Filmy w TVP Kultura

Joaquin Phoenix zakochuje się w systemie komputerowym, Colin Firth chce zdemaskować oszustkę, Timothy Spall odkrywa potencjał Liyi Kebede, a Susan Sarandon i Barry Bostwick muszą nocować w starym zamku.

 

 

Na wschód od Hollywood – „Z krwi i kości”. Piątek, 15 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Ali (Matthias Schoenaerts) musi zająć się swoim pięcioletnim synem, który do tej pory wychowywał się bez ojca. Nieposiadający pieniędzy ani przyjaciół wyjeżdża do Antibes do siostry. Znajduje tam pracę jako ochroniarz w lokalnym klubie nocnym. Pewnego wieczoru poznaje Stephanie (Marion Cotillard), która zajmuje się tresurą orek w lokalnym oceanarium.

Bilet do kina – „Kwiat pustyni”. Sobota, 16 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Historia oparta na biografii światowej sławy somalijskiej modelki. Waris Dirie (Liya Kebede) w wieku trzynastu lat została sprzedana ponad sześćdziesięcioletniemu mężczyźnie. Miała zostać jego czwartą żoną. W środku nocy uciekła i przez pustynię dotarła do Mogadiszu, a stamtąd do Londynu. Tam dostrzegł ją fotograf Terry Donaldson (Timothy Spall).

Mistrzowie polskiego kina – „Szpital przemienienia”. Poniedziałek, 18 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Jesienią 1939 roku, do położonego na odludziu szpitala dla umysłowo chorych przybywa młody lekarz Stefan (Piotr Dejmek) i podejmuje tam pierwszą pracę. Wkrótce do szpitala wkraczają żołnierze niemieccy. Z ich rąk giną wszyscy pacjenci i niemal cały personel.

Lekkie obyczaje – „Ona”. Wtorek, 19 czerwca, godz. 21:50. TVP Kultura.
Theodore Twombly (Joaquin Phoenix) pracuje w serwisie BeautifulHandwrittenLetters.com. Pewnego dnia instaluje na komputerze nowoczesny system, który poznaje potrzeby użytkownika, aby móc je jak najlepiej zaspokajać. Tak zaczyna się jego związek z systemem komputerowym (Scarlett Johansson), który rozumie go lepiej niż jakikolwiek człowiek.

Wieczór kinomana – „Bitwa o Algier”. Środa, 20 czerwca, godz. 20:05. TVP Kultura.
Legendarny film Gillo Pontecorvo to paradokumentalny obraz walki o wolność algierskich bojowników z francuskimi kolonistami.

Pocztówki z wakacji – „Magia w blasku księżyca”. Środa, 20 czerwca, godz. 22:25. TVP Kultura.
Sławny iluzjonista Stanley Crawford (Colin Firth) na prośbę przyjaciela przyjeżdża na południe Francji, by zdemaskować kobietę-medium Sophie Baker (Emma Stone). Zadanie Stanleya mocno komplikuje się, kiedy sam pada ofiarą zniewalającego uroku pięknej Sophie.

Czwartkowy klub filmowy – „Rocky Horror Picture Show”. Czwartek, 20 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Do tajemniczego zamku zamieszkiwanego przez groźnego doktora Frank-N- Furtera (Tim Curry) pewnej nocy trafiają Janet (Susan Sarandon) i Brad (Barry Bostwick). Para stanie się świadkiem stworzenia idealnego kochanka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *