie.
 

 
Wieczór kinomana – „Konformista”. Piątek, 16 marca, godz. 20:05. TVP Kultura.
Agent faszystowskiego wywiadu Marcello (Jean-Louis Trintignant) wykorzystuje podróż poślubną do Paryża, by wykonać powierzone mu zadanie rozszyfrowania antyfaszystowskiej działalności profesora Quadri (Enzo Tarascio), który niegdyś był jego wykładowcą.
Bilet do kina – „Kumple od kufla”. Sobota, 17 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Przyjaciele Kate (Olivia Wilde) i Luke (Jake Johnson) razem pracują w browarze. Kate jest związana z Chrisem (Ron Livingston), a Luke – z Jill (Anna Kendrick). Mimo to między przyjaciółmi rodzi się coś więcej…
Mocne Kino – „Dotyk grzechu”. Sobota, 17 marca, godz. 22:45. TVP Kultura.
Trzy morderstwa i jedno samobójstwo – wszystkie popełnione w Chinach. Wydarzenia te zdarzyły się naprawdę w Shanxi, Chongqing, Hubei i Guangdong i odbiły szerokim echem wśród chińskiego społeczeństwa.
Panorama kina polskiego – „Wesele”. Niedziela, 18 marca, godz. 20:35. TVP Kultura.
Wiesław Wojnar (Marian Dziędziel), bogaty mieszkaniec podkarpackiej wsi organizuje córce (Tamara Arciuch) wesele. Nie wszystko jednak idzie po jego myśli – muzykanci chcą wypłatę z góry, bigos okazuje się zepsuty, a prezent ślubny – nowiutkie audi – kradzione.
Lekkie obyczaje – „Dziewczyna z szafy”. Wtorek, 20 marca, godz. 22:50. TVP Kultura.
Internetowy podrywacz Jacek (Piotr Głowacki) opiekuje się swoim bratem Tomkiem (Wojciech Mecwaldowski), który cierpi na zespół sawanta. Pewnego dnia zostawia go pod opieką sąsiadki Magdy (Magdalena Różańska).
Na wschód od Hollywood – „Gloria”. Środa, 21 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Gloria (Paulina García) to atrakcyjna kobieta w średnim wieku, bywalczyni dancingów, na których miło spędza czas. Zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn, ale to zmienia się, gdy na parkiecie pojawia się Rodolfo (Sergio Hernndez).
Czwartkowy klub filmowy – „Smak wiśni”. Czwartek, 22 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Mężczyzna w średnim wieku, pan Badii (Homayoun Ershadi) chce popełnić samobójstwo. Jeździ samochodem po przedmieściach Teheranu szukając kogoś, kto za sowitą opłatą pomógłby zrealizować jego plan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *