DVB-TSport w TVTVP

Finał ME w futsalu 2022: Portugalia – Rosja w TVP Sport

Czas na decydujące rozstrzygnięcia mistrzostw Europy w futsalu 2022. W niedzielę poznamy medalistów turnieju finałowego. Transmisja meczu finałowego miedzy Portugalią i Rosją na żywo w TVP Sport i TVPSPORT.PL. Czy rywale przerwą znakomitą serię obrońców tytułu?

Mistrzostwa Europy w futsalu już w niedzielę przejdą do historii. Dwunasta edycja tej imprezy zakończy się drugim triumfem w historii jednego z finalistów. Jak do tej pory więcej niż raz zwyciężała Hiszpania (siedem wygranych) oraz Włochy (dwie).

Reprezentacja Polski na fazie grupowej zakończyła zmagania i została sklasyfikowana na 15. pozycji. Biało-czerwoni m.in. przegrali z Rosją 1:5. I to właśnie ekipa Sbornej jest jednym z zespołów, który w Ziggo Dome w Amsterdamie zagra o złoto. W półfinale w starciu z podtekstami pokonała Ukrainę 3:2.

Jeszcze więcej emocji było w drugim piątkowym półfinale. Reprezentacja Portugalii jeszcze do 29. minuty przegrywała dwiema bramkami z Hiszpanią. Dzięki znakomitej końcówce zwyciężyła jednak 3:2, i to nawet bez dogrywki. Bohaterem okazał się strzelec dwóch goli, w tym tego decydującego – Zicky.

Tym samym seria bez porażki obrońców tytułu w meczach o stawkę wynosi obecnie 32 spotkania. Jednym z zespołów, które były najbliżej pokonania aktualnych mistrzów świata w tym czasie, była… Polska. Miało to miejsce w eliminacjach Euro 2022.

Rosjanie już po raz siódmy w historii zagrają o tytuł. Złoto zdobyli tylko raz, w 1999 roku. Cztery lata temu zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Wcześniej tylko w internecie mecz o brązowy medal Hiszpania – Ukraina (14:30). Retransmisja od 16:15 w TVP Sport