Filmy w TVP Kultura

Mateusz Kościukiewicz zakochuje się w Oldze Frycz, Jack Nicholson dowodzi bandą koniokradów, Olivia Wilde i Jake Johnson pracują razem w browarze, a Aksel Hennie trudni się brawurowymi kradzieżami dzieł sztuki.

 

Wieczór kinomana – „Kosmos”. Piątek, 7 grudnia, godz. 20:25. TVP Kultura.
Witold (Jonathan Genêt) i jego przyjaciel Fuchs (Johan Libéreau) trafiają do pensjonatu, prowadzonego przez panią Wojtysową (Sabine Azéma). Uwagę Witolda przyciąga siostrzenica właścicielki.

Bilet do kina – „Przełomy Missouri”. Sobota, 8 grudnia, godz. 20:20. TVP Kultura.
W dolinie rzeki Missouri grasuje banda koniokradów, dowodzona przez Toma Logana (Jack Nicholson). W okolicy na straży porządku stoi bezwzględny Robert Lee Clayton (Marlon Brando), którego angażuje chciwy właściciel ziemski David Braxton (John McLiam).

Panorama kina polskiego – „Wszystko co kocham”. Niedziela, 9 grudnia, godz. 20:40. TVP Kultura.
Polska, 1981 rok. Lider kapeli punkowej Janek (Mateusz Kościukiewicz) zakochuje się w Basi (Olga Frycz). Jednak chłopak nie przypada do gustu ojcu dziewczyny, działaczowi Solidarności.

Mały Quinquin – „Allah akbar!”. Poniedziałek, 10 grudnia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Czteroodcinkowy serial kryminalny. Wiejską okolicą wstrząsa seria morderstw. Śledztwo prowadzi dwójka ekscentrycznych policjantów, a ich poczynania obserwuje tytułowy mały Quinquin (Alane Delhaye), lokalny łobuziak.

Lekkie obyczaje – „Kumple od kufla”. Wtorek, 11 grudnia, godz. 21:55. TVP Kultura.
Kate (Olivia Wilde) i Luke (Jake Johnson) pracują razem w browarze. Ich przyjaźń zaczyna przekształcać się w coś głębszego, ale Kate jest związana z Chrisem (Ron Livingston) a Luke – z Jill (Anna Kendrick)…

Na wschód od Hollywood – „Łowcy głów”. Środa, 13 grudnia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Roger Brown (Aksel Hennie) trudni się brawurowymi kradzieżami dzieł sztuki. Pewnego dnia błyskotliwy złodziej spotyka na swojej drodze wyjątkowo niebezpiecznego przeciwnika – Clasa Greve’a (Nikolaj Koster-Waldau). Od tej pory Roger musi desperacko walczyć o życie i ukochaną kobietę.

Czwartkowy klub filmowy – „Szarada”. Czwartek, 13 grudnia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Piękna i elegancka mężatka Regina Lambert (Audrey Hepburn) spędza wakacje w górach ze swoją przyjaciółką. Po powrocie dowiaduje się, że jej mąż został zamordowany. Okazuje się, że wiódł nieco bardziej skomplikowane życie, niż jej się wydawało…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *