Finał Klubowe Mistrzostwa Świata: Liverpool – Flamengo w TVP Sport

Liverpool zmierzy się z Flamengo w finale klubowych mistrzostw świata. Dla obu drużyn to szansa na pierwszy triumf w tych rozgrywkach. The Reds rozegrają swój drugi finał w historii. Transmisja spotkania w sobotę od godz. 18:25 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej.

Dla Liverpoolu powoli kończy się rewelacyjny rok. Piłkarze Juergena Kloppa wygrali Ligę Mistrzów, a obecnie prowadzą z wyraźną przewagą w Premier League. Idealnym zwieńczeniem tego okresu byłby dla nich triumf w klubowych mistrzostwach świata.

The Reds wystąpili w tych rozgrywkach w 2005 roku po tym, jak wygrali Champions League. W finale KMŚ lepsi okazali się jednak zawodnicy Sao Paulo FC. Czternaście lat później Liverpool znów staje przed szansą. W półfinale piłkarze Kloppa mieli sporo problemów. Pokonali Monterrey 2:1, ale zwycięskiego gola dopiero w 90. minucie strzelił Roberto Firmino.

– Obawiałem się dogrywki, dlatego jestem więcej niż szczęśliwy z tego, że Roberto zdobył bramkę. Mieliśmy problemy przed meczem i wiedzieliśmy, że również będziemy mieć problemy w grze – zaznaczył Klopp, mając na myśli kłopoty zdrowotne, które dotknęły Virgila van Dijka.

W finale The Reds zmierzą się z brazylijskim Flamengo, które w półfinale pokonało Al-Hilal 3:1. – To będzie najważniejszy finał mojej kariery. Liverpool jest faworytem, ​​nie mam wątpliwości. Klopp był już w finale Ligi Mistrzów, ale finał klubowych mistrzostw świata będzie ważniejszy i trudniejszy – podkreślił trener Jorge Jesus.

Liverpool – Flamengo w TVP Sport. Kto będzie komentował?

Kiedy: sobota, 21 grudnia

Gdzie: od 18:25 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Komentują: Dariusz Szpakowski, Andrzej Strejlau