Finał piłkarskich ME U-17: Włochy – Portugalia w TVP Sport

Czas na finał rozgrywanych na Cyprze mistrzostw Europy do lat 17. W nim zmierzą się młodzieżowi reprezentanci Włoch oraz Portugalii.

To już koniec tegorocznego turnieju mistrzostw Europy do lat 17 rozgrywanego na Cyprze. Wraz z reprezentacją Polski uczestniczyło w nich szesnaście reprezentacji. Polscy piłkarze w tej kategorii wiekowej, prowadzeni przez trenera Rafała Lasockiego, zajęli w swojej grupie drugie miejsce – najpierw przegrali z Włochami 0:2, następnie zremisowali ze Szwedami 2:2 i pokonali Słowaków 4:0. W rozegranym w czwartek ćwierćfinale ulegli Portugalczykom 1:2.

To właśnie Portugalczycy i Włosi awansowali do finału piłkarskich mistrzostw Europy. niedzielnych półfinałach w Larnace drużyna Italii pokonali Danię 1:0, a Portugalia, która w ćwierćfinale wyeliminowała Polskę, wygrała z Serbią 3:2. Szczególnie emocjonujące było to drugie spotkanie – do 60. minuty Portugalczycy przegrywali 0:2, a dwa ostatnie gole strzelili Serbom w 89. i 90+5. minucie.

Finał ME U17 Włochy – Portugalia. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: środa, 5 czerwca o godzinie 19:30

Gdzie i o której transmisja: od 19:20 w TVP SPORT, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV

Kto skomentuje: Aleksander Roj, Robert Podoliński