Finał 5. edycji „The Voice Kids” w najbliższą sobotę w TVP2

Dziewięcioro młodych i uzdolnionych wokalistów będzie walczyć o tytuł Najlepszego Głosu piątej edycji muzycznego talent show. Na wielki finał „The Voice Kids” TVP2 zaprasza już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia o godz. 20:00.

 

Po tygodniach muzycznej rywalizacji nadszedł czas na wielki finał programu „The Voice Kids”. Finaliści pokonali ponad 3000 dzieci, aby zaprezentować swój muzyczny kunszt podczas ostatniego odcinka piątej edycji „The Voice Kids”.

Mateusz Krzykała, Julia Bieniek i Maks Kanonow reprezentować będą drużynę Cleo. W drużynie Tomsona i Barona bezkonkurencyjne okazały się Ida Wargskog, Tosia Zakrzewska i Maja Cembrzyńska. Finalistami z teamu Dawida Kwiatkowskiego są Alicja Górzyńska, Laura Bączkiewicz i Piotrek Pączkowski.

Wielki finał „The Voice Kids” został podzielony na dwie części. W pierwszej na scenie swój wokalny talent zaprezentuje dziewiątka finalistów. Po występach swoich drużyn Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron wybiorą po jednej osobie, która przejdzie do drugiej, ostatecznej części wielkiego finału.

O tym, kto zwycięży program, zdecydują widzowie biorący w głosowaniu SMS. Najlepszy z najlepszych otrzyma statuetkę piątej edycji „The Voice Kids” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 50 000 złotych.

W trakcie finału wystąpią uczestnicy poprzednich edycji oraz wyjątkowi goście. Na scenie zaśpiewają m.in.: Justyna Steczkowska w duecie ze zwycięzcą trzeciej edycji Marcinem Maciejczakiem, Maryla Rodowicz z Cleo, zwyciężczynie drugiej i czwartej edycji „The Voice Kids” – AniKa Dąbrowska i Sara James. W sobotni wieczór usłyszymy również 7-letnią Amelię Anisovych, która poruszyła serca milionów ludzi na całym świecie, śpiewając utwór „Mam tę moc”, gdy przez sześć dni ukrywała się przed bombardowaniami w kijowskim schronie.

W roli prowadzących zobaczymy: Idę Nowakowską, Tomasza Kammela, Oliwiera Szota oraz Antka Scardinę.

Drużyna Cleo

Julia Bieniek

Ma 13 lat, obecnie jest w ostatniej klasie szkoły muzycznej I stopnia w Lublinie w klasie skrzypiec. Od dwóch lat zaczęła się kształcić wokalnie w Studio Muzyki Rozrywkowej w Lublinie. Kiedy późnym wieczorem rodzina „ma już dość jej wysokich tonów”, zawsze ma wiernego słuchacza w postaci ukochanego kota Tymka.

Max Kononow

Ma 13 lat, śpiewa wszędzie – na ulicy, pod prysznicem, w szkole. Muzyka jest całym jego światem. Od lat bierze udział w konkursach wokalnych. Przerwy między śpiewaniem wypełnia zajęciami sportowymi. Uwielbia grę w squasha oraz pływanie i hip-hop. Lubi opiekować się zwierzętami. Zawsze znajdzie czas dla swojej ukochanej świnki morskiej Misi. Swoją przyszłość pragnie związać z muzyką i sceną.

Mateusz Krzykała

Śpiewa non-stop, także podczas treningów koszykówki lub grając w szachy. Próbuje swoich sił w grze na pianinie. Kocha kulturę japońską. W wolnym czasie z pasją animuje stworzone przez siebie rysunki. Ceni sobie przyjaźnie, jest dobrym i otwartym na innych ludzi 13-latkiem.

Drużyna Dawida

Alicja Górzyńska

Niezwykle pogodna i radosna 14-latka, która bardzo lubi nawiązywać nowe znajomości. Muzyka to cały jej świat i to właśnie z nią wiąże swoją przyszłość. Śpiewa od czterech lat. Uczęszcza do szkoły muzycznej, w której uczy się gry na fortepianie, a od roku samodzielnie próbuje gry na gitarze elektrycznej. Jej drugą pasją są żagle. Zdobyła już patent sternika motorowodnego oraz żeglarza jachtowego i jak sama mówi „na tym nie koniec”.

Laura Bączkiewicz

Ma 10 lat, a przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku zaledwie 4 lat w Konińskim Domu Kultury. Obecnie kontynuuje naukę w Studiu Piosenki Estradowej Hit w Koninie. Od najmłodszych lat zachwyca swoim talentem wokalnym, zdobywając nagrody w konkursach i na festiwalach muzycznych. Laura jest także aktorką dubbingową, użycza swojego głosu wielu postaciom animowanym i filmowym. To dziewczynka pełna energii, kochająca przyrodę i zwierzęta. W domu ma dwa psy, dwa koty i królika. W przyszłości chciałaby zostać wokalistką lub aktorką.

Piotrek Pączkowski

Piotrek jest energicznym i ambitnym 13-latkiem. Mówi, że nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która jest jego największą pasją. Swoje zdolności wokalne objawił już w przedszkolu. Ukończył szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Kontynuuje naukę w Zespole Szkół Muzycznych II Stopnia w Legnicy. Marzy, aby w przyszłości utrzymywać się ze swojej pasji. Lubi aktywnie spędzać czas.

Drużyna Afro

Ida Wargskog

12-latka, która komponuje muzykę od czwartego roku życia. Oprócz śpiewu i muzyki uwielbia wymyślać historie i opowieści, dlatego napisała dwie książki. Tworzy też własne gry planszowe. Idę pasjonuje kosmos, przeczytała wszystkie książki dla młodzieży o tej tematyce i wciąż szuka nowych źródeł informacji. Biegle mówi po szwedzku. Nie wyobraża sobie wakacji bez chodzenia się po skalistym wybrzeżu zachodniej Szwecji.

Tosia Zakrzewska

Tosia ma 12 lat. Najpierw zaczęła śpiewać, a dopiero potem mówić. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się w przedszkolu, od występów w jasełkach, a potem w szkole muzycznej. Oprócz śpiewu bardzo lubi czytać kryminały, oglądać filmy, zwłaszcza musicale oraz spotykać się z przyjaciółmi. Marzy o studiach wokalnych. W przyszłości chciałaby polecieć do Los Angeles. Tam nakręcono jeden z jej ulubionych filmów „Burleska”, w którym zagrała największa idolka Tosi – Christina Aguilera.

Maja Cembrzyńska

Maja ma 13 lat i już bardzo dobrze wie, czego w życiu chce. Karierę wokalną rozpoczęła w wieku 5 lat, wygrywając Konkurs Piosenki Przedszkolaka. Od kilku lat kształci się wokalnie i gra na pianinie. Poza śpiewem Maja lubi uczyć się języków obcych: angielskiego i francuskiego. Interesuje się modą, czyta książki, gotuje. Chętnie poznaje nowych ludzi i kocha podróże.

Finał „The Voice Kids” w sobotę, 23 kwietnia o godz. 20:00 w TVP2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *