TVPZapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

Julia Ormond zakochuje się w Olegu Menshikovie, Jack Hawkins zostaje wysłany na przymusową emeryturę, Bill Murray spędza czas w towarzystwie Naomi Watts, a Gunn Wållgren przygotowuje się do świąt.

[AdSense-A]

„Cyrulik Syberyjski”, Czwartek, 1 listopada, godz. 15:25 (cz.1) i 17:05 (cz.2). TVP Kultura.
Rok 1905, Jane Callahan (Julia Ormond) pisze list do syna, w którym ujawnia skrywaną przez lata tajemnicę swego życia. Wraca pamięcią do roku 1885, kiedy podczas podróży do Rosji poznała przystojnego kadeta Andreja Tołstoja (Oleg Menshikov).

[AdSense-B]

Czwartkowy klub filmowy – „Gallipoli”. Czwartek, 1 listopada, godz. 20:30. TVP Kultura.
I wojna światowa. Dwóch młodych Australijczyków postanawia zaciągnąć się do wojska. Szybko zostają wysłani na pierwszą misję – mają wziąć udział w bitwie pod Gallipoli.

Wieczór kinomana – „Fanny i Aleksander”. Piątek, 2 listopada, godz. 20:25. TVP Kultura.
Rok 1907. W domu seniorki rodu Heleny (Gunn Wållgren), byłej aktorki i współwłaścicielki teatru, która po śmierci męża przekazała zarządzanie teatrem najstarszemu synowi Oskarowi (Allan Edwall), trwają świąteczne przygotowania. Wkrótce po Bożym Narodzeniu Oskar umiera.

„Liga dżentelmenów”. Sobota, 3 listopada, godz. 16:15. TVP Kultura.
Pułkownik John George Norman Hyde (Jack Hawkins) zostaje wysłany na przymusową emeryturę. Nie jest z tego zadowolony i w jego głowie powstaje plan – znajduje siedmiu innych byłych oficerów, z którymi zamierza obrabować bank.

[AdSense-C]

Lekkie obyczaje – „Mów mi Vincent”. Wtorek, 6 listopada, godz. 22:40. TVP Kultura.
Vincent (Bill Murray) to zgryźliwy mizantrop, któremu dni upływają na wyścigach konnych, w ulubionym barze i w towarzystwie zaprzyjaźnionej prostytutki (Naomi Watts). Pewnego dnia do domu obok wprowadza się Maggie (Melissa McCarthy), samotna matka z 10-letnim synem. Stale cierpiący na brak gotówki Vincent proponuje Maggie, że za odpowiednią opłatą będzie zajmował się jej dzieckiem.

Filmowa Polska – „Warszawska premiera”. Środa, 7 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Rok 1857. Trwa walka o wystawienie „Halki” Stanisława Moniuszki. Zabiegi wielu ludzi dobrej woli mają szczęśliwy finał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *