TVPZapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

Omar Sy i Laurent Lafitte pracują nad rozwikłaniem kryminalnej zagadki, Julie Delpy i Ethan Hawke wyjeżdżają do Grecji, Krzysztof Stroiński zostaje warunkowo zwolniony z więzienia, a Catherine Deneuve przejmuje kierownictwo teatru na Montmartrze.
 

 
Na wschód od Hollywood – „W objęciach węża”. Piątek, 10 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Dwóch naukowców przybywa do Amazonii, żeby odnaleźć świętą roślinę o niezwykłych właściwościach. Cywilizacja, którą przynoszą, niszczy świat szamana Karamakate (Nilbio Torres/Antonio Bolivar).
Bilet do kina – „Dzieciństwo wodza”. Sobota, 11 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Podparyska wieś tuż po I wojnie światowej. Amerykański dyplomata (Liam Cunningham), pracujący nad Traktatem Wersalskim i jego sfrustrowana żona (Berenice Bejo) kompletnie nie poświęcają uwagi dziecku. W inteligentnym chłopcu powoli budzi się dyktator.
Panorama kina polskiego – „Anatomia zła”. Niedziela, 12 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Lulek (Krzysztof Stroiński), płatny zabójca pracujący dla gangsterów, zostaje warunkowo wypuszczony z więzienia. W zamian, na polecenie prokuratora, który kilka lat wcześniej go zamknął, ma „sprzątnąć” komendanta Centralnego Biura Śledczego.
Mistrzowie polskiego kina – „Zmory”. Poniedziałek, 13 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Mikołaj Srebrny (Piotr Łysak) mieszka razem z ojcem, emerytowanym nauczycielem, we dworze w Porębie Murowanej. Matka, młoda i piękna Zofia (Teresa Marczewska) cierpiąca na suchoty, mieszka oddzielnie. Gdy Miki zostaje przyjęty do gimnazjum, musi zamieszkać u wujostwa.
Lekkie obyczaje – „Nieobliczalni”. Wtorek, 14 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Paryż. Dwaj skrajnie różni policjanci – Ousmane Diakhité (Omar Sy) i François Monge (Laurent Lafitte) – pracują nad rozwikłaniem pewnej kryminalnej zagadki. Żeby ją wyjaśnić muszą przeciwstawić się ludziom z najwyższych kręgów władzy, którym wydaje się, że są nietykalni.
NIE-ZŁE-FIL-MY – „Deszczowy żołnierz”. Wtorek, 14 sierpnia, godz. 21:55. TVP Kultura.
Roku 1949 i w połowa lat 90. Niespełna trzydziestoletnia prokuratorka Anna (Antonina Choroszy) niespodziewanie łączy ze sobą dwie dawno zamknięte sprawy, odkrywając trzecią, w którą zamieszani są wysocy urzędnicy państwowi.
Wieczór kinomana – „Ostatnie metro”. Środa, 15 sierpnia, godz. 20:05. TVP Kultura.
Hitlerowska okupacja Francji, II wojna światowa. Aktorka Marion Steiner (Catherine Deneuve) przejmuje od swego męża kierownictwo teatru na Montmartrze. Powszechnie sądzi się, że ten niemiecki Żyd przebywa na emigracji w Ameryce Południowej, lecz w rzeczywistości ukrywa się w piwnicach teatru i daje żonie wskazówki co do realizacji nowego przedstawienia.
Pocztówki z wakacji – „Przed północą”. Środa, 15 sierpnia, godz. 22:40. TVP Kultura.
Celine (Julie Delpy) i Jesse (Ethan Hawke) są w związku od dwudziestu lat, a od kilku – małżeństwem. Wspólne wakacje w Grecji skłaniają ich do rozmowy o swoim związku i problemach z nim związanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *